Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Artykuł sponsorowany

Miernik wielofunkcyjny testo 480 w aplikacjach VAC

Odpowiednia sonda do każdej aplikacji
 TESTO    |  1
Fot. Testo

Podczas wykonywania pomiarów jakości powietrza oraz wydajności systemów wentylacyjnych analizowanych jest wiele parametrów takich jak: temperatura, wilgotność, prędkość  powietrza i wydatek, poziom CO i CO2 w otoczeniu, różnica ciśnień.

Wielkości te muszą być często zapisywane, analizowane, a następnie dokumentowane. Miernik testo 480 współpracując z komputerem, na którym zainstalowane jest oprogramowanie EasyClimate (dołączone w standardzie do urządzenia) daje użytkownikowi pewność, że dane pomiarowe są we właściwym miejscu, zawsze są dostępne oraz w prosty i szybki sposób mogą zostać wydrukowane w formie przejrzystego raportu.

Zastosowanie cyfrowej komunikacji pomiędzy miernikiem testo 480, a poszczególnymi sondami daje użytkownikowi  kolejne profity.

Błędy pomiarowe mogą zostać wyeliminowane poprzez korekcję wskazań. Odbywa się  to również za pomocą programu EasyClimate. Użytkownik dostaje możliwość wprowadzenia do pamięci miernika znanych mu błędów (np. ze świadectwa po przeprowadzonym procesie wzorcowania).

Kolejną zaletą „cyfrowych” sond jest fakt, że do przeprowadzenia ewentualnej usługi wzorcowania należy wysłać jedynie sondę, nie ma potrzeby przesyłania miernika testo 480.

Laboratoria wyposażone w testo 480 (np. laboratorium firmy Testo) wykorzystają własne urządzenie do zapisu wyników, natomiast nie ma ono wpływu na otrzymane wyniki. Użytkownik natomiast może cały czas posługiwać się swoim miernikiem i innymi sondami.

Wielofunkcyjny miernik testo 480 znalazł do tej pory zastosowanie w wielu aplikacjach takich jak:

Pomiary jakości powietrza w pomieszczeniach. Mogą być one wykonywane w sposób ciągły (rejestracja) lub chwilowy.

Parametry, które w tym przypadku są brane pod uwagę to: temperatura [0C], wilgotność względna [%wilg. wzg.] i CO2 [ppm].

 

Kontrola klimatu w pomieszczeniach biurowych w celu zapewniania optymalnych warunków dla pracowników.

Na zdjęciu wykorzystanie sondy 3-funkcyjnej, czyli pomiar temperatury [0C] , wilgotności [%wilg. wzg.] i prędkości przepływu powietrza [m/s].

 

Kontrola wydajności systemów wentylacyjnych pod względem ilości wymian powietrza.

Wykorzystywany jest tutaj dodatkowy rękaw pomiarowy testovent 410 oraz uruchamiana w mierniku testo 480 funkcja obliczania wydatku [m3/godz.]

 

Pomiary prędkości przepływu powietrza [m/s] w kanałach wentylacyjnych za pomocą wiatraczkowej sondy z głowicą Ø16mm.

Zintegrowany teleskop umożliwia przesondowanie kanału wzdłuż jego przekroju oraz wyciągnięcie prawidłowej średniej ze wszystkich próbek pomiarowych.

Specjalny graficzny tryb pomiarowy (zgodny z HVAC EN 12599) ułatwia przeprowadzenie pomiarów.

Jednakże w celu rozszerzenia funkcjonalności, firma Testo wprowadziła do oferty kolejne sondy wykorzystujące dostępne metody pomiarowe.

Tym samym testo 480 stało się urządzeniem, które jest wszystkim, czego potrzebuje użytkownik.


Pomiary przepływu w kanałach wentylacyjnych za pomocą termoanemometrycznej sondy opartej na „grzanej kulce”. Jest to sonda o bezkierunkowej charakterystyce, dzięki czemu pomiary stają się jeszcze prostsze.


Pomiary przepływu powietrza w dygestoriach za pomocą sondy termoanemometrycznej spełniającej wymagania normy EN 14175-3 /-4


Pomiary komfortu cieplnego na stanowiskach pracy za pomocą zestawu sond WBGT. Składają się na niego: poczerniony termometr kulisty, termometr „mokry”, termometr „suchy” oraz statyw.

Pomiary komfortu cieplnego PMV (Preducted Mean Vote) oraz PPD (Predicted Percentage Dissatisfied) za pomocą następującego zestawu sond: poczerniony termometr kulisty, sonda temperatury i wilgotności powietrza oraz sonda poziomu turbulencji.

Miernik testo 480 jest w tym momencie jedynym na świecie przyrządem, który kalkuluje obydwa parametry (PMV i PPD) bez udziału dodatkowego, specjalistycznego programowania.

Wynik pomiaru jest przedstawiany bezpośrednio na wyświetlaczu, natomiast program EasyClimate umożliwia sporządzenie raportu z pomiarów.

 

Niezależnie od podłączonej sondy oraz trybu pomiarowego, przeprowadzenie pomiaru jest wyjątkowo proste. Miernik testo 480 prowadzi użytkownika „krok po kroku” co pozwala zaoszczędzić czas i koszty.

Przyrząd charakteryzuje się nowoczesnym wyglądem  i najnowszą technologią „made in Germany”.

Pracownicy firmy Testo, będący od wielu lat partnerem profesjonalistów w dziedzinie klimatyzacji i wentylacji na całym świecie, doskonale zdają sobie sprawę z potrzeb specjalistów tej branży i wyzwań, którym muszą stawić czoła.

Wiedze tę wykorzystano w praktyce, tworząc miernik testo 480.

KONTAKT

Testo

Testo Sp. z o.o.
05-802 Pruszków
ul. Wiejska 2
tel.: (22) 863 74 01/22
faks: (22) 863 74 15

e-mail:
www.testo.com.pl

   29.06.2014

Komentarze

(1)
pietero | 02.02.2015, 07:16

ja korzystam z profesjonalnych usług wzorcuję różne przyrządy, dzięki temu wiem, że będą się sprawować dobrze

   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
10/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Ogrzewanie obiektów przemysłowych
  • - Wentylacja domów jednorodzinnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl