Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Artykuł sponsorowany

Analizatory spalin – na co zwracać uwagę?

Analizator spalin BLUELYZER ST to sprawdzone rozwiązanie w rodzinie przyrządów kontrolno-pomiarowych BlueLine AFRISO
Analizator spalin BLUELYZER ST to sprawdzone rozwiązanie w rodzinie przyrządów kontrolno-pomiarowych BlueLine AFRISO
AFRISO

Dokładny analizator spalin to połowa sukcesu. Drugie 50% stanowi jego regularne i profesjonalne serwisowanie. Co jest istotne przy zakupie i eksploatacji tego typu urządzeń?

Po pierwsze: urządzenie

Analizator spalin BLUELYZER ST to sprawdzone rozwiązanie w rodzinie przyrządów kontrolno-pomiarowych BlueLine AFRISO. Został on stworzony w odpowiedzi na zapotrzebowanie instalatorów i jego zadaniem jest maksymalne ułatwienie ich codziennej pracy. Kompaktowy, poręczny analizator pozwala określić podstawowe parametry gazów spalinowych.

Umożliwia: pomiar O2, CO, ciśnienia, temperatury otoczenia oraz obliczenie stężenia CO2, sprawności kotła i parametru lambda. Może być stosowany przy uruchamianiu oraz bieżącej eksploatacji małych i średnich kotłów opalanych olejem lub gazem.

Obsługiwany jest za pomocą 4 intuicyjnych klawiszy funkcyjnych zintegrowanych z klawiaturą, co czyni go odpornym na zapylenie i zabrudzenie.

Kolorowy, podświetlany wyświetlacz TFT 2,8” o wysokim kontraście, ułatwia odczyt wskazań nawet w ciemnej kotłowni. System sterowania daje możliwość ustawienia alarmu dźwiękowego po przekroczeniu zadanych wartości granicznych, a tym samym szybką reakcję użytkownika na przekroczenie stężenia gazów mogących uszkodzić cele pomiarowe.

Ryzyko zalania sensorów czy pompy, a w konsekwencji kosztowną naprawę, eliminuje zastosowana zewnętrzna pułapka kondensatuwkładka teflonowa PTFE. W sytuacji, gdy obsługa analizatora spalin nie jest możliwa w standardowej pozycji, z pomocą przychodzi możliwość  obrócenia ekranu o 180°.

Dzięki systemowi autodiagnostyki można z wyprzedzeniem zaplanować serwis analizatora tak, by uniknąć konieczności wymiany sensora w okresie intensywnej pracy. Do urządzenia przy zakupie dodawana jest w pakiecie karta pamięci MicroSD, która pozwala na prostą archiwizację pomiarów i ich wydruk.

Bezpłatny poradnik eksploatacji analizatora oraz
Proces całej ścieżki serwisowej można pobrać ze strony:
http://analizatory.pl/bluelyzer/

 

Po drugie: serwis

Każdy analizator spalin wraz z upływem czasu i liczbą dokonanych pomiarów zaczyna tracić swoją fabryczną dokładność. Zatem oczywistym jest fakt, że każdy analizator bez wyjątku, niezależnie od producenta, wymaga regularnych przeglądów serwisowych (nie tylko wtedy, gdy przestanie działać). To instalator bierze odpowiedzialność za wykonywane pomiary, dlatego musi mieć pewność, że urządzenie zachowuje swoją dokładność.

Zgodnie z dobrą praktyką w branży i zaleceniami producentów - tylko regularne badanie w autoryzowanym serwisie zapewni w 100% gwarancję sprawności i precyzji pomiarowej na długi czas.

Firma AFRISO posiada własne laboratorium pomiarowe wyposażone w niezbędną aparaturę diagnostyczną i obsługiwane przez wykwalifikowanego serwisanta. Do kalibracji używane są wzorcowe gazy renomowanych firm. Po dokonaniu tego procesu klient otrzymuje certyfikat potwierdzający kalibrację.

Rozwijając stale serwis urządzeń, firma AFRISO postanowiła jeszcze bardziej usprawnić cały proces i wprowadziła kilka udogodnień dla instalatorów: zgłoszenie serwisowe można wypełnić online – bez zbędnych dokumentów, wstępna wycena serwisu przedstawiana jest już na etapie rejestracji, a użytkownik nie ponosi kosztów transportu, które są po stronie AFRISO.

Ponadto usługa działa w systemie „door-to-door”, co oznacza, że analizator zostaje odebrany przez kuriera ze wskazanego adresu i także na podany adres dostarczany jest po przeglądzie. Zachowanie analizatora spalin BLUELYZER ST w dobrej kondycji przez 4 lata może kosztować tylko 110 EURO.

Specyfikacja techniczna BLUELYZER ST:

  • Przyrząd: Analizator spalin BLUELYZER ST
  • Wymiary: 144 x 67 x 37 mm
  • Kolorowy wyświetlacz TFT 2,8"
  • Zasilanie: akumulator Li-Ion 1,8 Ah – ładowany w dowolnym momencie
  • Czas pracy: do 12 godzin
  • Pamięć: karta pamięci MicroSD (pojemność 2GB, w standardowej dostawie)
  • Interfejsy: USB, port podczerwieni

Zakresy pomiarowe:

Parametr / część


Wartość / opis

O2

0 ÷ 21 obj. %

CO maksymalne

6 000 ppm

CO2

0 ÷ CO2max

Temperatura spalin

0°C÷ 1000°C

Temperatura otoczenia

-20°C÷ 200°C

 

Więcej informacji o analizatorach i ich serwisie na stronie: www.analizatory.pl

DANE PRODUCENTA
AFRISO AFRISO Sp. z o.o.
Szałsza, ul. Kościelna 7
42-677 Czekanów

tel.: (32) 330-33-55
faks: (32) 330-33-51

e-mail:
www.afriso.pl
   09.10.2013

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
9/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dofinansowanie ogrzewania i fotowoltaiki
  • - Eksploatacja gruntowych pomp ciepła
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl