Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Artykuł sponsorowany

Zakup kontrolowany - pilarka

Zakup kontrolowany - pilarka
Zakup kontrolowany - pilarka
mcculloch.com

Dobra pilarka bardzo szybko po zakupie może okazać się sprzętem wręcz niezbędnym w naszym gospodarstwie domowym. Jednak, aby w pełni cieszyć się z jej różnorodnych możliwości, warto dokładnie zastanowić się nad następującymi kwestiami: na co zwrócić szczególną uwagę przy kupnie pilarki, jakie rodzaje pilarek są dostępne na rynku oraz który z możliwych sposobów zasilania będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

Jak przygotować się do zakupu pilarki?

Jeszcze przed zakupem pilarki konieczne jest zastanowienie się nad częstotliwością jej użytkowania. Jeżeli nie planujemy zbytnio eksploatować sprzętu, to nie jest konieczne, abyśmy przeznaczali na niego zbyt dużych funduszy. Inaczej jest w sytuacji, gdy wiemy, że z pilarki będziemy korzystać bardzo często – wtedy lepiej zainwestować w produkt z najwyższej półki. W związku z kryterium użytkowania pilarek można je podzielić na amatorskie i profesjonalne.

Rodzaje pilarek mechanicznych

Wśród pilarek mechanicznych wyróżnia się trzy rodzaje, charakteryzujące się różnorodnymi sposobami zasilania:

  • pilarki spalinowe – podstawową cechą pilarek spalinowych jest duża mobilność, wynikająca
    z faktu, iż nie trzeba ich podłączać do zasilania, ponieważ działają dzięki wykorzystaniu benzyny; pilarki spalinowe wyróżniają się również wyjątkową trwałością i solidnością; największą ich wadą jest dosyć głośna praca i wydzielanie gazów spalinowych.
  • pilarki elektryczne – pracując przy pomocy pilarki elektrycznej mamy ograniczony zasięg działania, ze względu na podłączony do gniazdka kabel; w zamian za to pilarki elektryczne bardzo cicho pracują i nie wytwarzają spalin; przez stosunkowo niską moc, szczególnie
    w odniesieniu do pilarek spalinowych, są one polecane raczej do użytku amatorskiego.
  • pilarki akumulatorowe – ten rodzaj pilarek zasilany jest akumulatorem; ich wady związane są z dość długim czasem ładowania akumulatora i zwiększoną wagę sprzętu; zaletą jest oczywiście mobilność pilarki.

O czym musimy pamiętać podczas zakupu pilarki?

Bardzo ważne jest, abyśmy podczas wybierania pilarki zwrócili uwagę na jej podstawowe parametry. Pierwszym z nich jest moc, zależna przede wszystkim od rodzaju sprzętu. Pilarki spalinowe w większości przypadków mają największą moc (podawana jest w koniach mechanicznych lub kilowatach). Z kolei pilarki elektryczne są dużo słabsze (moc wyrażana jest w watach). Sprawdzenie mocy urządzenia jest istotne ze względu na interesujący nas sposób jego użytkowania – jeżeli potrzebna jest nam pilarka, służąca do lekkich prac domowych, jak chociażby przycinanie drzew, to wystarczy pilarka elektryczna (przykładowy sprzęt: pilarka McCulloch CS 340).

Jeżeli jednak planujemy trudniejsze prace warto poszukać profesjonalnej pilarki, której moc może osiągnąć nawet 9KM. Kolejnym parametrem jest długość prowadnicy. Tutaj również niezbędne jest określenie przeznaczenia pilarki. Do prac domowych niepotrzebny jest nam sprzęt z prowadnicą dłuższą niż 30 centymetrów. W innym przypadku celowe jest zainwestowanie w pilarkę z prowadnicą o długości nawet do cm. Innym kryterium, który powinniśmy wziąć pod uwagę jest waga – naturalnie im lżejsza, tym większy komfort pracy. Ważny jest także poziom emitowanego hałasu. Przy pracy z głośnym sprzętem zaleca się stosowanie słuchawek ochronnych. Do najcichszych pilarek należą pilarki elektryczne.

Dodatkowe funkcje

Producenci pilarek (między innymi McCulloch), wychodząc klientom naprzeciw, wyposażają sprzęt w szereg dodatkowych funkcji, usprawniających ich działanie. Możemy się spotkać z pilarkami posiadającymi opcję napinania łańcucha, minimalizacji drgań, a nawet blokady emisji gazu.

   05.05.2016

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
4/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 4/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Smart Buldings
  • - Budynki niemal zeroenergetyczne
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl