Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Artykuł sponsorowany

Specjalistyczne systemy montażu izolacji technicznych

Firma NOWA Polska założona została w 2005 r. Od początku obecności na rynku specjalizuje się w produkcji zamocowań do izolacji technicznych. Zaczynała od prostych, podstawowych rodzajów zamocowań, żeby z czasem włączyć do oferty bardziej specjalistyczne rozwiązania.

Oferta podstawowa

Pierwszymi produktami opuszczającymi fabrykę NOWA były:

  • gwoździe samoprzylepne GSN przeznaczone do mocowania izolacji termicznych i akustycznych na powierzchni kanałów wentylacyjnych. Ich montaż polega na naklejeniu gwoździ na izolowaną powierzchnię;
  • gwoździe zgrzewane GZN, nazywane potocznie „tradycyjnymi”, służące do mocowania zarówno izolacji termicznych, jak i akustycznych na kanałach wentylacyjnych. Montaż polega na zgrzewaniu doczołowo gwoździ GZN do powierzchni kanału i utworzeniu tzw. „jeża”, na który nabija się następnie izolację;
  • klipsy samozaciskowe KZN1/2 służące do przytrzymywania izolacji nałożonych na gwoździe zgrzewalne GZN oraz gwoździe samoprzylepne GSN. Wykonane są z najwyższej jakości blachy stalowej ocynkowanej ogniowo;
  • kapturki ochronne stosowane do gwoździ tradycyjnych typu GZN, gwoździ samoprzylepnych GSN/GSN Long, gwoździ perforowanych GPN. Nakłada się je na gwóźdź po założeniu izolacji oraz klipsa samozaciskowego.

Zaawansowane rozwiązania

W miarę rozwoju firmy oraz w odpowiedzi na potrzeby rynku rozpoczęto produkcję bardziej specjalistycznych zamocowań i narzędzi do przyspawania:

  • gwoździ perforowanych GPN stosowanych wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości przypawania gwoździa do izolowanej powierzchni;
  • szpilek do ciężkich izolacji przemysłowych stosowanych przy pracach izolacyjnych zbiorników, kotłów, konstrukcji stalowych oraz wielu innych;
  • gwoździ odwrotnych GZON/GZONi, nazywanych potocznie gwoździami „odwrotnymi”, które przeznaczone są do mocowania zarówno izolacji termicznych, jak i akustycznych na powierzchni oraz wewnątrz kanałów wentylacyjnych metodą przyspawania przez izolację, co znacznie ułatwia i przyspiesza jej montaż;
  • zgrzewarki kondensatorowej typu NP-1 i NP-2. Firma opracowała pierwszą w Polsce zgrzewarkę tego typu – dziś w ofercie ma już dwa modele.

Stały rozwój

Dzięki współpracy z Instytutem Techniki Budowlanej firma NOWA Polska jako jedyna firma w Europie może pochwalić się Europejską Aprobatą Techniczną na gwoździe odwrotne ETA-13/0483.

NOWA Polska jest także wyłącznym przedstawicielem firmy AS Schweißtechnik GmbH specjalizującej się w produkcji zgrzewarek kondensatorowych oraz transformatorowych służących do przypawania kołków, sworzni, tulei, szpilek izolacyjnych oraz wielu innych elementów.

Połączenie najlepszych materiałów, wyspecjalizowanej technologii produkcyjnej, wiedzy oraz doświadczenia pozwoliły stworzyć produkty najwyższej jakości, które zostały docenione na wielu rynkach, m.in. czeskim, niemieckim, słowackim, węgierskim czy amerykańskim.

Produkty te zaprezentowane zostaną na międzynarodowych targach materiałów izolacyjnych i techniki izolacyjnej ISO 2014 w Kolonii, które odbędą się 8–9 maja. Na tym poziomie nasza obecność na targach w Kolonii jest obowiązkowa – podsumowuje rozwój firmy jej prezes.

KONTAKT
NOWA Polska

Nowa Polska Sp. z o.o.
05-870 Błonie, Rokitno 5
tel. 22 731 71 05,
faks 22 731 71 06

e-mail:
www.nowapolska.com.pl

   28.04.2014

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
5/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 5/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Wod-kan w inteligentnych budynkach
  • - Klimatyzatory – nowości i innowacje
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl