Pobierz pełny numer miesięcznika Rynku Instalacyjnego 7-8/2017

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu 

Artykuł sponsorowany

Filtry powietrza w klimatyzatorach Rotenso

 Thermosilesia    |  1
Filtry powietrza w klimatyzatorach Rotenso
Filtry powietrza w klimatyzatorach Rotenso

Najważniejszymi właściwościami nowoczesnych klimatyzatorów jest zdolność chłodzenia, grzania, a także uzdatniania powietrza. Podejmując decyzję zakupową dotyczącą marki klimatyzatora warto zapoznać się z oferowanymi przez jednostkę rozwiązaniami odpowiadającymi za usunięcie z powietrza kurzu, grzybów, bakterii czy nawet bakterii, wirusów i alergenów. 

Odpowiednio dobrane filtry wpłyną na jakość powietrza wychodzącego z klimatyzacji, co bezpośrednio przełoży się na samopoczucie osób przebywających w klimatyzowanym pomieszczeniu.

Obecnie niemal każdy klimatyzator wyposażony jest w podstawowy filtr, oczyszczający powietrze z zanieczyszczeń stałych i ciekłych. Normą stają się filtry wyłapujące z powietrza kurz. Poniżej postaramy się opisać technologie filtracji powietrza stosowane w klimatyzatorach Rotenso. Poznaj szeroki asortyment firmy Thermosilesia >>

Thermosilesia Filtr Cold Nano iAIRFiltr Cold Nano iAIR

Filtry katalityczne mają za zadanie usunąć z powietrza nieprzyjemne zapachy (np. dymu papierosowego) oraz szkodliwe związki organiczne i lotne cząsteczki formaldehydu. Zbudowany z wielowarstwowej powłoki i włókna filtr wyłapuje ponad 90 procent alergenów w ciągu 2,5 godziny.

Filtr antybakteryjny HEPA iAIRFiltr antybakteryjny HEPA iAIRFiltr antybakteryjny HEPA iAIR

Celem stosowania tego typu filtrów jest dezynfekcja powietrza. Filtr jest wykonany ze szkła spiekanego, które gwarantuje filtrację powietrza przez pory wielkości 0,3 µm. Dodatkowym atutem tej "zapory" jest wykorzystanie enzymów, które "żywiąc" się brudem trwale go usuwają.  

Filtr likwiduje większość zanieczyszczeń mechanicznych. Oczyszcza powietrze z komórek grzybów, pierwotniaków i bakterii oraz wirusów na poziomie 99,97%. Powietrze wychodzące z klimatyzatora jest wyjątkowo sterylne.

Filtr Plasma iAIRFiltr Plasma iAIR

Filtr plazmowy działa na zasadzie filtra elektrostatycznego. Wyładowania elektryczne, do których dochodzi w jego wnętrzu powodują powstanie plazmy niskotemperaturowej.

Na skutek reakcji jaka zachodzi pomiędzy plazmą, a cząsteczkami tlenu są wytwarzane aktywnie elektrycznie atomy odpowiedzialne m.in. za neutralizowanie niepożądanych zapachów, usuwanie cząstek kurzu, bakterii, grzybów czy sadzy. Proces filtracji kończy się jonizacją powietrza i powstaniem ozonu, który ma bakteriobójcze właściwości. Wybierz odpowiedni filtr do swojego klimatyzatora >>

Super Jonizator iAIRSuper Jonizator iAIR

Zadaniem jonizatora jest wytworzenie, za pomocą wysokiego napięcia, ujemnych jonów tlenu. Jony ujemne wytrącając pył i kurz z wdychanego powietrza, likwidują także mikroorganizmy, które się w nich znajdują.

Poprawa elektrochemiczna powietrza ma pozytywny wpływ na samopoczucie: zmniejsza zmęczenie, poziom stresu i nerwowości, pomaga się zrelaksować, reguluje ciśnienie tętnicze, działa przeciwbólowo, redukuje alergie oraz oczyszcza powietrze z bakterii, dymu, pyłu i kurzu.

 

Filtr z aktywnym węglemFiltr z aktywnym węglem

Podstawową właściwością filtra z aktywnym węglem jest oczyszczanie przepływającego przez niego powietrza ze szkodliwych gazów. Dzięki zjawisku adsorpcji przyciąga on szkodliwe gazy do swojej powierzchni. Ilość węgla aktywnego znajdującego się w filtrze pozwala na eliminowanie ok. 90% gazów takich jak np. ozon, węglowodory, związki siarki i azotu w całym okresie eksploatacji filtra.

Filtr skutecznie eliminuje nieprzyjemne i niepożądane zapachy. Przez wytworzenie na powierzchni elektrostatycznej powłoki wyłapuje cząstki kurzu oraz sierści zwierząt. Zadbaj o powietrze w swoim otoczeniu >>

Filtr z witaminą C

Filtr z witaminą C

Filtr emituje witaminę C, która następnie wchłaniana jest przez skórę osób znajdujących się w obrębie działania klimatyzatora.

Witamina C zapewnia ochronę przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych, stymuluje produkcję kolagenu oraz zmniejsza poziom stresu.

 

Filtr z aktywnym węglem i z witaminą CFiltr z aktywnym węglem i z witaminą C

Filtr łączy w sobie właściwości filtra z aktywnym węglem – usuwanie szkodliwych gazów z powietrza oraz filtra z witaminą C, który ma prozdrowotne cechy.

Filtr fotokataliczny TiO2Filtr Nano fotokatalityczny TiO2

Dwutlenek tytanu (TiO2) rozdrobniony do wielkości nanocząsteczek, ma wspaniałe właściwości fotokatalityczne. Reakcja chemiczna zachodząca wewnątrz filtra odpowiada za rozkładanie zabrudzeń organicznych: spalin, gazów oraz bakterii.

Filtr z TiO2 ma mocne właściwości samoczyszczące, superhydrofilowe, bakteriobójcze, antystatyczne, dezodoryzujące oraz czyszczące powietrze.

Filtr z jonami srebra Silver IonFiltr z jonami srebra Silver Ion

Srebro słynie ze swoich bardzo silnych właściwości bakteriobójczych. Toksyczne dla wyłapywanych przez niego mikrorganizmów są zwłaszcza jony srebra, które działają na ich pojedyncze komórki. Dzięki katalitycznym właściwością srebra utlenieniu ulega materiał genetyczny komórki. Skuteczność filtru z jonami srebra obejmuje likwidację przeszło 99,99% bakterii i grzybów.

Filtr 3M HAFFiltr 3M HAF

Opracowane przy użyciu innowacyjnej technologii filtry HAF posiadają otwarte kanały przepływowe oraz ładunek elektrostatyczny w celu jeszcze lepszego wyłapywania i zatrzymywania cząsteczek.

Filtry 3M HAF pomagają wyłapać kurz i pył. Ze względu na brak ramek oraz samonośną konstrukcję filtr może być łatwo dostosowany do już istniejącej instalacji.

Filtr JonizującyFiltr jonizujący

Uwalnia ujemne jony neutralizując jony dodatnie, dzięki czemu pomaga utrzymać świeże powietrze. Poprawa elektrochemiczna powietrza ma pozytywny wpływ na samopoczucie – łagodzi stres i poprawia odporność.

Co ważne, nowoczesne klimatyzatory Rotenso wyposażane mogą być w kilka warstw filtrujących. Dodatkowo można dobrać filtry w zależności od rodzaju występujących na obiekcie zanieczyszczeń. Ze względu na to, że głównym zadaniem filtrów jest wychwycenie pyłów czy drobnoustrojów należy pamiętać o regularnym czyszczeniu lub ich wymianie.

Zaniechanie w tym zakresie może doprowadzić do zmniejszenia wydajności urządzenia i wzrostu poboru energii. W zaawansowanych technologicznie klimatyzatorach Rotenso wbudowany został system Automatycznego Oczyszczania iAIR, który może być uruchomiony przy wyłączeniu jednostki. System zapobiega na bieżąco powstaniu nieprzyjemnych zapachów oraz namnożeniu bakterii.

Wiedza na temat filtrów stosowanych w klimatyzatorach Rotenso pozwala zastosować odpowiednie rozwiązania w zależności od wymagań stawianych przed klimatyzatorem. Dodatkowo maksymalnie wydłuży prawidłowe funkcjonowanie jednostki wewnętrznej.

 Thermosilesia

THERMOSILESIA

40-203 Katowice
al. Roździeńskiego 188b
tel./fax +48 32 285 10 39
tel. +48 32 285 57 11

email:
email:

   14.12.2016

Komentarze

(1)
Azzjoon | 24.01.2017, 13:19
Muszę o tym pomyśleć.
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
5/2018

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 5/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Zagospodarowanie osadów ściekowych
  • - Nawilżanie powietrza w klimatyzacji
Zobacz szczegóły
DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o. DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o.
DAB oferuje innowacyjne rozwiązania technologiczne , zapewniające niezawodność, efektywność oraz optymalizację zużycia energii w...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl