Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Artykuł sponsorowany

Gdzie i po co stosuje się zbiorniki na wodę?

AMARGO

Zbiorniki na wodę z płyt panelowych oraz zbiorniki przeciwpożarowe są przeznaczone do zabudowy piwnic i do montowania wewnątrz pomieszczeń. Ich lekka konstrukcja panelu żebrowego sprawia, że bez przeszkód można montować je na miejscu. Do jakich celów można wykorzystywać zbiorniki na wodę?

Zastosowania

Zbiorniki na wodę wykonane z płyt panelowych stosuje się głównie do wykonywania awaryjnych elementów zasilania instalacji przeciwpożarowych i pionów hydrantowych. Dodatkowo wykorzystuje się je do gromadzenia zapasów wody pitnej, technologicznej i uzdatnionej bądź do budowy zbiorników przelewowych i basenowych. Dzięki nim można również wyrównać zbyt niskie ciśnienie wody w wysokich budynkach.

Zbiorniki tego typu mogą być wykorzystywane zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i przemysłowym. Buduje się je z materiałów posiadających odpowiednie atesty Państwowego Instytutu Higieny PZH w Warszawie, dzięki czemu gromadzona w nich woda może być używana do picia, produkcji żywności i zabezpieczania wszelkich potrzeb socjalno-bytowych. Pozwala to wykorzystywać zbiorniki nawet tam, gdzie muszą być spełnione restrykcyjne normy czystości wody.

Montaż na miejscu u klienta

Zaletą zbiorników na wodę z płyt panelowych, oferowanych między innymi przez Amargo, jest możliwość montowania ich zarówno w zakładzie produkcyjnym, jak i na miejscu u klienta. W przypadku montowania ich w istniejących już budynkach, w których otwory drzwiowe i okienne są zbyt małe, by wprowadzić zbiornik do wskazanego pomieszczenia, poszczególne elementy instalacji łączy się na miejscu. Płyty modułowe są łączone za pomocą skręcania, zgrzewania lub spawania ekstruzyjnego. Na koniec montuje się potrzebne elementy sterowania, kroćce i AKPiA.

Wszelkie elementy niezbędne do wykonania zbiornika na wodę lub zbiornika przeciwpożarowego klasy Premium są produkowane w wielkości dostosowanej do potrzeb klienta. Ich waga i rozmiary są dobrane w taki sposób, by zamontować je bez trudu nawet w najmniejszym i trudno dostępnym pomieszczeniu.

Ponadto w razie potrzeby zbiornik jest ocieplany, aby zabezpieczyć wodę przed zamarznięciem. Jeżeli w otoczeniu występują skrajne temperatury, instalacja jest zamontowana na zewnątrz budynku lub temperatura wody ma wpływ na technologię produkcji, instalacja jest chroniona przed chłodem za pomocą wełny mineralnej, styropianu lub poliuretanu. Rozwiązanie to sprawia, że zbiorniki na wodę mogą być stosowane w wielu gałęziach budownictwa i wykorzystywane do różnorodnych celów.

 AMARGO AMARGO®

ul. Pogodna 6, Piotrkówek Mały
05-850 Ożarów Mazowiecki

Email: biuro@amargo.pl
Tel: +48 22 758 88 27
+48 22 244 29 38
+48 22 201 24 03
Fax: +48 22 722 34 48
   15.12.2016

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
11/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dobór wymienników płytowych
  • - Rekuperatory ścienne a prawo
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl