Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Artykuł sponsorowany

Gdy ogrzewanie myśli o Tobie – sprawdź możliwości sterowników do podłogówki

 TECH STEROWNIKI    |  2
Wygodne i oszczędne sterowanie ogrzewaniem podłogowym
Wygodne i oszczędne sterowanie ogrzewaniem podłogowym
TECH STEROWNIKI

Ogrzewanie podłogowe od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Wysoki komfort cieplny, wygoda i niższe rachunki za ogrzewanie to zalety, które skłaniają do wyboru tego rozwiązania. Dobra wiadomość jest taka, że system może pracować jeszcze efektywniej, gdy będzie sterowany. Nowoczesne sterowniki zapewnią idealnie dopasowaną do potrzeb dystrybucję ciepła do pomieszczeń przy zachowaniu maksymalnych oszczędności.

Jak działa system do sterowania ogrzewaniem podłogowym?

Dedykowanym rozwiązaniem do sterowania podłogówką jest zestaw składający się z:

  • sterownika siłowników termostatycznych – główne urządzenie, które zarządza pracą czujników lub regulatorów zamontowanych w poszczególnych pomieszczeniach. Można go łatwo zamontować na szynie DIN lub bezpośrednio na ścianie.
  • czujników temperatury lub regulatorów pokojowych – dostępne do wyboru w zależności od możliwości konkretnego zestawu. Zamontowane w pomieszczeniach/strefach domu gwarantują łatwe różnicowanie temperatury.
  • siłowników termoelektrycznych – sterują zaworami termostatycznymi w rozdzielaczach (modele STT-230/2 oraz Stt-230/2 S). Po otrzymaniu sygnału od sterownika głównego zamykają lub otwierają dopływ wody do pętli grzewczych.

Poszczególne urządzenia automatycznie komunikują się ze sobą, w zależności od tego, czy temperatura zadana na czujniku lub regulatorze została osiągnięta. W systemach bezprzewodowych komunikacja między regulatorem a odbiornikiem odbywa się drogą radiową (częstotliwość 868 MHz). Poprawnie skonfigurowany system będzie się sam uruchamiał i sam wyłączał w zależności od potrzeb, dostosowując czas pracy do codziennych aktywności użytkownika. Postaw na nowoczesne rozwiązania w swoim domu >>

Zasadę działania systemu w uproszczeniu ilustruje poniższa grafika. Zaprezentowane zostały dwa przypadki: gdy temperatura zadana została osiągnięta oraz gdy jest potrzeba dogrzania pomieszczenia.

Wygodne i oszczędne sterowanie ogrzewaniem

4 różne systemy do sterowania ogrzewaniem podłogowym – 4 różne możliwości

Firma TECH Sterowniki oferuje do wyboru cztery kompatybilne systemy do zarządzania ogrzewaniem, których działanie opiera się na zasadzie opisanej powyżej. Poszczególne serie sterowników różnią się między sobą sposobem montażu oraz funkcjonalnością. Dwa z nich są przeznaczone do instalacji przewodowej, dwa do bezprzewodowej. Najważniejsze cechy poszczególnych systemów do sterowania ogrzewaniem podłogowym przedstawia poniższa tabela.

Wygodne i oszczędne sterowanie ogrzewaniem

Nowoczesne panele kontrolne do sterowania nadrzędnego

Systemy do zarządzania ogrzewaniem podłogowym można rozbudować o dodatkowe elementy. Jednym z nich jest panel kontrolny. To urządzenie z dużym, czytelnym wyświetlaczem, które umożliwia zarządzanie pracą wszystkich regulatorów i czujników zamontowanych w poszczególnych pomieszczeniach. Panel kontrolny to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ edycji temperatury czy podglądu zaworu można dokonywać z poziomu tylko jednego urządzenia i dzięki temu zaoszczędzić czas. Urządzenia, o których mowa to: panel M-7 (przeznaczony do zestawu podłogowego, serii 7) oraz M-8 (dedykowane rozwiązanie do zestawu serii 8).

Zarządzanie ogrzewaniem podłogowym z każdego miejsca na ziemi

Automatyka do zarządzania ogrzewaniem podłogowym daje także możliwość sterowania za pomocą swojego smartfona. A wszystko za sprawą aplikacji eModul. Dzięki niej można na bieżąco sprawdzać i zmieniać temperaturę oraz inne parametry ogrzewania podłogowego, pokonując barierę miejsca oraz czasu. Aby zacząć zarządzać zdalnie wystarczy nabyć moduł ST-507 lub WiFi RS oraz zainstalować aplikację na swoim urządzeniu mobilnym.

Wygodne i oszczędne sterowanie ogrzewaniem

Sterowanie podłogówką na miarę XXI wieku

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii wygodne sterowanie ogrzewaniem podłogowym jest bardzo łatwe. Pozwala zapewnić sobie i domownikom komfort, bez zaprzątania sobie głowy rachunkami. Raz zamontowany system będzie działał automatycznie, jednocześnie umożliwiając w każdej chwili zmianę parametrów.

Więcej informacji na temat sterowników do ogrzewana podłogowego znajduje się na stronie: https://www.techsterowniki.pl/products/sterowniki-do-ogrzewania-podlogowego

Tech Sterowniki TECH STEROWNIKI
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

ul. Biała Droga 31
34-122 Wieprz
poczta@techsterowniki.pl
Tel. +48 33 330 00 07
Fax. +48 33 845 45 47
   03.01.2018

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
9/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 9/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - WT 2021 w typowych projektach
  • - Regulacja ciśnienia i strumienia powietrza
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl