RynekInstalacyjny.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Zespół HERZ do łączenia grzejników łazienkowych z ogrzewaniem podłogowym

Dorota Obłąkowska | 2012-09-07
Połączenie grzejników z ogrzewaniem podłogowym
HERZ

Połączenie grzejników z ogrzewaniem podłogowym


HERZ

Obecny poziom techniki instalacyjnej w Polsce oraz duże wymagania w zakresie komfortu użytkowania systemów grzewczych wysoko stawiają poprzeczkę zarówno projektantowi, jak i wykonawcy instalacji.

treść sponsorowana

Projektant już na etapie koncepcji musi się dokładnie zapoznać ze specyfiką budynku i wymaganiami przyszłego użytkownika. W trakcie projektowania zobowiązany jest do optymalizacji rozwiązań pod względem zużycia energii oraz kosztów związanych z wykonawstwem i eksploatacją.

Z kolei wykonawca w trakcie realizacji projektu musi zwrócić uwagę na zgodność z projektem, funkcjonalność, staranność wykonania oraz stabilność pracy instalacji. Są to warunki konieczne, jednak niewystarczające do uzyskania w pełni założonego celu. Bardzo ważnymi czynnikami decydującymi o zadowoleniu użytkownika są komfort użytkowania oraz estetyka wykonania.

Zespół przyłączeniowy Herz

Firma Herz oferuje bogatą paletę produktów spełniających powyższe wymagania. Na uwagę zasługuje zespół przyłączeniowy do grzejników drabinkowych oraz pojedynczej pętli ogrzewania płaszczyznowego 1810025. Zespół ten jest szczególnie zalecany do łazienek i natrysków, gdzie pomimo zastosowania tradycyjnego grzejnika drabinkowego lub zwykłego pożądane jest uzyskanie efektu ciepłej podłogi połączonego z wysoką estetyką.

Zespół przyłączeniowy Herz stanowi kompleksowe rozwiązanie w tym zakresie. W ramach systemu grzejnikowego z tradycyjnym rozdzielaczami możliwe jest podłączenie niedużej pętli ogrzewania podłogowego do pojedynczego odejścia grzejnikowego w rozdzielaczu wraz z grzejnikiem bez konieczności budowy skomplikowanego i drogiego układu do redukcji temperatury czynnika grzewczego (układu mieszającego).

Podstawowym źródłem ciepła w tym układzie pozostaje grzejnik, którego wydajność regulowana jest za pomocą głowicy termostatycznej. Grzejnik podłączony jest do zespołu przyłączeniowego za pomocą typowego podejścia grzejnikowego Herz 3000 TS z wkładką termostatyczną, na której zabudowuje się głowicę.

Rozwiązanie to nie ogranicza się tylko do grzejników drabinkowych, w analogiczny sposób można podłączyć zwykły grzejnik płytowy bez wkładki. Wkładka termostatyczna do regulacji temperatury w pomieszczeniu ogrzewanym zabudowana jest na podejściu Herz 3000 TS.

Poznaj pokojowe regulatory temperatury HERZ »

Grzejnik podłogowy połączony jest z zespołem przyłączeniowym za pomocą typowego zaworu termostatycznego z widoczną nastawą wstępną TS 98V na powrocie oraz zaworu powrotnego RL1 na zasilaniu. Jest to związane z koniecznością zabudowy ogranicznika temperatury powrotu na zaworze termostatycznym na powrocie pętli.

Rolą ogrzewania podłogowego jest przede wszystkim zapewnienie użytkownikom poczucia komfortu związanego z ciepłą podłogą lub eliminacji wrażenia dyskomfortu. Grzejnik podłogowy wspomaga także podstawowe źródło ciepła.

Regulacja wydajności grzejnika tradycyjnego uwarunkowana jest temperaturą panującą w pomieszczeniu i zadaną na pokrętle głowicy termostatycznej. Natomiast regulacja wydajności grzejnika podłogowego zależy od temperatury czynnika powracającego z pętli ogrzewania podłogowego oraz od wartości zadanej na pokrętle ogranicznika temperatury powrotu zabudowanego na wkładce zaworu termostatycznego zintegrowanego z zespołem przyłączeniowym 1810025.

W obu przypadkach regulacja hydrauliczna realizowana jest za pomocą nastaw wstępnych na wkładkach termostatycznych zaworów TS 98V. Grzejnik podłogowy i tradycyjny pracują w tym układzie równolegle.

W technice instalacyjnej znane jest podobne rozwiązanie z wykorzystaniem zaworu termostatycznego i głowicy termostatycznej na zasilaniu grzejnika drabinkowego oraz ogranicznika temperatury na powrocie grzejnika drabinkowego – tzw. połączenie szeregowe służące ochronie grzejnika podłogowego przed przegrzaniem. Istnieje jednak zasadnicza różnica w pracy obydwu układów.

Poznaj nową generację zaworów HERZ De Luxe »

Szeregowe połączenie wszystkich elementów systemu powoduje występowanie znacznych oporów w obiegu oraz wzajemne zakłócenia pracy zaworu termostatycznego i ogranicznika temperatury powrotu. Przy przewymiarowanym grzejniku drabinkowym niska temperatura czynnika powracającego nie wystarcza do uzyskania efektu ciepłej podłogi, a przy zbyt „małym” grzejniku wysoka temperatura powrotu powoduje przymykanie się ogranicznika powrotu, co wywołuje ograniczenie przepływu i niedogrzanie pomieszczenia.

Przy równoległym połączeniu obydwu grzejników nie występują żadne zakłócenia w ich pracy – urządzenia te wręcz wzajemnie się uzupełniają. Kiedy grzejnik podłogowy produkuje nadwyżkę ciepła, głowica termostatyczna reagująca na temperaturę w ogrzewanym pomieszczeniu automatycznie ogranicza wydajność grzejnika drabinkowego. Z kolei gdy główny ciężar ogrzewania spoczywa na grzejniku drabinkowym, praca grzejnika podłogowego nie jest zdeterminowana koniecznością utrzymywania wysokiej temperatury powrotu, a więc zbyt wysokiej temperatury powierzchni podłogi.

Zespoły przyłączeniowe 1810025 mają tylko jedno ograniczenie związane ze źródłem ciepła – ze względu na grzejnik podłogowy nie należy ich stosować przy kotłach stałopalnych lub źródłach o wysokiej temperaturze zasilania.

Herz logo HERZ Armatura
i Systemy Grzewcze Sp. z o.o.
32-020 Wieliczka, ul. A. Grottgera 58
e-mail: [email protected]
www.herz.com.pl

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

  • Kesneczkie1 Kesneczkie1, 24.01.2019r., 12:19:55 Bardzo dobry zespół do łączenia grzejników, sam stosowałem go do swoich ze sklepu dudik

Wybrane dla Ciebie

Poznaj mechanizm, który gwarantuje cichą pracę pompy ciepła »

Poznaj mechanizm, który gwarantuje cichą pracę pompy ciepła » Poznaj mechanizm, który gwarantuje cichą pracę pompy ciepła »

Łatwy montaż systemów podtynkowych? Przekonaj się »

Łatwy montaż systemów podtynkowych? Przekonaj się » Łatwy montaż systemów podtynkowych? Przekonaj się »

Czy wiesz, co skutecznie zadba o instalacje CO? »

Czy wiesz, co skutecznie zadba o instalacje CO? » Czy wiesz, co skutecznie zadba o instalacje CO? »

Jesteś Instalatorem? Nie czekaj, odbieraj nagrody »

Jesteś Instalatorem? Nie czekaj, odbieraj nagrody » Jesteś Instalatorem? Nie czekaj, odbieraj nagrody »

Czego jeszcze nie wiesz o pompach ciepła »

Czego jeszcze nie wiesz o pompach ciepła » Czego jeszcze nie wiesz o pompach ciepła »

Zdradzamy skuteczne sposoby chłodzenia instalacji »

Zdradzamy skuteczne sposoby chłodzenia instalacji » Zdradzamy skuteczne sposoby chłodzenia instalacji »

Czy wiesz, jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego? »

Czy wiesz, jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego? » Czy wiesz, jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego? »

Dobierz odpowiedni zawór do instalacji »

Dobierz odpowiedni zawór do instalacji » Dobierz odpowiedni zawór do instalacji »

Sposób na oszczędne ogrzewanie domu »

Sposób na oszczędne ogrzewanie domu » Sposób na oszczędne ogrzewanie domu »

Jakie korzyści dla instalatora »

Jakie korzyści dla instalatora » Jakie korzyści dla instalatora »

Firmy zdradzają sposób na inteligentne ogrzewanie domu »

Firmy zdradzają sposób na inteligentne ogrzewanie domu » Firmy zdradzają sposób na inteligentne ogrzewanie domu »

Zobacz jak profesjonaliści pomagają sobie w projektowaniu instalacji »

Zobacz jak profesjonaliści pomagają sobie w projektowaniu instalacji » Zobacz jak profesjonaliści pomagają sobie w projektowaniu instalacji »

Przeprowadź bezpłatny audyt fotowoltaiki »

Przeprowadź bezpłatny audyt fotowoltaiki » Przeprowadź bezpłatny audyt fotowoltaiki »

Poznaj skuteczne metody odprowadzania spalin »

Poznaj skuteczne metody odprowadzania spalin » Poznaj skuteczne metody odprowadzania spalin »

Czy istnieją naturalne czynniki chłodzące? »

Czy istnieją naturalne czynniki chłodzące? » Czy istnieją naturalne czynniki chłodzące? »

Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleciłby ekspert? »

Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleciłby ekspert? » Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleciłby ekspert? »

Poznaj metody na prawidłową wentylację pomieszczeń przemysłowych »

Poznaj metody na prawidłową wentylację pomieszczeń przemysłowych » Poznaj metody na prawidłową wentylację pomieszczeń przemysłowych »

Zapoznaj się z tematem: przyszłość paliw gazowych w gospodarce »

Zapoznaj się z tematem: przyszłość paliw gazowych w gospodarce » Zapoznaj się z tematem: przyszłość paliw gazowych w gospodarce »

Dołącz do grona super instalatorów »

Dołącz do grona super instalatorów » Dołącz do grona super instalatorów »

Która pompa zapewni stałe ciśnienie wody w kranie »

Która pompa zapewni stałe ciśnienie wody w kranie » Która pompa zapewni stałe ciśnienie wody w kranie »

Podpowiadamy, jaki grzejnik zainstalować w pomieszczeniu »

Podpowiadamy, jaki grzejnik zainstalować w pomieszczeniu » Podpowiadamy, jaki grzejnik zainstalować w pomieszczeniu »

Pobierz tabelę z parametrami armatury ogrodowej »

Pobierz tabelę z parametrami armatury ogrodowej » Pobierz tabelę z parametrami armatury ogrodowej »

Poznaj, nowe rozwiązania w projektowaniu instalacji »

Poznaj, nowe rozwiązania w projektowaniu instalacji » Poznaj, nowe rozwiązania w projektowaniu instalacji »

Które płyty styropianowe mają najwyższy wskaźnik energooszczędności »

Które płyty styropianowe mają najwyższy wskaźnik energooszczędności » Które płyty styropianowe mają najwyższy wskaźnik energooszczędności »

Najnowsze produkty i technologie

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Klimatyzacja Hisense RAC – nowe ulotki

Klimatyzacja Hisense RAC – nowe ulotki Klimatyzacja Hisense RAC – nowe ulotki

Nowa odsłona ulotek klimatyzacji Hisense!

Nowa odsłona ulotek klimatyzacji Hisense!

HOMEKONCEPT Etapy budowy domu – o czym trzeba pamiętać? Sprawdź!

Etapy budowy domu – o czym trzeba pamiętać? Sprawdź! Etapy budowy domu – o czym trzeba pamiętać? Sprawdź!

Budowa domu to złożony proces, który wymaga nie tylko zaangażowania finansowego, ale także dokładnego planowania i przestrzegania określonych etapów. Proces ten obejmuje szereg kroków, począwszy od wyboru...

Budowa domu to złożony proces, który wymaga nie tylko zaangażowania finansowego, ale także dokładnego planowania i przestrzegania określonych etapów. Proces ten obejmuje szereg kroków, począwszy od wyboru terenu, poprzez projektowanie, realizację prac budowlanych, aż po prace wykończeniowe. W poniższym artykule przedstawimy kompleksowy przegląd poszczególnych etapów budowy domu, podkreślając ich znaczenie i wpływ na ostateczny kształt oraz funkcjonalność budynku. Zapraszamy do lektury!

Panasonic Marketing Europe GmbH Sp. z o.o. news Nowa generacja komercyjnych rozwiązań grzewczo-chłodzących firmy Panasonic

Nowa generacja komercyjnych rozwiązań grzewczo-chłodzących firmy Panasonic Nowa generacja komercyjnych rozwiązań grzewczo-chłodzących firmy Panasonic

Panasonic Heating & Cooling Solutions jest zaangażowany w dostarczanie najwyższej jakości rozwiązań grzewczych i chłodzących do zastosowań komercyjnych, zapewniających maksymalną wydajność.

Panasonic Heating & Cooling Solutions jest zaangażowany w dostarczanie najwyższej jakości rozwiązań grzewczych i chłodzących do zastosowań komercyjnych, zapewniających maksymalną wydajność.

Euroterm Dodatkowe zyski od Euroterm24.pl

Dodatkowe zyski od Euroterm24.pl Dodatkowe zyski od Euroterm24.pl

Każdy fachowiec, gdy myśli o hydraulice, kotłach i łazienkach, prawdopodobnie widzi rury, zawory i narzędzia – codziennie towarzyszące jego pracy. W tym gorącym sezonie Euroterm24.pl wspiera fachowców...

Każdy fachowiec, gdy myśli o hydraulice, kotłach i łazienkach, prawdopodobnie widzi rury, zawory i narzędzia – codziennie towarzyszące jego pracy. W tym gorącym sezonie Euroterm24.pl wspiera fachowców w tej rutynie, przygotowując specjalną ofertę handlową z rozgrzewającymi nagrodami za zakupy. To akcja, która sprawi, że praca każdego instalatora będzie prosta, łatwa i… przyniesie dodatkowe zyski.

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. Schiessl Polska rusza z kampanią video o klimatyzatorach i pompach ciepła Hisense – „Hisense – Twój naturalny wybór”

Schiessl Polska rusza z kampanią video o klimatyzatorach i pompach ciepła Hisense – „Hisense – Twój naturalny wybór” Schiessl Polska rusza z kampanią video o klimatyzatorach i pompach ciepła Hisense – „Hisense – Twój naturalny wybór”

Branża HVAC&R z pewnością nie widziała jeszcze takiego contentu! Schiessl Polska startuje z kampanią video, dotyczącą klimatyzatorów i pomp ciepła Hisense – „Hisense – Twój naturalny wybór”. Seria filmów,...

Branża HVAC&R z pewnością nie widziała jeszcze takiego contentu! Schiessl Polska startuje z kampanią video, dotyczącą klimatyzatorów i pomp ciepła Hisense – „Hisense – Twój naturalny wybór”. Seria filmów, przybliżająca urządzenia, będzie cennym źródłem wiedzy zarówno dla instalatorów z branży HVAC&R, jak i użytkowników końcowych.

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Kup 6 klimatyzatorów Hisense i wygraj TV

Kup 6 klimatyzatorów Hisense i wygraj TV Kup 6 klimatyzatorów Hisense i wygraj TV

Kupuj Hisense i wygrywaj TV!

Kupuj Hisense i wygrywaj TV!

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.