Artykuł sponsorowany

Napędy do bram garażowych i wjazdowych Hörmann najbezpieczniejsze na rynku?

Firma Hörmann wprowadziła do oferowanych przez siebie napędów bram garażowych i wjazdowych innowacyjną technologię BiSecur. Skuteczność systemu opracowanego przez producenta, porównywalna jest z poziomem bezpieczeństwa zapewnianym przez sektor bankowości. Na czym polega i dlaczego jest najbezpieczniejszy na rynku?

Opatentowana technologia BiSecur

Firma Hörmann wprowadzając do obiegu napędy do bram garażowych i wjazdowych trzeciej generacji, wdrożyła także nowy system transmisji sygnałów. Dzięki temu system radiowy do zdalnego sterowania napędem jest o wiele słabiej podatny na zakłócenia – co oznacza, że zapewnia większe bezpieczeństwo. System przetestowany i certyfikowany został przez grono specjalistów ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu Ruhr w Bochum.

Innowacyjna technologia zdalnego sterowania BiSecur opatentowana jest od podstaw przez firmę Hörmann. Inżynierowie i specjaliści działu IT skutecznie wdrożyli do napędów kodowanie z szyfrowaniem 128-bitowym, które wykorzystywane jest m.in. w bankowości elektronicznej. Dlaczego takie szyfrowanie zapewnia większe bezpieczeństwo niż stosowane dotychczas? Aby rozszyfrować kod, specjalne komputery musiałyby pracować nawet kilka tysięcy lat. Dlatego bez wątpienia system BiSecur gwarantuje bezpieczeństwo zdalnego sterowania. W tym momencie tylko firma Hörmann oferuje napędy do bram garażowych i wjazdowych, wyposażonych w tę technologię. Inni producenci nadal stosują system KeeLoq – którego szyfrowanie jest nieporównywalnie łatwiejsze do złamania. To właśnie wielkość kodu warunkuje skuteczność zabezpieczenia. Niską skuteczność wykazują np. napędy z kodowaniem 40- lub 70-bitowym, nadal stosowanym przez innych producentów.

Jakie korzyści daje system sterowania napędami BiSecur?

Wprowadzając technologię BiSecur firma Hörmann dopracowała wszystkie aspekty związane ze zmianą generacji. Dzięki temu bramy nie straciły na estetyce i funkcjonalności – wręcz przeciwnie. Przyjrzyjmy się zatem poszczególnym elementom.

1. Które napędy wyposażone są w system BiSecur?
W system BiSecur wyposażone są napędy SupraMatic, ProMatic, LineaMatic i RotaMatic, które – jak widać na poniższym zdjęciu – odznaczają się nowoczesnym designem i spójną estetyką. Wszystkie te napędy, dzięki nowej technologii, posiadają o wiele bardziej komfortowy system sterowania niż dotychczas, a to za sprawą dodatkowej funkcji odczytu położenia bramy. Radiowy system sterowania BiSecur, wysyła bowiem sygnały dwukierunkowo. We współpracy z nadajnikiem HS 5 BS umożliwia kontrolę położenia bramy nawet wtedy, gdy nie jest ona w zasięgu wzroku.

2. Nagrodzony design nadajnika do sterowania bramą
Wspomniany nadajnik HS 5 BS jest nie tylko niezwykle wygodny, ale także estetyczny. Potwierdza to wyróżnienie w prestiżowym konkursie Red Dor Design, przyznane przez międzynarodowe jury za wyjątkową stylistykę i wzornictwo.

3. Otwieranie w 10 sekund i 5-krotnie niższy pobór energii
Napędy nowej generacji mają także inne zalety, takie jak szybkość – a co za tym idzie, energooszczędność. Standardowo w napędach stosuje się prędkość na poziomie 17 cm/s. W napędach firmy Hörmann prędkość ta osiąga 22 cm/s, co oznacza otwieranie i zamykanie bramy w maksymalnie 10 sekund, czyli nawet 50% szybciej. Ponadto napędy, takie jak SupraMatic, pobierają zaledwie 1 W mocy, czyli aż 5 razy mniej niż standardowo.

Sterowanie bramą z każdego miejsca na świecie online

Dzięki specjalnej bramce Gateway oraz aplikacji na urządzenia mobilne, napędami do bram garażowych i wjazdowych Hörmann można sterować z każdego miejsca na świecie – niezależnie od odległości. Bramka Gateway BiSecur to intuicyjna aplikacja , która podczas połączenia w ramach sieci LAN/WLAN, pozwala na zdalne sterowanie bramą czy drzwiami zewnętrznymi. Ale nie tylko. Za pośrednictwem aplikacji BiSecur możliwe jest sterowanie właściwie wszystkimi urządzeniami elektrycznymi, które wyposażymy w radiowy odbiornik firmy Hörmann. Dzięki temu nawet w trakcie wakacyjnej podróży możemy jednym przyciskiem:

  • zamknąć lub otworzyć bramę/drzwi,
  • wyłączyć lub włączyć oświetlenie,
  • zarządzać systemem grzewczym.

Tym sposobem podczas wyjazdu jesteśmy w stanie w łatwy sposób pozorować swoją obecność w domu. Bramka Gateway wyposażona jest także w najwyższy poziom bezpieczeństwa BiSecur. Aplikacja firmy Hörmann wyposażona została ponadto w intuicyjny system, który umożliwia inteligentne sterowanie domem w codziennych sytuacjach, powtarzających się cyklicznie. W jaki sposób? W aplikacji można bowiem zastosować funkcję „scenariusza”. Ta funkcja pozwala jednym przyciskiem wykonać szereg operacji, np. tak jak na poniższym wykresie:

przyjazd do domu → otwieranie bramy wjazdowej → otwieranie bramy garażowej → otwieranie drzwi zewnętrznych → zamykanie bram i drzwi

Więcej informacji na temat zdalnego sterowania napędami bram wjazdowych i garażowych z systemem BiSecur, znajduje się na stronie firmy Hörmann.

   13.06.2017

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:

Bez wysiłku, prosto na Twoją skrzynkę:
- nowości techniczne i wydarzenia branżowe
- praktyczne porady ekspertów.
1-2/2018

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 1-2/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowe wymagania dla wentylacji
  • - Perspektywy dla ciepłownictwa
Zobacz szczegóły

Przeglądy produktów

DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o. DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o.
DAB oferuje innowacyjne rozwiązania technologiczne , zapewniające niezawodność, efektywność oraz optymalizację zużycia energii w...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl