Do wzięcia Rynek Instalacyjny 7-8/2016

POBIERZ BEZPŁATNIE - po prostu ZALOGUJ SIĘ na swoim koncie

Artykuł sponsorowany

6 powodów, dla których zmiękczacz wody Ecoperla Slimline CS sprawdzi się w każdym domu

 Klarsan  |  30.01.2017  |  22
Seria kompaktowych zmiękczaczy wody Ecoperla Slimline CS
Seria kompaktowych zmiękczaczy wody Ecoperla Slimline CS
Klarsan

W Polsce pojawiła się nowa linia kompaktowych zmiękczaczy wody Ecoperla Slimline CS. Poznaj 6 powodów, dla których warto zdecydować się właśnie na to urządzenie filtracyjne i dowiedz się czy niskie koszty eksploatacji mogą iść w parze z wysoką wydajnością.

Ogólnie o produkcie

Ecoperla Slimline CS to seria profesjonalnych kompaktowych zmiękczaczy wody do zastosowań domowych.

Seria kompaktowych zmiękczaczy wody Ecoperla Slimline CS powstała przy ścisłej współpracy marki Ecoperla ze światowym liderem w branży uzdatniania wody Erie water treatment. Wszystkie urządzenia są produkowane na terenie Europy z komponentów najwyższej jakości.

Ecoperla to nowa marka na polskim rynku. Powstała z myślą o rosnących wymaganiach i potrzebach klientów. Rozwiązania filtracyjne oferowane przez projektantów są nowoczesne, funkcjonalne, estetyczne, ale przede wszystkim wydajne. Wszystkie produkty zostały wykonane z materiałów wysokiej jakości, a same urządzenia filtracyjne stworzone dzięki konsultacjom z serwisantami oraz użytkownikami. Są więc łatwe w montażu i proste w obsłudze.

Erie water treatment jest znanym na całym świecie producentem głowic sterujących do systemów filtracyjnych. Ich produkty charakteryzują się solidnym wykonaniem i bezawaryjnością. Każda głowica sterująca jest sprawdzana pod kątem wykonania i działania przed wysyłką. Misją firmy jest tworzenie trwałych rozwiązań, które mają podnieść komfort codziennego życia.

 Zmiękczacz wody Ecoperla Slimline CS zaprezentowany z każdej perspektywy
Wszystkie modele zmiękczacza wody Ecoperla Slimline CS znajdziesz w sklepie ultrafiltracja.pl

 

Czas poznać 6 powodów, dla których Ecoperla Slimline CS poradzi sobie z filtracją wody w każdym gospodarstwie domowym.

1. Duży wybór rozmiarów

Ecoperla Slimline CS to seria składająca się z 5 modeli o różnych wydajnościach i rozmiarach. Użytkownik ma do wyboru: 11, 14, 17, 24 i 30 litrów złoża. Takie zróżnicowanie w rozmiarach butli jest bardzo istotne, ponieważ daje możliwość doboru urządzenia filtracyjnego do potrzeb konkretnej rodziny. Kabinety poszczególnych modeli różnią się pod względem wymiarów, jednak wszystkie zostały przemyślane w taki sposób, by nie zajmowały przestrzeni.

2. Solidna obudowa, ogromna wydajność

Przy zakupie systemu zmiękczającego wodę jednym z najważniejszych zagadnień jest jakość złoża oraz jego wydajność. W linii Ecoperla Slimline CS zdecydowano się na zastosowanie markowego i cenionego złoża Lewatit. Jego struktura zapewnia większą powierzchnię filtracyjną i lepszy kontakt złoża z wodą. W dodatku Lewatit charakteryzuje się długą żywotnością.

Wyświetlacz i panel sterujący w zmiękczaczach wody Ecoperla Slimline CS Zbiornik na solankę w zmiękczaczach wody Ecoperla Slimline CS
Wygodny, intuicyjny panel sterujący z podświetlanym wyświetlaczem i menu dostępnym w języku polskim Projektanci zadbali o komfort użytkowników. Uzupełnianie soli tabletkowanej będzie jeszcze łatwiejsze

 

Kabinet Ecoperla Slimline CS jest funkcjonalny, a jego kształt pozwala na umieszczenie zmiękczacza w dowolnej, nawet ciasnej przestrzeni. Estetyczny wygląd to duży plus zwłaszcza dla właścicieli wyremontowanych domów zainteresowanych rozwiązaniami, które nie kłują w oczy. Materiał, z którego została wykonana obudowa jest na tyle trwały, że można filtrować wodę o wyższej temperaturze.

Warto wspomnieć o rozmieszczeniu poszczególnych elementów w obudowie. Zbiornik na sól regeneracyjną został umieszczony w przednim rogu zmiękczacza. Klapa prowadząca do zbiornika jest łatwa do zdjęcia, a dosypywanie soli tabletkowanej nie powinno zabierać dużo czasu. Wyświetlacz z panelem sterującym znajdują się z przodu obudowy na wysuwanej płytce, dzięki czemu można ustawić najlepszy kąt widzenia. Każdy zmiękczacz wody posiada elastyczny wąż służący do odprowadzania popłuczyn.

3. Bezawaryjna głowica sterująca i bezpieczne użytkowanie

Linia Ecoperla Slimline CS jest wyposażona w bezawaryjną głowicę sterującą działającą w oparciu o elektrozawory. Aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa użytkowania zdecydowano się na zastosowanie kolanka przelewowego oraz systemu suchego zbiornika. Drugi patent zapobiega powstawaniu mostów solnych, które mogą powodować awarie.

4. Tanie użytkowanie

„Ecoperla Slimline CS to linia należąca do najbardziej oszczędnych pod względem eksploatacji” – taką informację można znaleźć w wielu miejscach. Nie są to jednak puste słowa, a stan faktyczny. Te zmiękczacze wody pobierają niewielkie ilości soli i wody na regenerację. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu Ecoperla Perfect System. Są to optymalnie dobrane parametry pracy głowicy sterującej kompatybilne z przepływem przeciwprądowym. Ecoperla Perfect System zapewnia bezawaryjną pracę urządzenia przez długi czas, dłuższą eksploatację złoża i jego optymalne warunki regeneracji.

Projektanci marki zdecydowali się na skrócenie regeneracji o jeden cykl i zastosowanie funkcji solankowania proporcjonalnego.

5. Łatwy montaż i obsługa

Montaż tego zmiękczacza wody jest niezwykle prosty, dzięki jasnym zapisom w instrukcji obsługi. Ponadto menu dostępne jest w języku polskim, dzięki czemu programowanie Ecoperla Slimline CS nie powinno stanowić większego problemu. Funkcja podświetlenia wyświetlacza jest niezwykle przydatna w ciemnych pomieszczeniach. Zmiękczacz nie wymaga szczególnej uwagi ze strony właściciela. Wystarczy jedynie co pewien czas uzupełnić zbiornik solanki.

6. Gwarancja na korzystnych warunkach

Producenci Ecoperla Slimline CS zaproponowali swoim klientom bardzo korzystne warunki gwarancji, które w przypadku urządzeń filtracyjnych bywają rzadkością. Gwarancja obejmuje 3 lata na elektroniczne części, 5 lat na złoże Lewatit i 10 lat na kabinet oraz butlę epoksydową. Plusem jest brak konieczności wynajęcia serwisantów marki Ecoperla do przeprowadzenia serwisu w celu utrzymania gwarancji przez tak długi okres. Użytkownik może zdecydować czy sam chce zamontować urządzenie, czy wynajmie w tym celu specjalistę.

Sprawdź recenzję eksperta z branży uzdatniania wody, dotyczącą zmiękczaczy wody Ecoperla Slimline CS na stronie kompendium wiedzy o filtracji wody

Wydajnie, funkcjonalnie, oszczędnie

Jak się okazuje, wydajność może iść w parze z tanią eksploatacją. Ecoperla Slimline CS jest tego najlepszym dowodem. Zastosowane rozwiązania pozwalają na poczynienie sporych oszczędności w okresie użytkowania przy zachowaniu najlepszych parametrów pracy i wydajności filtracji.
Te zmiękczacze wody można z czystym sercem polecić do każdego typu gospodarstwa domowego. Sprawdzi się w każdych warunkach. Jego nowoczesność jest związana z wyglądem, wprowadzonymi udoskonaleniami i rozwiązaniami, w tym z Ecoperla Perfect System. „Wisienkę na torcie” stanowi długa gwarancja. Te wszystkie cechy powodują, ze zmiękczacz wody Ecoperla Slimline CS jest naprawdę godny polecenia.

Komentarze

(22)
Rafael | 06.03.2017, 14:55

Decyzja o zakupie zmiękczacza wody będzie jedną z pierwszych moich decyzji zaraz po tym jak wprowadzę się do nowego domu. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Po pierwsze szkoda mi armatury za kilka tysięcy złotych po drugie nie chcę zakamienić w dwa tygodnie ekspresu do kawy. Ecoperla Slimline CS 30 z Ecoperla Perfect System wydaje się być dla mojej czteroosobowej rodziny idealnym rozwiązaniem. Na pewno wezmę go pod uwagę i będę śledził bacznie opinie użytkowników na temat tego właśnie urządzenia.

karol_karolewski | 07.03.2017, 13:30
Fajnie, ze gwarancja jest aż tak długa i nie trzeba zamawiać autoryzowanego serwisu, aby móc ją utrzymać. To wbrew pozorom jest bardzo istotne. Dlaczego? Mój znajomy z pracy miał taką sytuację, że założył zmiękczacz wody, ale do utrzymania gwarancji MUSIAŁ zamówić serwis dystrybutora. Nie było to najtańsze przedsięwzięcie. Widać, że Ecoperla chce traktować swoich klientów najlepiej, jak się da ;)
prawie olaf | 08.03.2017, 10:21
Dobrze, że wybór poszczególnych modeli jest tak duży. Od 11 aż po bardzo wydajną 30-stke przeznaczoną do naprawdę dużych domów. Bardzo przemyślany produkt. Świetnie dobrane zabezpieczenia chroniące przed wyciekami, głowica oparta o działanie elektrozaworów. Ja zdecydowałem się na zakup tego produktu, chociaż pojawił się dopiero niedawno. Okazało się, ze było warto, ponieważ jest naprawdę przemyślany, dograny w każdym szczególe.
kalafior | 10.03.2017, 09:49
Dokładnie tego szukałem! Zmiękczacz wody w kompaktowej obudowie z bardzo dobrymi parametrami, a do tego w przystępnej cenie. Już miałem kupić podobny zmiękczacz wody, który był prawie 2000 zł droższy. Na szczęście wstrzymałem się chwilę i trafiłem na wasz artykuł. Dla mnie najbardziej liczy się wygoda eksploatacji, a z tego co widzę zmiękczacz wody Ecoperla Slimline CS jest praktycznie bezobsługowy.
wasza_ciekawość ;) | 13.03.2017, 17:10
Wow, no nie powiem... Z początku nie byłem przekonany, co do tych zmiękczaczy wody, ale poczytałem, poszukałem, porównałem i okazało się, ze sama oferta, jak też cena jest atrakcyjna. W porównaniu z innymi produktami jest naprawdę bardzo oszczędny i wykonany z dobrych komponentów. Do tego gwarancja na świetnych warunkach.
w oczekiwaniu na Ecoperla Slimline | 14.03.2017, 19:54
Hmmmm.... No całkiem nieźle. Ecoperla Slimline CS wydaje się bardzo atrakcyjnym zmiękczaczem wody. Zaprojektowany i przemyślany w najdrobniejszych szczegółach. Ja czekam jeszcze na swój egzemplarz i szczerze powiedziawszy jestem bardzo ciekawy. Kolega, który polecał mi ten zmiękczacz wody mówił, że głowice od Erie naprawdę są bezawaryjne i nie sprawiają najdrobniejszych problemów nawet po długim czasie eksploatacji.
Wańka | 16.03.2017, 15:33
Szukałem profesjonalnej stacji uzdatniania wody. Znalazłem zmiękczacz wody Ecoperla Slimline CS 30. Zainstalowałem go na dwurodzinny dom wolnostojący. Zużywamy sporo wody, a mimo to sprzęt radzi sobie bez problemu. Nie zauważyłem znacznego spadku ciśnienia w instalacji nawet przy odkręconych kilku kranach. Spadek ciśnienia jest taki sam jak był przed zmiękczaczem wody. Także wszystko się zgadza, działa jak należy. Jestem zadowolony i polecam.
vitek | 20.03.2017, 17:27
Świetne warunki gwarancyjne. To dodatkowy, ale słuszny argument. W końcu z mojego punktu widzenia ważne, bym mógł korzystać z tego urządzenia jak najdłużej. Niby serwis nie był potrzebny do utrzymania gwarancji, ale rozważam zamówienie ekipy za jakiś czas, żeby sprawdzili czy wszystko gra. To jest dość ważne..
Fiołkowski | 25.03.2017, 15:58
Niektórzy mówią, że zmiękczacz wody Ecoperla Slimline CS ma wysoką cenę, jednak uważam, że ostatecznie jak chce się mieć coś dobrego w domu, to trzeba za to zapłacić troszeczkę więcej. A tu w pakiecie jest Ecoperla Perfect System i inne, dodatkowe systemy pozwalające na znaczne obniżenie kosztów podczas użytkowania. Tak więc wcześniej czy później - i tak wszystko się zwróci.
genialny! | 28.03.2017, 20:07
Zmiękczacz wody Ecoperla Slimline CS zdecydowanie jest wart swojej ceny. Wszystko pięknie działa, bez zarzutu. Panel sterujący jest naprawdę łatwy w obsłudze i na szczęście urządzenie nie potrzebuje dużo soli na regenerację. Polecam, jeśli ktoś poszukuje.
Paweł Kowalski | 03.04.2017, 12:37
Co tu dużo mówić - to jest po prostu bardzo dobry zmiękczacz wody. Po pierwsze doskonałe wymiary. U nas w domu zmieścił się we wnękę tak jak trzeba. Po drugie wiele rozmiarów do wyboru i naprawdę dobre złoże (trochę się na tym znam. Zawód zobowiązuje ;)). Po trzecie Ecoperla Perfect System, dzięki któremu nie przeznaczę milionów na sól regeneracyjną, a będę miał pewność, że wszystko działa.
KaziK | 04.04.2017, 19:45
Zamontowaliśmy zmiękczacz wody Ecoperla Slimline CS 30 u siebie. Mamy sporą rodzinę, dużo łazienek, duże zapotrzebowanie. Urządzenie sprawdza się znakomicie.Piszę, bo wiem, że dużo ludzi się zastanawia i szuka opinii na ten temat. Programowanie było bardzo proste. Jak z działaniem Ecoperla Perfect System? Jeszcze nie wiem. Za krótko mam ten zmiękczacz wody, ale mam dobre przeczucie ;)
weteran | 10.04.2017, 20:59
No po prostu nie ma co! Zmiękczacz wody Ecoperla Slimline CS to produkt pierwsza klasa za przyzwoitą cenę. Na co dzień zakładam ludziom takie urządzenia i powiem szczerze, ze są zaskoczeni tym, że nie tylko spełnia swoją funkcję, ale też nie oszpeca pomieszczeń. Ogólnie przeglądałem ofertę Ecoperla i muszę stwierdzić, ze wprowadzone przez nich urządzenia są godne uwagi przede wszystkim ze względu na jakość.
nene76 | 13.04.2017, 19:22
Polecam zmiękczacz wody Ecoperla Slimline CS. U nas w domu została zamontowana 30-stka. Nie ma najmniejszego śladu po osadzie w czajniku i na armaturze, a o to właśnie chodziło. Uważam, że ten Ecoperla Perfect System to cudo. Kosztów eksploatacji nie można się przyczepić. Montowałem sam, bo tym się zajmuję na co dzień. To była jedna z najmniej absorbujących instalacji, jaką przeprowadziłem.
mar_cello | 20.04.2017, 16:50
Zajmuję się montażem różnego typu urządzeń filtracyjnych i mogę napisać, że te zmiękczacze wody są naprawdę dobrej jakości. Mają dobre komponenty, a obudowa jest wykonana z trwałego tworzywa. Polecam szczerze swoim klientom, bo taka rzecz będzie działała przez długie lata. Zmiękczacz wody Ecoperla Slimline CS ma też naprawdę dobre złoże. Myślę, że spodoba się ludziom.
rondell0987 | 04.05.2017, 13:58
Jak byliśmy ostatnio w nowym mieszkaniu znajomych to nas trochę oprowadzali i kolega właśnie chwalił się, że mają zmiękczacz wody Ecoperla Slimline CS. Zaciekawiło mnie to urządzenie. Podobno teraz zaleca się zakładanie tego typu rozwiązań, bo nie dość, że likwidują problem twardej wody to w dodatku zabezpieczają instalacje grzewcze i hydrauliczne. Podobno hydraulik im polecił serię Ecoperla Slimline CS. Ja też się nad nim zastanawiam.
natan055 | 19.05.2017, 14:17
Ecoperla Slimline CS to zmiękczacz wody zdecydowanie przeznaczony dla osób, które lubią dobre jakościowo rozwiązania. Polecam go swoim klientom ze względu na głowicę sterującą produkcji Erie. Są naprawdę dobre, bo nie psują się. Ogólnie moim zdaniem to produkt z wyższej półki z fajnymi bajerami. Przy okazji wymiarowo jest dobrze zaprojektowany. Jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś narzekał na jego gabaryty.
malibuu | 11.06.2017, 17:02
Najbardziej w zmiękczaczu wody Ecoperla Slimline CS podoba mi się system suchego zbiornika. To mega udogodnienie. Do tej pory miałem w domu taki standardowy zmiękczacz wody. Był już przestarzały, więc wymieniliśmy na nowy. Właśnie Ecoperla Slimline CS. Nareszcie nie muszę rozbijać skamieniałej soli. Zbiornik jest czyściutki. Już nie pamiętam co to są mosty solne. Niby taka mała rzecz, a cieszy. Oprócz tego naprawdę dobra głowica! Trochę się interesuję branżą i wiem, że praktycznie nikt się nie skarży na awarie, a wszyscy ją chwalą!
Dawud Pokora | 12.06.2017, 20:32
Miałem ogromną przyjemność montować ostatnio ten zmiękczacz wody. Bardzo przyjemne odczucia. Przy użyciu węży elastycznych praktycznie nie ma żadnego problemu. Programowanie jest banalne, a menu dostępne w języku polskim. Zmiękczacz wody Ecoperla Slimline CS jest godny polecenia także ze względu na system suchego zbiornika i głowice sterującą. Wszyscy są zgodni co do tego, że nie ma z nią nigdy problemu.
aleksander | 19.06.2017, 10:12
Zmiękczacze wody Ecoperla Slimline CS to naprawdę dobre produkty godne pochwały. Za tak przystępną cenę można dostać wiele udogodnień i bajerów, które sprawiają, ze praca urządzenia jest jeszcze bardziej ekonomiczna. Dajmy na to solankowanie proporcjonalne, skrócenie regeneracji o jeden cykl, zastosowanie tego Ecoperla Perfect System. Teraz to dość często instaluję go u klientów i wszyscy potem dzwonią, mówią, że kawał sprzętu, który bardzo dobrze działa.
   1 / 2    Następny »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja