Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Zbiorniki gazowe, czyli o zaletach LPG dla biznesu

 AmeriGas    |  2
Fot. AmeriGas

W biznesie nie można pozwolić sobie na straty finansowe i nieprzemyślane zarządzanie budżetem. Kwestia wyboru odpowiedniego źródła energii jest więc niezwykle istotnym elementem optymalizacji kosztów. Coraz więcej argumentów przemawia za zmianą ogrzewania olejem opałowym na nowoczesne instalacje zbiornikowe na gaz skroplony LPG.

Bezpieczna i wygodna instalacja zbiornikowa LPG

Instalacje zbiorników gazowych dla przedsiębiorstw stoją na najwyższym poziomie bezpieczeństwa. Profesjonalne firmy świadczą w tym zakresie kompleksowe usługi – od przygotowania koncepcji technicznej, poprzez wykonanie dokumentacji, dostawę i montaż pojedynczych zbiorników lub ich grup połączonych w baterie.

KLIKNIJ OBRAZEK, ABY POWIĘKSZYĆ
Infografika - Zbiorniki gazowe na LPG

Regularne serwisy pozwalają zachować najwyższą sprawność instalacji i mieć pewność, że będzie ona działać przez wiele lat bezawaryjnie i bezpiecznie. Korzystanie z gazu LPG w firmie jest znacznie bardziej komfortowe od ogrzewania olejem opałowym.

Cały system instalacji jest bezobsługowy. Zbiorniki na gaz LPG w przeciwieństwie do tych na olej opałowy, mogą stać na zewnątrz budynku (dzięki temu nie zajmują miejsca w pomieszczeniach), a surowiec nie traci swoich właściwości.

Wiele zastosowań czystej energii

Praktycznie każde porównanie emisji szkodliwych produktów spalania między olejem opałowym a gazem skroplonym jest korzystne dla gazu LPG.

Dwutlenek siarki czy pył wydzielający się wraz z dymem jest o ponad połowę mniejszy niż w przypadku oleju opałowego. Dlatego też instalacje LPG zostały dopuszczone do użytkowania na terenach chronionych oraz są bezpieczne dla wód gruntowych. Oznacza to, że mamy do czynienia z przyjaznym środowisku paliwem, które posiada wiele zastosowań.

Zapewne większość firm zastosuje go jako podstawowy surowiec do ogrzewania pomieszczeń biurowych, magazynów, chłodni oraz do podgrzewania wody. Hotele i restauracje mogą wykorzystać go w kuchniach, własnych pralniach i maglach oraz do zasilania klimatyzacji.

LPG ma również wiele zastosowań w nowoczesnym rolnictwie – może być wykorzystywany do ogrzewania szklarni, chlewni, ferm drobiu oraz w procesach suszenia zbóż. Ze względu na wysoką wydajność grzewczą i opłacalność, LPG znajduje szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu i w wielu procesach technologicznych.

Najwyższa wydajność w konkurencyjnej cenie

Wiele firm, w celu ograniczenia wydatków na ogrzewanie, zdecydowało się już na zmianę oleju opałowego na gaz skroplony. Koszt wytworzenia 1 kWh energii z gazu LPG wynosi ok. 0,263 zł. Dla porównania, wytworzenie 1 kWh energii z oleju opałowego jest niemal o ok. 80% droższe[1]. Dane zostały przedstawione na infografice przygotowanej we współpracy z ekspertami AmeriGas.

Decydując się na instalację zbiornikową LPG, najlepiej wybrać sprawdzonego dostawcę gazu skroplonego.

Złej jakości gaz może mieć negatywny wpływ na system CO oraz na pracę urządzeń – w skrajnych przypadkach może nawet uszkodzić kocioł. Koszty takich napraw są bardzo wysokie.

Warto więc pamiętać, aby wybierać te firmy, które gwarantują jakość paliwa i biorą pełną odpowiedzialność za jego wpływ na instalację grzewczą oraz pracę urządzeń, zobowiązują się do regularnych przeglądów technicznych oraz zapewniają profesjonalny i natychmiastowy system reakcji w sytuacjach alarmowych.


[1] Porównanie to odnosi się do wartości opałowych paliw i nie uwzględnia sprawności urządzeń grzewczych, uwzględnia natomiast aktualne średnie ceny rynkowe paliw netto liczone za rok 2013

Obejrzyj film i dowiedz się, jak działa instalacja zbiornikowa o dużej mocy wykorzystywana w przemyśle czy rolnictwie.

Artykuł sponsorowany

Wiele firm, w celu ograniczenia wydatków na ogrzewanie, zdecydowało się już na zmianę oleju opałowego na gaz skroplony. Koszt wytworzenia 1 kWh energii z gazu LPG wynosi ok. 0,263 zł. Dla porównania, wytworzenie 1 kWh energii z oleju opałowego jest niemal o ok. 80% droższe[1]. Dane zostały przedstawione na infografice przygotowanej we współpracy z ekspertami


[1] Porównanie to odnosi się do wartości opałowych paliw i nie uwzględnia sprawności urządzeń grzewczych, uwzględnia natomiast aktualne średnie ceny rynkowe paliw netto liczone za rok 2013

   26.08.2014

Komentarze

(1)
Tomasz | 06.11.2015, 14:44
Nie wiem do końca, jak w praktyce sprawują się zbiorniki lpg, natomiast mogę się wypowiedzieć na temat zbiorników na olej. Korzystam z tego rodzaju napędu i od kilku lat współpracuję z Eurodorexem. Jestem bardzo zadowolony, tym bardziej, że nie mam samochodów ze zbiornikiem lpg.
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
9/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dofinansowanie ogrzewania i fotowoltaiki
  • - Eksploatacja gruntowych pomp ciepła
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl