Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Artykuł sponsorowany

Wideodomofony VDM - bezpieczeństwo i komfort domowników

 STERR  
Wideodomofony - bezpieczeństwo i komfort
Wideodomofony - bezpieczeństwo i komfort
Fot. STERR

Jak poprawić komfort i bezpieczeństwo osób przebywających w domu, biurze czy hotelu? Doskonałą rozwiązaniem jest wideodomofon.

Domofony służyły wyłącznie do komunikacji głosowej na małe odległości oraz zdalnego otwierania drzwi i bram wjazdowych. Szybko okazało się jednak, że dla komforu i bezpieczeństwa to za mało. Można je znacznie zwiększyć, umożliwiając dodatkowo identyfikację potencjalnego rozmówcy jeszcze przed podjęciem dialogu.

Tak powstały wideodomofony, które dziś wyposażane zostają jeszcze w szereg praktycznych funkcji dodatkowych.

Oferta dostępna na rynku jest szeroka, dlatego trudno podjąć decyzję o wyborze. W tym artykule przedstawiamy przewagi wideodomofonów marki STERR z serii VDM.

Z czego składa się podstawowy zestaw wideodomofonowy VDM?

W skład podstawowego zestawu VDM wchodzą jednostka wewnętrzna (z monitorem) oraz bramofon VDB200:

  • Bramofon VDB200 przeznaczony jest do montażu natynkowego. Jego obudowa wykonana jest ze stopu aluminium, w klasie szczelności IP66 (wodoszczelność do 100 l/min docierającą do obudowy z dowolnej strony; brak dostępu do części pod napięciem; pyłoszczelność).

    Bramofon wyposażony jest w mikrofon, kamerę, głośnik, przycisk rozmowy i doświetlenie diodami LED, które uruchamia się w porze nocnej sprawiając, że obraz rejestrowany za pomocą kamery jest czytelny, a rozmówca jest rozpoznawalny.

    Kamera wykonana jest z użyciem matrycy CMOS, której głównymi zaletami są małe zakłócenia w przesyłaniu danych i niski pobór mocy.
  • Jednostka wewnętrzna (z monitorem) przeznaczona jest do montażu natynkowego wewnątrz pomieszczenia. Zintegrowany sterownik zapewnia komunikację z bramofonem oraz monitorowanie w czasie rzeczywistym.

    Za pomocą panelu obsługi możliwa jest realizacja zadań podstawowych, takich jak nawiązywanie połączenia i jego zakończenie, otwieranie drzwi/bram wjazdowych, a także wprowadzenie własnych ustawień. Sposób realizacji zadań i ilość dostępnych funkcji zależna jest od wybranego modelu VDM.

Który zestaw VDM sprawdzi się lepiej w Twoim budynku?

W serii VDM dostepne są dwa zestawy: VDM300 i VDM500. Ich cechy wspólne to nowoczesne wzornictwo, przystępna cena i możliwość rozbudowy zestawów o dodtakowe rozwiązania.

Zestaw wideodomofonowy VDM300

Obudowa jednostki wewnętrznej zestawu VDM300 wykonana jest z tworzywa sztucznego, w kolorze białym. Na panelu przednim znajduje się kolorowy ekran LCD 4,3” i siedem dotykowych przycisków funkcyjnych. Wbudowany mikrofon i głośnik umożliwiają komunikację bezsłuchawkową.

Sprawdź, gdzie kupisz wideodomofon VDM300 >>

VDM300
Zestaw wideodomofonowy VDM300

Oprócz realizacji wymienionych wyżej zadań podstawowych VDM300 umożliwia także personalizację urządzenia, czyli dostosowanie ustawień do indywidualnych potrzeb użytkownika. Parametry podlegające modyfikacji to m.in. wybór języka (angielski/rosyjski), czas odtwarzania dzwonka, jego głośność i wybór melodii spośród 25 dzwonków polifonicznych.

Podczas korzystania z interfejsu wyświetlania wideo lub odtwarzania audio Użytkownik ma możliwość regulacji koloru, jasności, kontrastu, skali wyświetlania i głośności.

Zestaw wideodomofonowy VDM500

Obudowa jednostki wewnętrznej zestawu VDM500 wykonana jest z tworzywa sztucznego, w kolorze czarnym. Kolorowy, 7” ekran dotykowy charakteryzuje się wysoką rozdzielczością. Z prawej strony panelu przedniego znajduje się 5 przycisków funkcyjnych. Podobnie jak w modelu VDM300 komunikacja jest bezsłuchawkowa. W górnej części panelu znajduje się gniazdo kart microSD pozwalające na rozbudowę urządzenia o dodatkową pamięć, nawet do 32GB.

Sprawdź, gdzie kupisz wideodomofon VDM500 >>

Wśród licznych funkcji dodatkowych wideodomofonu VDM500, warto wspomnieć o możliwości wykonania zdjęć i rejestracji wideo (z wykrywaniem ruchu), a także automatycznej odpowiedzi i pozostawienia wiadomości przez odwiedzającego.

VDM500
Zestaw wideodomofonowy VDM500

W VDM500 nie brakuje też funkcji multimedialnych, takich jak przeglądanie zdjęć, plików wideo, lub odtwarzanie muzyki oraz widżetów, jak budzik czy kalendarz elektroniczny.

Ze względu na szeroki zakres funkcjonalności również personalizacja jednostki jest bardzo rozbudowana. Wielojęzyczny interfejs, wybór melodii dzwonka i czas jej odtwarzania, a także powtarzalność lub wyciszenie to dopiero początek. Podobnie jak w VDM300 dostępne są również ustawienia regulacji koloru, jasności, kontrastu, skali wyświetlania i głośności.

Niezmiernie ważną, ze względów bezpieczeństwa, jest opcja automatycznego wykonywania zdjęć po naciśnięciu dzwonka i ich zapisywanie w pamięci urządzenia, a także zdefiniowania czasu rozpoczęcia i zakończenia rejestracji wideo.

Z opcji automatyzacji można oczywiście zrezygnować, alternatywnie, w razie potrzeby, stosując szybką rejestrację za pomocą przycisków funkcyjnych.

Rozbudowa zestawu VDM - dostępne rozwiązania i urządzenia

Posiadając zestaw podstawowy (bramofon + jednostkę wewnętrzną) można podłączyć dodatkowy bramofon VDB200 oraz 3 jednostki wewnętrzne (VDM300, VDM500), pracujące jako podrzędne.

W przypadku VDM500 konfigurację można rozbudować o obsługę do 9 kamer CCTV (opcja dostępna również przy 1 bramofonie). VDM300 pozwala na stworzenie kombinacji: 1 bramofon VDB200 + 2 kamery CCTV.

Rozbudowany zestaw podstawowy zwiększa możliwości systemu o transmisję rozgłoszeniową, tryb nasłuchu, przekazywanie wywołania do innych monitorów, wykonywanie połączeń wewnętrznych itp.

Konfiguracja i obsługa urządzeń dodatkowych jest prosta i przejrzysta.

Przed ostateczną decyzją zapraszamy do zapoznania się z instrukcją obsługi urządzenia, przygotowaną w języku polskim. Znajdują się tam szczegółowe informacje dotyczące instalacji i podłączenia urządzeń.
Kontakt
STERR

STERR
ul. Drzymały 6/15
02-495 Warszawa
tel. +48 888 333 729

e-mail: info@sterr.pl
www.sterr.pl
www.sklep.sterr.pl

   07.05.2015

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
10/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Ogrzewanie obiektów przemysłowych
  • - Wentylacja domów jednorodzinnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl