Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Artykuł sponsorowany

WING EC – jeszcze większe możliwości energooszczędnej kurtyny powietrznej

Kurtyna powietrzna WING EC
Kurtyna powietrzna WING EC
VTS Sp. z o. o.

Reprezentacyjny charakter strefy wejściowej współczesnego budynku nakłada wysokie wymagania na wszystkie montowane w niej elementy.

Zatem możliwość precyzyjnego dopasowania zasięgu kurtyn powietrznych i związanego z ich działaniem poziomu emitowanego dźwięku stanowi istotny czynnik jakościowy tych montowanych w strefie wejściowej urządzeń.

Nie bez znaczenia dla użytkownika jest też niskie zużycie ciepła i energii elektrycznej, wynikające z konstrukcji kurtyny i jej systemu sterowania, oraz możliwości dynamicznego wspomagania systemu ogrzewania pomieszczenia, uruchamianego automatycznie w miarę potrzeb. Te i wiele innych zalet posiada nowa kurtyna WING EC firmy VTS, wyposażona w silniki EC oraz innowacyjny, mikroprocesorowy system sterowania. Poznaj szeroki asortyment firmy VTS Sp. zo. o. >>

Kurtyny powietrzne ograniczają straty ciepła i chłodu przez otwarte drzwi zewnętrzne budynku. Zabezpieczają też jego wnętrze przed powstawaniem przeciągów oraz napływem owadów i zanieczyszczeń. W tym celu wytwarzany jest intensywny strumień powietrza, styczny do płaszczyzny zabezpieczanego otworu. Dużej wydajności kurtyny towarzyszy szum, trudny do wyciszenia ze względu na spore gabaryty wentylatora i brak miejsca w obudowie na montaż elementów tłumiących.

Zwiększenie gabarytów, umożliwiające skuteczne wyciszenie kurtyny, wpłynęłoby negatywnie na jej walory funkcjonalne i estetyczne. Specjalna konstrukcja kurtyny WING znacznie ogranicza poziom emitowanego dźwięku, ale dodatkową redukcję można osiągnąć poprzez precyzyjne, płynne dopasowanie wydajności i zasięgu do potrzeb obiektu. Takie możliwości daje zastosowanie silnika EC wraz z mikroprocesorowym sterownikiem HMI. Skorzystaj z porady producenta central klimatyzacyjnych VTS Sp. z o. o. >>

Dzięki wysokiej klasie efektywności IE4 użytego silnika EC rozwiązanie to oprócz funkcji płynnego sterowania wydajnością charakteryzuje się znacznie niższym zużyciem energii elektrycznej. Niewielki wzrost nakładów inwestycyjnych związanych z zastosowaniem kurtyn z silnikiem EC i dedykowanym do niego sterownikiem zwraca się z oszczędności w ciągu zaledwie 2 do 4 lat, zależnie od wielkości kurtyny, przy przeciętnym stopniu jej wykorzystania.

VTS
Jeszcze większy efekt oszczędności energii elektrycznej, a także ciepła i chłodu, można osiągnąć, załączając wentylator jedynie przy otwartych drzwiach. Funkcja ta wymaga jednak uruchomienia urządzenia z pełną wydajnością w ułamku sekundy, podczas otwierania się drzwi.

Stało się to możliwe dzięki specjalnej konstrukcji wykonanego z kompozytów wirnika, który mimo dużej wydajności charakteryzuje się wyjątkowo małym momentem bezwładności. Aktywacja tej funkcji w kurtynach WING EC odbywa się po zamontowaniu dodatkowego czujnika otwartych drzwi, współpracującego ze sterownikiem HMI. Dowiedz się więcej o energooszczędnych kurtynach WING EC >>

Zastosowanie technologii mikroprocesorowej do sterowania kurtyną WING EC umożliwia, oprócz zmiany wydajności, realizację wielu innych funkcji. Pozwala też na indywidualne dopasowanie wielu parametrów pracy urządzenia do potrzeb klienta oraz wygodny odczyt nastawionych i mierzonych wartości tych parametrów. Widok sterownika przedstawiono poniżej.  

VTS

Zarówno dla kurtyny z nagrzewnicą wodną jak i elektryczną dostępna jest funkcja szybkiego grzania, polegająca na automatycznej zmianie wydajności wentylatora zależnie od temperatury w pomieszczeniu, zgodnie z algorytmem PI. W tym celu możliwe jest podłączenie do sterownika dodatkowego pomieszczeniowego czujnika temperatury. Mikroprocesorowy sterownik HMI umożliwia tygodniowe zaprogramowanie czasu pracy kurtyny niezależnie dla dni roboczych i weekendu.


Dla kurtyny z nagrzewnicą wodną dostępna jest funkcja przeciwzamrożeniowa. Dla kurtyny z nagrzewnicą elektryczną sterownik HMI automatycznie blokuje drugi stopień grzania podczas pracy wentylatora z najniższą wydajnością (kurtyny WING z nagrzewnicami elektrycznymi standardowo wyposażone są w dwustopniową regulację mocy grzania).

Wyposażenie dodatkowe

W łącznej ofercie z kurtyną WING EC i sterownikiem HMI dostępny jest zawór z siłownikiem oraz uchwyty do montażu sufitowego i naściennego.

 VTS VTS

Podsumowanie

Inżynierowie VTS, wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenia produkcyjne i eksploatacyjne, opracowali nową, innowacyjną konstrukcję kurtyny WING EC, która w zestawieniu z mikroprocesorowym systemem sterowania HMI łączy walory użytkowe i estetyczne, wychodząc naprzeciw obecnym wymaganiom dotyczącym wydajności, funkcjonalności, akustyki i energooszczędności. Marka WING EC definiuje obraz kurtyny powietrznej na nowo.

VTS
VTS Polska Sp. z o.o.
ul. Grzybowska 87, piętro 9,
00-844 Warszawa
Telefon: +48 22 4313700
Fax: +48 22 4313714
e-mail:
strona www: vtsgroup.pl
   04.08.2016

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl