Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Artykuł sponsorowany

Pirometry testo 835
Nowa technologia pomiarowa do szybkich i precyzyjnych pomiarów temperatury oraz wilgotności na podczerwień

 TESTO  
Pirometr serii testo 835
Pirometr serii testo 835
testo

Testo, specjalista w dziedzinie technologii pomiarowej, wprowadza na rynek nową serię pirometrów, przeznaczoną do szerokiej gamy aplikacji w przemyśle. Przyrządy zasługują na uwagę ze względu na swoją szybkość i precyzję działania, a ponadto oferują szereg funkcji mających zastosowanie np. do bezkontaktowego pomiaru wilgotności powierzchni w branży budowlanej lub do pomiarów w wyjątkowo wysokich zakresach temperatur, nawet do +1500°C, np. w przemyśle szklarskim, ceramicznym i metalowym.

Pirometr testo 835-T1 jest pierwszym z serii bezkontaktowych urządzeń pomiarowych do mierzenia temperatury powierzchni. To idealne rozwiązanie dla każdego pracującego w branży, np. w celu określenia temperatury ścian, sufitów i podłóg lub w systemach grzewczych i klimatyzacyjnych.

Może być też wykorzystywany w przemyśle w celu zapewnienia kontroli jakości produktów wytarzanych na skalę przemysłową lub w celu monitorowania słabych punktów procesów produkcyjnych. Pirometr testo 835-T1 można w skuteczny i bezpieczny sposób wykorzystywać do pomiaru obiektów małych, będących w ruchu, trudnodostępnych lub gorących, z zachowaniem odpowiedniej odległości.

W razie konieczności pomiaru wilgotności i temperatury, idealnym rozwiązaniem będzie testo 835-H1, posiadający zintegrowaną funkcję pomiaru wilgotności powierzchni (system działający na podczerwień, opatentowany przez Testo). Na przykład, na budowach urządzenie to pozwala prowadzić obserwacje wilgotności materiałów, np. betonu, co może mieć istotny wpływ na postęp prac przy realizacji projektu budowlanego.

W budownictwie mieszkaniowym, testo 835-H1 umożliwi wykrycie ryzyka wystąpienia pleśni na ścianach, pozwalając na podjęcie właściwych kroków zapobiegawczych. Dzięki temu można uniknąć wysokich kosztów przebudowy, jaka może być potencjalnie konieczna ze względu na zawilgocone ściany lub inne materiały budowlane.

Specjalną funkcją oferowaną przez testo 835-T2 jest rozszerzony zakres pomiaru temperatury, sięgający do +1500 °C. Pirometr może być wykorzystywany m.in. w przemyśle szklarskim, ceramicznym i metalowym. Testo 835-T2 jest idealnym rozwiązaniem, gdy nie ma możliwości zbliżenia się na wystarczająco małą odległość do mierzonego obiektu, ze względu na jego wysoką temperaturę. Umożliwia np. monitorowanie temperatury przy produkcji szkła, w celu zapewnienia spełnienia standardów jakościowych.

Dzięki pirometrom z serii testo 835, można w prosty i precyzyjny sposób prowadzić doraźne lub długoterminowe pomiary. Uzyskane wartości można przypisać konkretnym lokalizacjom pomiarowym i zachować je w pamięci urządzenia, a następnie analizować na PC. Zintegrowana funkcja pomiaru emisyjności stanowi kolejną istotną przewagę serii testo 835.

Pozwala klientom na wybór aktualnego poziomu emisyjności danego materiału z listy przechowywanej w pamięci urządzenia. W konsekwencji, poziom emisyjności nie musi być obliczany ręcznie, co pozwala na zaoszczędzenie czasu i wysiłków, natomiast użytkownicy uzyskują szybkie i dokładne wyniki pomiarów. Wszystkie pirometry z serii testo 835 są łatwe w użytkowaniu, a mimo to oferują szeroki zakres opcji monitorowania i analizy. Pomagają zaoszczędzić czas i koszty, a także gwarantują niezawodność w utrzymywaniu wysokich standardów jakości.

   29.08.2012

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
6/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Szczelność powietrza budynków
  • - Systemy regulacyjne HVAC i BMS
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl