Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Artykuł sponsorowany

Sterowanie przez dotyk

 Hoval  

Jakość funkcjonowania urządzeń technicznych zależy w dużym stopniu od systemu ich regulacji. System DigiNet jest właśnie tym, który sprosta wszelkim oczekiwaniom, by praca urządzeń Systemu Wentylacji i Klimatyzacji Hoval była niezawodna.

Rys. Hoval

Rys.1. System wentylacji i klimatyzacji firmy Hoval został wprowadzony w celu doprowadzenia świeżego powietrza zużytego, oraz do grzania lub chłodzenia obiektów wielkokubaturowych.Urządzenia o modułowej budowie pracują indywidualnie, co w efekcie daje możliwość elastycznego dopasowania pracy każdego z nich do konkretnych wymogów.


Od kwietnia 2006 r. dostępna jest nowa, 5. generacja systemu sterowania urządzeniami wentylacyjnymi i klimatyzacyjnymi firmy Hoval. Rozwinięto ją i przygotowano we współpracy z firmą Sauter specjalnie na potrzeby tego modułowego systemu.

Istniejąca od 1910 r. firma Sauter AG z Bazylei dotychczas produkowała na niewielką skalę  przełączniki czasowe i zegary programowe. Z czasem jednak jej specjalnością stały się regulatory ogrzewania, klimatyzacji i regulatory pokojowe uzupełnione o odpowiednie urządzenia pulpitowe (pulpity sterownicze). Obecnie zatrudniając  1700 pracowników w 40 krajach, w znacznym stopniu przyczynia się do usprawnienia technicznego funkcjonowania budynków. Do znaczących projektów, które zostały niedawno przez nią zrealizowane, zaliczają się European Business Center w Barcelonie, BayArena w Leverkusen, Merrill Lynch Financial Center w Londynie i ETH w Zurychu.

Fot. Hoval

Fot. 1 To jest wszystko, co trzeba uczynić w celu optymalnego wykorzystania zalet systemu wentylacyjnego. Za dotknięciem palca otwiera się komunikacja z DigiNet. pokazuje wszystko, co użytkownik zawsze chciałby wiedzieć o instalacji.

DigiNet 5

 Steruje  rozdziałem powietrza  i  zapewnia najwyższą jakość wentylacji. Przyczynia się do energooszczędnej eksploatacji, regulując moc odzysku energii w płytowym wymienniku ciepła.

Mimo tak rozległych możliwości DigiNet 5, zapewniających kompleksową obsługę techniczną systemu wentylacji i klimatyzacji, korzystanie z niego jest niezwykle proste poprzez dotykowy ekran ciekłokrystaliczny. Przeszłością staje się uciążliwe wyszukiwanie informacji w książkach.

Teraz schematy urządzeń wyświetlone są na panelu dotykowym, podobnie jak wszystkie kluczowe elementy i ich aktualny tryb pracy. Również program obsługi PC oferuje prostą obsługę systemu, podobnie jak za pomocą panelu dotykowego z dodatkową funkcją wglądu  w  historię  pracy  urządzenia  od  momentu uruchomienia.

Oczywiście, instalacja może być też sterowana przez internet. Nie ma żadnych granic w komunikacji, dostęp do sterowania DigiNet możliwy jest wszędzie. Połączyć go można również z systemem automatyki budynku (BMS).

Nową regulację DigiNet 5 zastosowano już w większości systemów wentylacji i klimatyzacji sprzedanych przez Hoval na całym świecie. System ten przekonuje, że zaawansowane rozwiązania techniczne mogą być proste w obsłudze, przez co i tak dość skomplikowane życie choć w tym zakresie udaje się uczynić łatwiejsze.

Hoval Polska Sp. z o.o.
ul. Bałtycka 6
61-013 Poznań
tel. 061 874 38 50
faks 061 874 38 51

www.hoval.pl ul. Bałtycka 661-013 Poznańtel. 061 874 38 50faks 061 874 38 51

   20.08.2011

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
7-8/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - WT 2021 dla budynków wielorodzinnych
  • - Klimakonwektory, belki i sufity chłodzące
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl