Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Artykuł sponsorowany

Nowoczesne domy, nowoczesne instalacje c.o. z grzejnikami REGULUS®-system

Regulus-System

Obowiązkowym elementem modernizacji domu jest obniżenie zapotrzebowania na ciepło poprzez termomodernizację. W tym celu należy m.in. wykonać ocieplenie ścian, wymienić stolarkę okienną, zmniejszyć straty wentylacyjne oraz zidentyfikować i zlikwidować mostki cieplne.

Po wykonaniu tych zmian powinno się ponownie dobrać moc źródła ciepła, dostosowanego do nowych potrzeb grzewczych, które trzeba dokładnie obliczyć. Unikniemy w ten sposób, szkodliwego w cenie zakupu i kosztów eksploatacji, przewymiarowania źródła ciepła.     

Grzanie składa się z trzech etapów: produkcja ciepła, magazynowanie ciepła (nie zawsze potrzebne) oraz dystrybucja ciepła. Można optymalnie produkować ciepło, lecz nieoptymalnie je magazynować czy też dystrybuować. Poznaj szeroki asortyment Regulus >>

Na każdym etapie procesu grzewczego mogą powstawać nieuzasadnione straty. Większość z użytkowników koncentruje się na optymalizacji pracy źródła ciepła, tracąc z pola widzenia optymalizację wykorzystania wyprodukowanego ciepła.

Optymalna produkcja ciepła polega na tym, że jego źródło pracuje z maksymalną sprawnością. Zapobiegliwy inwestor weźmie także pod uwagę łatwość obsługi systemu grzewczego przez każdego z domowników, możliwość jego modyfikacji w przyszłości, możliwość zmiany strategii grzania w zależności od zmian trybu życia i zmian w zakresie potrzeb co do temperatury komfortu cieplnego.

Żyjemy w strefie klimatycznej o dużej dynamice pogodowej, w której sezon grzewczy trwa około pół roku, z przewagą okresów przejściowych. Dzisiejsze wymagania co do komfortu cieplnego nie oznaczają identycznych potrzeb w tym zakresie w przyszłości.

Regulus-System

Biorąc pod uwagę rozmaite sposoby życia i priorytety, a także różne konfiguracje instalacji c.o. należy uznać, że jedynie system dystrybucji ciepła (grzejniki) o małej masie własnej i dużej powierzchni wymiany potrafi sprostać nawet najbardziej wyrafinowanym potrzebom grzewczym. Takimi grzejnikami są linie produktów firmy  REGULUS®-system. Postaw na jakość - wybierz grzejniki Regulus >>

Co daje grzanie właśnie REGULUSAMI?

  • Szybkie, niewielkim nakładem energii rozpoczęcie efektywnego grzania (wyróżniająca cecha własna grzejników).
  • Możliwość ekonomicznego wykorzystania każdego zauważalnego zysku ciepła (czujnik temperatury zatrzymujący grzanie).
  • Możliwość maksymalnie długich wyłączeń ogrzewania w ciągu doby (sterownik dobowy).

Regulusy same w sobie nie oszczędzają energii, bo to jest niemożliwe, jednakże poprzez swoją wysoką sprawność i charakterystykę pracy, dają możliwość wyboru takiej strategii grzania i precyzyjnej dystrybucji wytworzonego ciepła, że w efekcie ich racjonalnego użytkowania osiąga się istotne zmniejszenie kosztów ogrzewania, i co ważne, bez uszczerbku dla komfortu cieplnego, a wręcz z jego wzrostem. Ilość ciepła powinna być dokładnie taka, jak trzeba i dokładnie wówczas, kiedy trzeba.

Grzejniki mogą być usytuowane na ścianie, w ścianie, a także w posadzce (grzejniki kanałowe). W ciepłym domu grzejnik nie musi być umieszczony pod oknem, lecz w dowolnym dostępnym, nie kolidującym z niczym  miejscu. Nowy grzejnik może być w stosownym do wystroju kolorze i innej formie niż tradycyjny biały blaszak, czy też żeberkowy, umieszczane dotąd zawsze pod parapetami. Przy gruntownej modernizacji obejmującej także posadzki, warto pomyśleć o hybrydowej dystrybucji ciepła. 

 Regulus-System REGULUS®-system Wójcik spółka jawna
ul. Grażyńskiego 51
43-300 Bielsko-Biała
POLSKA
   10.04.2017

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
7-8/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne kotły na gaz i paliwa stałe
  • - Dezynfekcja powietrza wentylacyjnego
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl