Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Artykuł sponsorowany

Najkrótsza droga odwadniania

Najkrótsza droga odwadniania
Najkrótsza droga odwadniania
Kessel

Oszczędność energii, cicha praca i niezawodne działanie to warunki, które powinny spełniać nowoczesne urządzenia odprowadzające ścieki. Wszystkie te cechy posiada innowacyjna hybrydowa przepompownia Ecolift XL firmy KESSEL.

Przepompownia hybrydowa Ecolift XL jest innowacyjnym rozwiązaniem do stosowania w zakładach przemysłowych oraz w domach wielorodzinnych, które łączy w sobie bezpieczeństwo przepompowni ścieków z wydajnością zaworu zwrotnego. Urządzenie w normalnym trybie pracy wykorzystuje grawitacyjny spadek do kanału i działa bez wykorzystania energii elektrycznej.

Pompa załączana jest tylko podczas przepływu zwrotnego, podczas którego klapy zaworu blokują napływ ścieków, a urządzenie tłoczy je do kolektora przez pętlę przeciwzalewową (Zobacz sposób działania Ecolift XL). Pozwala to znacznie zaoszczędzić na kosztach energii zużywanej na stałe przepompowywanie ścieków w klasycznych przepompowniach oraz ograniczyć koszty konserwacji dzięki mniejszemu eksploatacyjnemu zużyciu pomp.

Poznaj produkty KESSEL
Pomporozdrabniacz Minilift F 
Przepompownia Aqualift F Compact 
Przepompownia Aqualift F XL 

Urządzenie Ecolift XL zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa także w przypadku braku prądu, ponieważ wykorzystując naturalny spadek do kanału, nie zagrażają jej przestoje pracy pomp. Użytkownicy nie są również narażeni na stały i uciążliwy hałas napotykany w klasycznych przepompowniach, dzięki czemu wzrasta komfort przebywania w pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych, szpitalach czy też domach opieki społecznej.

Urządzenie Ecolift XL jest nie tylko niezawodne, bezpieczne i oszczędne, ale także charakteryzuje się różnorodnymi możliwościami zabudowy. W zależności od wymogów budowlanych może bowiem zostać zabudowane w betonie przy pomocy odpowiednich komponentów systemowych, bądź w studzience na zewnątrz budynków. Może również zostać ustawione samodzielnie przykładowo za separatorem tłuszczu.

Urządzenie Ecolift XL posiada jedną lub dwie klapy zwrotne, która zamykają się i blokują automatycznie podczas przepływu zwrotnego, dzięki czemu nie dochodzi do zalania budynku. Pneumatyczne rozpoznawanie poziomu oraz czujnik alarmowy dodatkowo zwiększają poczucie bezpieczeństwa. Do urządzenia można podłączać przewody odpływowe i dopływowe o średnicy DN150, wyjście przewodu tłocznego ma natomiast średnicę DN80. Ecolift XL dostępny jest z pompami o mocy 1,4-4,5 kW, które pracują w trybie pracy ciągłej (S1) lub 50% (S3).

Zalety przepompowni Ecolift XL:

Oszczędność prądu

Zminimalizowane nakłady konserwacyjne, zużycie urządzenia i koszty energii.

Cicha praca

Pompa, która nie musi pracować, nie generuje hałasu.

Niezawodność działania

Urządzenie działa bez prądu, wykorzystuje naturalny spadek.

Poznaj więcej zalet Ecolift XL >>

Zasada działania przepompowni hybrydowej Ecolift XL w trybie normalnym i przy wystąpieniu przepływu zwrotnego:

   Kliknij, aby powiększyć
ODWADNIANIE PRZY NATURALNYM SPADKU PRZEPŁYW ZWROTNY
 • Brak pracy pompy
 • Brak zużycia prądu
 • Brak hałasu
 • Odprowadzanie ścieków także w sytuacji braku prądu

 

 • Praca pompy
 • Odprowadzanie ścieków odbywa się przez
  pętlę przeciwzalewową
 • Automatycznie blokowana klapa zwrotna oraz
  przewód tłoczny wyprowadzony ponad poziom
  zalewania to gwarancja podwójnej ochrony
  przed cofką

 

KONTAKT

KESSEL SP. Z O.O.
55-040 Kobierzyce, ul. Innowacyjna 2
tel.: 71 774 67 60
faks: 71 774 67 69
e-mail:
www.kessel.pl

Kessel
   11.03.2016

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
11/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Dobór wymienników płytowych
 • - Rekuperatory ścienne a prawo
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl