Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Artykuł sponsorowany

Zawory kulowe ze znakiem serca

Dariusz  Odroń    |  1
Fot. HERZ

Grupa HERZ jest jednym z najważniejszych europejskich producentów armatury grzewczej i instalacyjnej. Wszystkie produkty marki HERZ wytwarzane są wyłącznie na terenie Europy – HERZ zatrudnia ponad 2000 pracowników w dziesięciu zakładach produkcyjnych w Austrii oraz poza jej granicami (Polska, Słowenia, Rumunia, Włochy i Serbia).

Proces produkcji armatury marki HERZ objęto systemem zapewnienia jakości ISO 9001, a każdy z wyrobów objęty jest 5-letnim okresem gwarancyjnym. W przypadku instalacji wykonywanej przez instalatora mającego autoryzację firmy okres gwarancji może być wydłużony nawet do 10 lat.

Firma HERZ to równocześnie jeden z najważniejszych dostawców ekologicznych rozwiązań w zakresie pozyskiwania energii. HERZ Energietechnik należy do grona absolutnych prekursorów w zakresie odnawialnych źródeł energii, dostarczając nowoczesne, wydajne, tanie w eksploatacji i przyjazne środowisku źródła ciepła – bezobsługowe kotły na biomasę oraz pompy ciepła i systemy solarne.

Od blisko 25 lat, czyli od momentu rozpoczęcia swojej działalności, HERZ wprowadza na polski rynek szeroki asortyment nowoczesnej armatury regulującej i odcinającej, zapewniającej racjonalne, a więc oszczędne gospodarowanie energią cieplną.

Armatura HERZ-a w pełni sprawdza się w polskich warunkach eksploatacyjnych – najlepszym tego dowodem jest ponad 6 milionów sprzedanych termostatów. W tej grupie produktowej znaczący udział mają zawory kulowe przeznaczone do pracy w instalacjach grzewczych, klimatyzacyjnych, wody pitnej, ciepłej wody użytkowej i cyrkulacji.

Największa oferta zaworów kulowych marki HERZ przeznaczona jest do instalacji grzewczych i chłodzących. Zawory te dostarczane są w średnicach od 8 do 80 DN, a ich maksymalny zakres pracy obejmuje ciśnienia od 16 do 63 barów oraz temperatury od –30 do 150°C.

W ofercie zaworów kulowych firmy HERZ dostępne są także zawory do instalacji wody pitnej – wody zimnej, ciepłej wody użytkowej i cyrkulacji – produkowane w zakresie średnic od 15 do 50 DN. Korpusy tych zaworów wykonywane są z kutego mosiądzu odpornego na wypłukiwanie cynku, a uszczelnienie nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia.

Ze względu na zastosowanie specjalnego uszczelnienie do celów sanitarnych grupa zaworów do wody pitnej ma niższe parametry pracy – w zakresie temperatur od 0 do 85°C. Uszczelnienie nie ma pamięci kształtu, dzięki czemu możliwe jest także wsteczne płukanie instalacji poprzez odpowiednie ukształtowanie kuli.

Jednym z ciekawszych rozwiązań w ofercie zaworów kulowych marki HERZ zawory kulowe z termometrami. Zawory te oprócz wbudowanego termometru mają specjalne oznaczenia (czerwony i niebieski), co zwiększa czytelność instalacji. Atuty zaworów kulowych marki HERZ to przede wszystkim:

  • solidne korpusy wykonane z kutego mosiądzu wysokiej jakości, który jest plastyczny i bardziej odporny na zgniatanie, skręcanie, zginanie itp.,
  • korpusy zaworów wykonane wyłącznie z mosiądzu, bez dodatku metali ciężkich (w szczególności ołowiu),
  • specjalna konstrukcja uszczelnienia trzpienia napędzającego kulę, która pozwala na doszczelnienie w trakcie pracy,
  • najwyższej jakości chromowana kula bez przewężenia,
  • wysokie parametry pracy,
  • szerokie zastosowanie – praca z wszystkimi nieagresywnymi mediami (woda, powietrze, olej opałowy, olej smarny).

Szeroka oferta zaworów kulowych firmy HERZ w zakresie konstrukcji, parametrów pracy, średnic, standardów i wariantów wykonania oraz ich najwyższa jakość pozwalają zaspokajać potrzeby najbardziej wymagających klientów.

KONTAKT

HERZ

HERZ Armatura i Systemy Grzewcze Sp. z o.o.
32-020 Wieliczka, ul. Grottgera 58
tel. 12 289 02 20, faks 12 289 02 46

e-mail:
www.herz.com.pl

   02.09.2014

Komentarze

(1)
ws | 28.09.2014, 21:40
kotły i kotłownie
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
11/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dobór wymienników płytowych
  • - Rekuperatory ścienne a prawo
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl