Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Artykuł sponsorowany

Pompy ciepła AUDAX i IMMERWATER

IMMERGAS

Jednymi z najbardziej wydajnych, a zarazem najdynamiczniej rozwijających się urządzeń wykorzystujących OZE są pompy ciepła Immergas. Stanowią one ekonomiczne i ekologiczne rozwiązania służące do ogrzewania pomieszczeń, ich chłodzenia, a także przygotowania ciepłej wody użytkowej. W obu przypadkach wykorzystywane są zasoby odnawialnych źródeł energii w postaci ciepłego powietrza.

Pompy ciepła Immergas przygotowane są zarówno do pracy samodzielnej, jak i w ramach zintegrowanego systemu, w którego skład mogą wchodzić różne źródła ciepła, jak np. kocioł, kolektory słoneczne, grzałka elektryczna czy inne pompy ciepła. Prawidłowe funkcjonowanie całego systemu zapewnia mikroprocesorowe urządzenie elektroniczne, określane mianem „inteligentnego” sterownika systemowego.

Sterownik umożliwia automatyczne przełączanie różnych źródeł ciepła, wybierając najbardziej odpowiednie w danej chwili urządzenie przy uwzględnieniu wielkości zużycia energii elektrycznej, temperatury zewnętrznej czy zapotrzebowania na ciepło. W ofercie Immergas wyróżnić można dwie serie pomp ciepła – AUDAX i IMMERWATER.

Charakterystyka pomp AUDAX

Pompy ciepła AUDAX przystosowane są do instalacji na zewnątrz budynku. Wyposażone zostały w specjalny elektroniczny zawór czterodrogowy umożliwiający odwrócenie procesu zachodzącego w pompie, dzięki czemu mogą być z powodzeniem wykorzystywane zarówno do ogrzewania, jak i chłodzenia pomieszczeń.

Niskie zużycie energii elektrycznej przez pompę ciepła możliwe jest dzięki zastosowaniu technologii inwerterowej. Umożliwia ona pracę pompy ze zmienną mocą, w zakresie modulacji 25–100%, dostosowaną do aktualnego zapotrzebowania na ciepło. Sterowanie pracą pomp oparte zostało na pomiarze temperatury w siedmiu różnych punktach obiegu hydraulicznego.

W urządzeniu zastosowano sprężarkę rotacyjną regulowaną przez falownik, elektronicznie sterowany zawór rozprężny i wentylator o zmiennej prędkości (modulowany). Pompa ciepła ma wbudowane przeponowe naczynie wzbiorcze obiegu grzewczego, płytowy wymiennik ciepła oraz pompę cyrkulacyjną. Pierwotny wymiennik („parownik”) wykonany został w technologii Blue Fin – specjalna powłoka ułatwia przepływ powietrza, zmniejsza ryzyko zamrożenia w niskich temperaturach i zwiększa odporność na korozję.

Na obudowie pompy ciepła został umieszczony panel sterowania automatyki podstawowej, dzięki któremu można w łatwy sposób dokonać konfiguracji parametrów pracy pompy oraz odczytać wiele istotnych informacji (np. na temat temperatur w poszczególnych miejscach obiegu hydraulicznego). Wyświetlacz sygnalizuje aktualny stan pracy urządzenia, a także kody usterek. Zastosowany w pompie czynnik roboczy R410A jest w pełni bezpieczny dla środowiska, a sama pompa wykonana jest zgodnie ze stopniem ochrony elektrycznej IP X4.

Pompy ciepła IMMERWATER

IMMERWATER to seria pomp ciepła powietrze/woda wykorzystujących ciepło z otoczenia do ogrzewania wody użytkowej w sposób ciągły. Dzięki wykorzystaniu źródła darmowej, odnawialnej energii jest to technologia oszczędna, która ogranicza emisję szkodliwych substancji do środowiska.

Pompy charakteryzują się kompaktowym wykonaniem oraz nowoczesnym i eleganckim wyglądem. Do ich produkcji zastosowano komponenty z materiałów o wysokiej jakości i trwałości. Bardzo dobrze zaizolowany zbiornik c.w.u. pozwala znacząco ograniczyć straty postojowe. IMMERWATER 300 INOX przeznaczony jest do montażu w pozycji stojącej, a jego 300-litrowy zbiornik ze stali nierdzewnej INOX zapewni ciepłą wodę użytkową 4–5 osobowej rodzinie.

Pompa ciepła ma możliwość podłączenia dwóch kanałów powietrznych: jeden do zasysania, a drugi do wyrzutu powietrza. Ich stosowanie nie jest jednak konieczne, gdyż pompa może zarówno zasysać, jak i odprowadzać powietrze bezpośrednio do pomieszczenia, w którym jest zainstalowana. „Zużyte” powietrze można również wykorzystać do chłodzenia budynku podczas upałów, przy zastosowaniu specjalnego trójnika z przepustnicą.

W zbiorniku zainstalowano dodatkowo wężownicę umożliwiającą współpracę pompy z dodatkowym źródłem ciepła, np. z instalacją solarną. Automatyka pompy umożliwia wybór pomiędzy trzema trybami pracy (ekonomiczny, hybrydowy, ogrzewanie grzałką elektryczną), posiada funkcję pełnej autodiagnostyki, automatycznego wygrzewu antybakteryjnego oraz możliwość programowania cyklu czasowego dla przygotowania ciepłej wody.

IMMERWATER 150 ze 150-litrowym zbiornikiem to rozwiązanie dla 3–4 osobowej rodziny. Powietrze biorące udział w cyklu pracy pompy jest zasysane bezpośrednio z pomieszczenia, w którym urządzenie jest zainstalowane, i do tego samego pomieszczenia odprowadzane. Ten model pompy ma takie same funkcje automatyki jak IMMERWATER 300 INOX.

IMMERWATER 80 jest podgrzewaczem o niewielkich rozmiarach, przystosowanym do montażu na ścianie w pozycji poziomej. Zbiornik o pojemności 80 litrów przygotowuje ciepłą wodę dla 2–3 osobowej rodziny, a duża wydajność przy niskim poborze energii elektrycznej pozwala na szybkie i ekonomiczne podgrzewanie wody nawet do temperatury 70°C. Automatyka pompy umożliwia proste programowanie czasowe przygotowania ciepłej wody (funkcja APPOINTMENT), a także lepsze wykorzystanie energii elektrycznej podczas pracy w taryfie nocnej (funkcja VALLEY RATES). Monitoruje również na bieżąco pracę urządzenia i w razie nieprawidłowości sygnalizuje użytkownikowi usterkę.

Montaż pomp jest łatwy i szybki, ich obsługa jest również prosta dzięki dużemu i czytelnemu wyświetlaczowi elektronicznemu. Wszystkie urządzenia z rodziny IMMERWATER wyposażono w funkcję autodiagnostyki, wygrzewu antybakteryjnego, przeciw zamrożeniu parownika, a także wiele innych zabezpieczeń, jak na przykład: przed upływem prądu elektrycznego, przegrzaniem zasobnika czy nadmiernym wzrostem ciśnienia wody.

Pompy ciepła IMMERWATER są świetną alternatywą dla instalacji wykorzystujących paliwo lub tylko energię elektryczną do przygotowania ciepłej wody użytkowej.

IMMERGAS POLSKA Sp. z o.o.

93-231 Łódź
ul. Dostawcza 3a
tel.: (42) 649 36 00
faks: (42) 649 36 01

   30.11.2011

Komentarze

(1)
Sławomir Wojnarowski | 23.04.2012, 20:21
Czy wystawiacie się państwo na Terażniejszych Targach Poznańskich ? Jeśli tak to gdzię ?
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
10/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Ogrzewanie obiektów przemysłowych
  • - Wentylacja domów jednorodzinnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl