Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Artykuł sponsorowany

Zmodernizowana instalacja grzewcza z grzejnikami REGULUS®-system

Grzejnik ścienny DECOR
Grzejnik ścienny DECOR
REGULUS®-system

Zasadniczym elementem modernizacji domu jest obniżenie zapotrzebowania na ciepło poprzez termomodernizację. W tym celu należy ocieplić budynek, wymienić stolarkę okienną, zmniejszyć straty wentylacyjne i zlikwidować mostki cieplne. Po remoncie należy ponownie dobrać grzejniki, ich moc powinna być dostosowana do nowych potrzeb grzewczych, które trzeba dokładnie wyliczyć. Unikniemy w ten sposób przewymiarowania źródła ciepła, które wiąże się nie tylko z wyższymi kosztami zakupu instalacji, ale też z późniejszymi wyższymi kosztami eksploatacji.

Proces grzania składa się z trzech etapów: produkcja ciepła, magazynowanie ciepła (nie zawsze pożądane) i dystrybucja ciepła. Źródło pracujące z maksymalną sprawnością gwarantuje optymalną produkcję ciepła. Na każdym z wymienionych wyżej etapów mogą powstawać straty. Gros użytkowników skupia się na optymalizacji pracy źródła ciepła, zapominając o optymalizacji wykorzystania już wyprodukowanego ciepła.

Ogrzewanie kanałowe CANALŻyjemy w strefie klimatycznej o dużej zmienności pogodowej, gdzie sezon grzewczy może trwać np. pół roku, dogrzewamy się również w okresach przejściowych (Poznaj grzejniki dostosowane do polskiego sezonu grzewczego). Nasze aktualne wymagania co do komfortu cieplnego nie są niezmienne, w przyszłości potrzeby te mogą ulec zmianie.

Dlatego warto zwrócić uwagę na jeszcze inne istotne cechy, które powinny charakteryzować nowoczesną instalacje: łatwość obsługi systemu przez każdego z domowników, możliwość zmiany strategii grzania np. ze względu na tryb  życia lub inne, zmienne potrzeby co do temperatury komfortu cieplnego, bardzo ważna jest również możliwość modyfikacji systemu grzewczego w przyszłości.

Tak sformułowanym wymaganiom mogą sprostać jedynie grzejniki o małej masie własnej i dużej powierzchni wymiany ciepła (Sprawdź  ofertę grzejników na twoją kieszeń). Dostarczają taką ilość ciepła, jaka potrzebna jest do utrzymania zadanej temperatury i dokładnie wówczas, kiedy trzeba. Które z dostępnych na rynku grzejników charakteryzują się jednocześnie małą masą oraz dużą powierzchnią grzania? Są nimi produkty REGULUS®-system.

Grzejniki REGULUS-system – atuty:

  • szybkie, przy niewielkim nakładzie energii rozpoczęcie efektywnego grzania
  • szybkie zatrzymanie grzania – przy zastosowaniu czujników temperatury możliwość wykorzystania każdego zysku ciepła (nasłonecznienie)
  • możliwość maksymalnie długich wyłączeń ogrzewania w ciągu doby (sterownik dobowy).

Grzejniki same w sobie nie oszczędzają energii, dają jednak możliwość wyboru strategii grzania i precyzyjnej dystrybucji wytworzonego ciepła. Dzięki temu jest możliwe istotne zmniejszenie kosztów ogrzewania, bez obniżania komfortu cieplnego.

KONTAKT
REGULUS-system

REGULUS®-system S.j.
ul. Grażyńskiego 51, 43-300 Bielsko-Biała

Telefony kontaktowe/faksy:
33 812 36 69,


www.regulus.com.pl

   31.01.2017

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
6/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Szczelność powietrza budynków
  • - Systemy regulacyjne HVAC i BMS
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl