Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Artykuł sponsorowany

Kocioł pulsacyjny PULSATOR w ofercie Firmy Auer

 Ciepło-Tech    |  2
Kocioł pulsacyjny PULSATOR w ofercie Firmy Auer
Kocioł pulsacyjny PULSATOR w ofercie Firmy Auer
Ciepło-Tech

Ostatnie lata przyspieszyły rozwój kotłów gazowych. Obecnie oferta rynkowa zdominowana jest przez kotły kondensacyjne a regulacje prawne ograniczają sprzedaż kotłów, które są nieefektywne energetycznie.

Warto zwrócić uwagę, że mimo rozwoju technologii kondensacyjnej dostępne są stosunkowo tanie kotły oferowane jako kondensacyjne, mimo że stopień wykorzystania zjawiska kondensacji w tych urządzeniach jest bardzo ograniczony a jakość ich wykonania nie jest najwyższa. Na takie kotły z reguły decydują się deweloperzy, ponieważ jest to wybór pozwalający na ograniczenie kosztów i spełnienie podstawowych wymogów.

Na drugim końcu są dopracowane urządzenia, w których elektronika i budowa palnika umożliwia osiągnięcie wysokiego poziomu sprawności termicznej, jednak jest to okupione ceną produktu.

Można więc wybierać wśród kotłów o różnym stopniu sprawności i różnej jakości wykonania. Jednak wszystkie te urządzenia mają wspólny mianownik - oparte są one bowiem na tej samej technologii (bardziej lub mniej udoskonalonej) wykorzystującej palnik a co za tym idzie, mają podobne ograniczenia.

Istnieją jednak kotły kondensacyjne zaprojektowane w całkiem innej koncepcji przetworzenia energii. Już sama budowa kotłów całkowicie odróżnia je od tradycyjnych "kondensatów". Są to kotły pulsacyjne. Ale na czym faktycznie polegają te różnice i co one dają w codziennym użytkowaniu.

Kocioł pulsacyjny

Czym właściwie jest Pulsator, czyli inaczej mówiąc kocioł pulsacyjny? Z jednej strony jest to wysokiej klasy gazowy kocioł kondensacyjny, posiadający - z racji swojej konstrukcji - wiele zalet nieosiągalnych dla tradycyjnych kotłów gazowych wyposażonych w palnik (Poznaj zalety kotłów pulsacyjnych). Z drugiej strony zapewnia wysoką sprawność przetworzenia energii, co jest główną przyczyną obniżenia kosztów jego użytkowania. Poza tym znacznie redukuje koszty instalacji i systemu odprowadzenia spalin. Kocioł pulsacyjny jest więc alternatywą wśród gazowych kotłów kondensacyjnych.

Urządzenie to może być stosowane w małych domach jednorodzinnych, budownictwie wielorodzinnym, obiektach użyteczności publicznej i obiektach przemysłowych.

Bez palnika!

W kotle pulsacyjnym palnik został zastąpiony przez komorę spalania, która jest w istocie silnikiem pulsacyjnym. Kocioł wykorzystuje zasadę spalania gazu opracowaną i stosowaną pierwotnie w silnikach lotniczych. Przeniesienie tej technologii do urządzenia grzewczego możliwe było dzięki 10-letniemu programowi badań firmy Auer.

Przez otwartą klapkę zaworową do komory dostaje się mieszanka powietrzno-gazowa, która zostaje zapalona przez świecę zapłonową. Wybuch powoduje wzrost ciśnienia i domkniecie klapki, a spaliny bardzo gwałtownie przedostają się do zwoju rur wylotowych (wymiennika ciepła). Powstałe w ten sposób podciśnienie w komorze spalania powoduje, że klapka zaworowa otwiera się ponownie i pobierana jest kolejna dawka mieszanki. Rozgrzana świeca zapłonowa wywołuje kolejne zapłony bez obecności iskry. Cykl ten powtarzany jest 115 razy na sekundę.

Czy spalanie pulsacyjne jest bezpieczne? Tak. Mikrowybuchy mieszanki gazowej w kotle pulsacyjnym są całkowicie bezpieczne. Ciśnienie powstające w procesie spalania jest znikome (Sprawdź bezpieczną technologię pulsacyjną). Co więcej, temperatura w komorze spalania jest niższa niż w kotłach kondensacyjnych z palnikami.

Korzyści na co dzień

Kocioło pulsacyjny Auer PULSATORTo co najbardziej interesuje użytkownika końcowego, to odpowiedź na pytanie czy inwestycja w taki kocioł jest w ogóle opłacalna. Co jest źródłem oszczędności? Kocioł pulsacyjny to w istocie silnik pulsacyjny ze spiralnym systemem wydechowym, zamknięty w wymienniku ciepła o dużej pojemności wodnej i zapewniający wysoką sprawność transportu energii do instalacji grzewczej. To właśnie jest główny czynnik wpływający na obniżenie kosztów użytkowania kotła. Jego wyjątkowa konstrukcja znacznie redukuje koszty instalacji i systemu odprowadzenia spalin.

Dzięki pulsacyjnemu systemowi spalania gazu, kocioł nie ma ograniczeń wynikających z możliwości modulacyjnych palnika. Moc dostępna jest w zakresie już od 1kW. Nie ma również ryzyka przewymiarowania kotła w instalacji grzewczej. Pulsator nie wymaga regulacji i czyszczenia, co gwarantuje stałą sprawność mimo upływu czasu i utrzymuje zużycie gazu na niezmiennie niskim poziomie.

Zobacz ile Ty możesz zaoszczędzić dzięki kotłom pulsacyjnym»

Co istotne, Pulsator standardowo wyposażony jest w sterowanie dla trzech niezależnych obiegów grzewczych oraz czujnik pogodowy. Bardzo prosta konstrukcja i doskonała jakość użytych materiałów (inox 316L) zapewniają funkcjonowanie kotła przez dłuższy okres niż w przypadku kotłów z palnikiem. Kocioł pulsacyjny jako jedyny posiada aprobatę techniczną na zastosowanie przewodów wydechowych z PCV-U. Rozwiązanie to pozwala znacznie ograniczyć koszty instalacji.

20 do 240 kW

Dostępne są 4 modele kotła pulsacyjnego: 20, 32, 40 i 60 kW oraz systemy kaskadowe o mocy do 240 kW, co pozwala na stosowanie w małych domach jednorodzinnych, budownictwie wielorodzinnym, obiektach użyteczności publicznej i obiektach przemysłowych.

10 lat marki Auer w Polsce

W 2016 roku marka Auer – producent kotła pulsacyjnego - świętuje swoje 10-lecie obecności na Polskim rynku. Każdy rok tej obecności to kolejne sukcesy odniesione dzięki zaufaniu naszych klientów.

Analizy przeprowadzone wśród klientów użytkujących kocioł pulsacyjny potwierdzają, że jest on jednym z najbardziej oszczędnych urządzeń grzewczych na rynku. Potwierdzają to zwłaszcza porównania z najlepszymi kotłami kondensacyjnymi innych marek oraz automatycznymi kotłami węglowymi. Niższe rachunki za ogrzewanie i znacznie niższe koszty serwisowe kotła pulsacyjnego są niewątpliwie najważniejszym czynnikiem wpływającym na zadowolenie jego użytkowników.

KONTAKT

Ciepło-Tech sp.j.
wyłączny przedstawiciel marki Auer w Polsce

 

ul. Bolesława Chrobrego 33
55-020 Turów k. Wrocławia

Tel.: 797 727 403
Tel.: 506 199 690 

E-mail:
www.auerpolska.com

   12.04.2016

Komentarze

(2)
marta | 06.05.2016, 12:59

czy takie kotły są bardzo awaryjne?

Paweł | 09.05.2016, 09:30
z tego co słyszałem, to są bardzo ekonomiczne w uzytkowaniu
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
7-8/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - WT 2021 dla budynków wielorodzinnych
  • - Klimakonwektory, belki i sufity chłodzące
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl