Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Artykuł sponsorowany

Vesbo stawia na Polskę

VESBO

Historia marki Vesbo na polskim rynku sięga 2006 r., kiedy za sprawą firmy JG System zaistniał na nim asortyment instalacji zgrzewanych z PP-R, głównie rur stabilizowanych z wkładką aluminiową.

O marce

Vesbo to wiodąca marka jednego z największych na świecie producentów wyrobów instalacyjnych i kanalizacyjnych z tworzyw sztucznych – tureckiej firmy Novaplast Plastik Sanayi ve Ticaret A.S. Od 1994 r. Novaplast działa w ramach Grupy Kar, w której kooperuje m.in. z niemiecką firmą Arcon Handels GmbH, pełniącą funkcję działu inżynieryjnego i innowacyjnego dla rur i kształtek Vesbo.

Produkcja firmy Novaplast odbywa się w dwóch fabrykach. Głównym zakładem jest Izmit, gdzie produkuje się 50 tys. ton  wyrobów rocznie, z czego 22 tys. stanowią instalacje z polipropylenu PP-R. Kształtki i rury Vesbo wytwarzane są na powierzchni 65 tys. m2. Park maszynowy obejmuje 31 linii ekstruderów oraz 40 wtryskarek. Fabryka w Izmicie zatrudnia 520 osób, a jej zdolność załadunkowa to ponad 300 ton dziennie.

Fabryka VESBO

 

W drugim zakładzie w Nidge, zajmującym powierzchnię 52,5 tys. m2, zatrudnionych jest 50 osób. Zdolność produkcyjna tej fabryki wynosi 15 tys. ton rocznie, a na jej park maszynowy składa się 11 linii ekstruderów. Produkty Novaplast są dziś eksportowane do 66 krajów na całym świecie. Takie instalacje sanitarne czy kanalizacyjne można spotkać w krajach Ameryki Płd., Afryki, Bliskiego i Dalekiego Wschodu, w Europie i Azji. Strategicznym partnerem firmy w Polsce jest JG System w Łodzi – wyłączny dystrybutor marki Vesbo.

Produkty

Misją firmy Novaplast jest dostarczenie klientowi produktów najwyższej jakości. Jest ona realizowana poprzez produkcję instalacji do zimnej i ciepłej wody użytkowej oaz centralnego ogrzewania, a także wewnętrznych i zewnętrznych systemów kanalizacyjnych.

Instalacje zgrzewane z polipropylenu PP-R typ 3 to podstawowy produkt marki Vesbo. W skład systemu wchodzą: rury jednorodne z PP-R (PN 16, PN 20), rury z PP-R stabilizowane warstwą aluminium Vesbo STABI oraz rury kompozytowe Vesbo FASER, w których PP-R stabilizowany jest warstwą z włóknem szklanym, a także szeroka gama kształtek do połączeń zgrzewanych i kształtek gwintowanych umożliwiających łączenie instalacji z innymi systemami. Wszystkie produkty dostępne są w średnicach do 110 mm.

Kolejną grupę produktów instalacyjnych stanowią rury z sieciowanego polietylenu PE-X, dostępne również z warstwą barierową antytlenową OXY, a także rury wielowarstwowe PE-X/Al/PE-X. Te ostatnie wykonane są z sieciowanego polietylenu przedzielonego warstwą aluminium, które tworzy barierę antydyfuzyjną.

Dzięki takiej budowie rury łączą zalety tworzyw sztucznych i metalu. Jedną z najważniejszych ich zalet jest duża elastyczność, która umożliwia swobodne wyginanie przy jednoczesnym zachowaniu kształtu. Możliwości zastosowania tych wyrobów są szerokie – od instalacji wewnętrznych wody zimnej i ciepłej, przez instalacje centralnego ogrzewania grzejnikowego i podłogowego, do instalacji chemicznych i sprężonego powietrza.

Kolejnym produktem w ofercie Novaplast są wewnętrzne instalacje kanalizacyjne Vesbo INCOLA. Jest to grupa kanalizacji niskoszumowych, w których elementy systemu dzięki specjalnej budowie ścianek (wewnętrzna warstwa Incolene) mają zdolność do absorpcji dźwięków.

Fabryka VESBO

 

Jak wspomniano, celem strategicznym marki Vesbo jest zapewnienie wysokiej jakości. Dotyczy to zarówno produktów, jak i procesów oraz procedur, które pomagają lepiej spełniać oczekiwania klienta. Proces wytwarzania obejmuje trzy fazy kontroli: przychodzącego surowca, procesu produkcji oraz produktu końcowego. Kontrola tych trzech obszarów zapewnia pełną zgodność produktu końcowego z wymogami oraz spełnianie pożądanych parametrów. System jakości Vesbo zaprojektowany został jako cykl, którego nadrzędnym zadaniem jest stałe doskonalenie, by w rezultacie spełnić oczekiwania i odpowiedzieć jak najlepiej na potrzeby klienta.

Systemy Vesbo mają liczne aprobaty i certyfikaty najbardziej prestiżowych instytutów badawczych na świecie, które swym autorytetem potwierdzają wysoką jakość produktów (SKZ, DVGV, DIN EN ISO 9001, AENOR).

Plany

W 2012 r. Novaplast planuje skupić swoją uwagę na polskim rynku. I choć elementy systemu zgrzewanego z PP-R produkcji tej firmy są obecne w Polsce już od kilku lat, to w tym roku rozszerzy ona swoje działania i zaoferuje już kompletny system. Będzie to możliwe dzięki polskiemu partnerowi, firmie JG System Jarosław Gorczyca, która potwierdza, że Vesbo to więcej niż producent – to gwarancja wysokiej jakości produktu i obsługi klienta, którego zadowolenie jest zawsze najważniejsze. Pora, by przekonali się o tym także polscy instalatorzy – dziś Vesbo stawia na Polskę.

JG System Jarosław Gorczyca
91-223 Łódź, ul. Morgowa 9
tel.: + 48 42 640 55 26
faks: + 48 42 640 55 27
e-mail: biuro@jgsystem.pl
www.jgsystem.pl
www.vesbo.com

   13.04.2012

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
6/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Szczelność powietrza budynków
  • - Systemy regulacyjne HVAC i BMS
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl