Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Artykuł sponsorowany

Nowoczesne ekologiczne systemy grzewcze

Nowoczesne ekologiczne systemy grzewcze
Nowoczesne ekologiczne systemy grzewcze
Klimosz

Rozwiązań związanych z systemem grzewczym budynku jest bardzo dużo. Od dłuższego czasu inwestorzy zauważyli, że należy łączyć różne typy systemów grzewczych, aby osiągnąć wyraźne zmniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem budynku przy jednoczesnym zapewnieniu sobie komfortu cieplnego.

Dzisiaj omówimy dwa z wielu systemów ogrzewania, które stają się coraz bardziej popularne. Jednocześnie są to systemy ekologiczne–wykorzystujące odnawialne źródła energii, a także systemy przyjazne dla użytkownika.

Dzięki swojej uniwersalności pozwalają wykorzystywać różne źródła energii do podgrzewania ciepłej wody użytkowej i ogrzewania budynku. Poznaj szeroki asortyment firmy Klimosz >>

 
Mowa tutaj jest o zapewnieniu komfortu cieplnego w budynkach przy pomocy pompy ciepła powietrze-woda lub kotła stalowego na pellety i drewno. Są to rozwiązania przeznaczone dla inwestorów, którzy chcą w sposób komfortowy i ekologiczny ogrzewać swoje domy, bez konieczności doprowadzania sieci gazowej.


Klimosz
Obydwa rozwiązania mają swoje wady i zalety, ale jednocześnie nie wymagają ponoszenia wysokich nakładów inwestycyjnych w trakcie tworzenia i projektowania układu grzewczego. Jedynie specyfika działania pompy ciepła powoduje, że powinniśmy brać pod uwagę zaprojektowanie i wykonanie niskotemperaturowego układu grzewczego w naszym budynku. Przy systemie z kotłem na pellety możemy stosować dalej standardowe grzejniki, czyli ogrzewanie wysokotemperaturowe, choć bardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie zastosowanie układu niskotemperaturowego. Dowiedz się więcej o kotłach firmy Klimosz >>

System ogrzewania kotłem pelletowym np. KLIMOSZ DUOPELET

Jest to kocioł pozwalający na automatyczną obsługę spalania pelletu pobieranego z zasobnika, co realizowane jest poprzez wysoko sprawny palnik pelletowy, wyposażony w automatyczne mechaniczne czyszczenie rusztu, a także przedmuchowe oczyszczanie palnika z popiołu.

Proces rozpalania i wygaszania kotła jest on sterowany poprzez regulator KLIMOSZ KOMFORT pozwalający na sterowanie jednocześnie 4 pompami, 2 siłownikami na zaworach mieszających, 2 termostatami pomieszczeniowymi drogą radiową lub bezprzewodowo, sterowanie kominkiem, pracę w strefach czasowych pompy CWU i cyrkulacyjnej. Dzięki zastosowaniu modułu LAN/WIFI można sterować ogrzewaniem i pracą kotła zdalnie poprzez sieć internet telefonem, tabletem lub komputerem.

 

Klimosz

Należy pamiętać, że ten kocioł pozwala nam dodatkowo na spalanie drewna lub brykietu na dodatkowym palenisku ręcznym, dzięki czemu mamy także możliwość spalania np. drewna z własnej działki. W momencie kiedy skończy się dodatkowe paliwo, a w kotle zacznie spadać temperatura, regulator automatycznie uruchomi pobór paliwa z podajnika pelletowego. Skontaktuj się ze specjalistami firmy Klimosz >>

Dodatkowe palenisko  wykonane jest jako niechłodzone, co zmniejsza tworzenie się w kotle sadzy (oraz) a tym samym zwiększa sprawność kotła zachowując czyste ścianki wymiennika – dzięki czemu nie musimy często czyścić kotła.

Podsumowując, kocioł pelletowy to ekologiczne źródło ciepła, które wykorzystuje odnawialne źródło energii jakim jest pellet. Obsługa polega na kontrolowaniu czystości palnika i popielnika i uzupełnianianiu zasobnika w pellet. W ten sposób otrzymujemy samodzielne urządzenie, które ogrzewa nasz budynek i dostosowuje się do zapotrzebowania na energię cieplną.

Klimosz

KLIMOSZ Sp. z o.o.
ul. Zjednoczenia 6,
43-250 Pawłowice

tel.: 32 474 39 30
e-mail: biuro@klimosz.pl 

www.klimosz.pl

   23.05.2016

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
7-8/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne kotły na gaz i paliwa stałe
  • - Dezynfekcja powietrza wentylacyjnego
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl