Artykuł sponsorowany

Weź udział w konkursie i wygraj finansowanie bez opłat wstępnych

Faktoring jest prosty i dostępny dla branży instalacyjnej

Przedsiębiorców z branży budowlanej, instalacyjnej i nieruchomości o prostocie usługi przekonuje Pragma Faktoring. We wrześniu ekonomiści rozpoczęli kampanię promującą prewencję zatorów płatniczych oraz poprawę płynności finansowej. Kampanię skierowano głównie do małych i średnich przedsiębiorców.

Przedsiębiorcy związani z budownictwem przemysłowym oraz mieszkaniowym chętniej korzystają z różnych narzędzi poprawiających płynność finansową.

Duża liczba upadłości w branży spowodowała, że firmy, które przetrwały trudności są mniej skłonne do zawierania ryzykownych transakcji oraz skrupulatnie rozważają możliwości zabezpieczenia się na wypadek niewypłacalności bądź nierzetelności kooperanta. Z drugiej stronny śmielej zakreślają plany rozwoju i przyjmują duże zamówienia.

Faktoring minimalizuje ryzyko transakcji

Jak przekonują eksperci z Pragma Faktoring, firmy z sektora budowlanego, a także instalacyjne zaczęły doceniać funkcję prewencyjną faktoringu polegającą na tym, że w ramach faktoringu bez regresu instytucja finansująca może przejąć ryzyko niewypłacalności zamawiającego. Dużym udogodnieniem dla mniejszych przedsiębiorców z tej branży jest przejęcie monitoringu płatności przez firmę faktoringową.

Firmy przekonują się, że ścisłe procedury i systemy informatyczne stosowane przez faktorów wpływają na skuteczność kontroli rozliczeń, a tym samym ich lepszą ściągalność. Wywiad gospodarczy, który przeprowadza faktor wobec potencjalnego kooperanta, pomaga zarządzać ryzkiem finansowym przedsiębiorstwa i uniknąć ryzyka współpracy z nierzetelnym bądź niewypłacalnym kontrahentem.

- W ramach faktoringu przedsiębiorca od razu po dokonaniu transakcji sprzedaży może otrzymać pieniądze za sprzedany towar czy wykonaną usługę. Dostęp do gotówki przed terminem płatności umożliwia firmom zakup towarów po najniższych cenach, bieżące regulowanie zobowiązań, a także utrzymanie płynności w sytuacjach, gdy rzeczywiste koszty inwestycji przewyższają prognozowane.

W różnych wariantach faktoring pozwala też w krótkim czasie pozyskać środki na zrealizowanie dużych zleceń. W przypadku firm instalatorskich – pozwala to na przyjęcie zlecenia wymagającego inwestycji przekraczającej własne możliwości mniejszych podmiotów – wyjaśnia Grzegorz Pardela Dyrektor Handlowy, Członek Zarządu w Pragma Faktoring SA.

Faktoring jest prosty – dowiedz się na czym polega i wygrywaj!

Zainaugurowana przez Pragma Faktoring SA we wrześniu akcja ma na celu spopularyzować wiedzę na temat faktoringu.

- Od blisko 20 lat dostarczamy przedsiębiorcom oparte na faktoringu rozwiązania, finansujące rozwój sprzedaży i zwiększające ich konkurencyjność na nasyconym rynku. Wciąż jednak przedsiębiorcy rozważają faktoring, głównie gdy spotkają się z odmową przyznania kredytu obrotowego z banku. Tymczasem faktoring to kompleksowe narzędzie wspomagania płynności finansowej i zarządzania ryzkiem finansowym. Mamy nadzieję, że kampania pomoże podnieść świadomość przedsiębiorców w tym zakresie podsumowuje Grzegorz Pardela

W ramach kampanii „Faktoring jest Prosty” spółka ogłosiła konkurs. Promuje także stronę wyjaśniającą zasady funkcjonowania transakcji objętej faktoringiem, publikuje  szereg tekstów informacyjnych, a eksperci udzielają odpowiedzi na najczęstsze pytania przedsiębiorców.

W ramach akcji obędzie się również cykl otwartych szkoleń z podstaw prewencji zatorów płatniczych, poprawy płynności i wiedzy o zabezpieczeniach w transakcjach handlowych. Pytania konkursowe oraz wszelkie dodatkowe informacje są dostępne na stronie: faktoringjestprosty.pl

Dlaczego właśnie faktoring?

Zgodnie z danymi Eurostatu ponad połowa polskich przedsiębiorców z sektora MSP nie ma szans na pozyskanie kredytu bankowego. Zdaniem organizatorów konkursu, przedsiębiorcy pozbawieni szans na pozyskanie kapitału często rezygnują bądź odraczają inwestycje i plany rozwoju. Konieczność udzielania kredytów kupieckich, której wymagają klienci powoduje utratę płynności i wyklucza część z nich z rynku. Cierpi na tym cała gospodarka.

Wielu przedsiębiorców decyduje się na  faktoring dopiero wówczas, kiedy ma trudności z pozyskaniem kredytu obrotowego. Rzeczywiście faktoring jest łatwiej dostępny od kredytu, ale mniejsze firmy wspomaga w wielu obszarach. Faktor na wstępie weryfikuje rzetelność płatniczą potencjalnego kooperanta, monitoruje terminowość płatności, może także zabezpieczyć przed ryzykiem niewypłacalności. Dodatkowo zapewnia obsługę transakcji pod względem prawnym, co w przypadku powstania roszczeń znacznie ułatwi ich wyegzekwowanie – wylicza Grzegorz Pardela.
KONTAKT
Pragma Faktoring

Pragma Faktoring S.A.
ul. Brynowska 72
40-584 Katowice
tel: +48 32 44 20 200
faks: +48 32 44 20 240

e-mail:
www.pragmafaktoring.pl

   23.09.2014

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
9/2021

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 9/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Instalacje PV z magazynami energii
  • - Wentylacja obiektów gastronomicznych
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

Mamy dla Ciebie prezent 


Wystarczy,

że zapiszesz się na newsletter,
a otrzymasz link do

e-book

" Kotły na biomasę i biopaliwa "

Zapisuję się »

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl