Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Artykuł sponsorowany

Jakie grzejniki do pomp ciepła i kondensatów?

 REGULUS-system    |  1
REGULUS System

W jakich godzinach i jak długo przebywamy w poszczególnych pomieszczeniach?
To jedno z istotnych pytań, które zadajemy sobie planując modernizację instalacji grzewczej.
Zapewnienie komfortu cieplnego wymaga szczególnie elastycznego funkcjonowania instalacji grzewczej, zaczynając od produkcji ciepła przez jego magazynowanie (ewentualne), a kończąc  na jego emisji.

Aby instalacja spełniła nasze oczekiwania, należy zoptymalizować poszczególne etapy, bowiem można optymalnie produkować ciepło lecz nieoptymalnie je dystrybuować. Ponadto w bilansie cieplnym domów znaczący udział mają dodatkowe zyski ciepła.

Bezzwłoczna odpowiedź na zyski ciepła (np. nasłonecznienie) oraz niskie straty ciepła instalacji są kluczowymi elementami efektywnych energetycznie instalacji Regulus Systemcentralnego ogrzewania. Stosując grzejniki, efektywność ta, jak podają skandynawskie instytuty, rośnie o minimum 15% w stosunku do ogrzewania podłogowego. Postaw na jakość - wybierz grzejniki Regulus >>

Grzejniki produkowane przez REGULUS®-system – zarówno ścienne jak i kanałowe – idealnie wpisują się we współczesne koncepcje poszanowania energii. Współpracując z kotłami  kondensacyjnymi oraz pompami ciepła – czyli niskotemperaturowymi źródłami ciepła. Ich zastosowanie gwarantuje użytkownikowi wybór różnych opcji ogrzewania.
Korzyści z ich zastosowania wynikają z ich specyficznej konstrukcji – małej pojemności wodnej i małej masy własnej, z czego wynika ich niska bezwładność cieplna.

Mała masa grzejnika to niskie koszty doprowadzenia instalacji do temperatury efektywnego grzania, to również możliwość prawie natychmiastowego zatrzymania ogrzewania w razie pojawienia się zysków ciepła. Produkty REGULUS®-system – grzejniki kanałowe oraz ścienne umożliwiają stosunkowo  szybkie podniesienie temperatury w domu lub w wybranym wnętrzu.

Biorąc pod uwagę naszą strefę klimatyczną z przewagą okresów przejściowych (wiosna, jesień) to możliwość szybkiego manewrowania temperaturą ma znaczenie kluczowe. Dzięki niej można podczas chłodniejszych dni latem, na chwilę włączyć ogrzewanie. Ścienne i kanałowe grzejniki REGULUS®-system umożliwiają efektywną regulację indywidualną i strefową.

Więcej na www.regulus.com.pl

Regulus-System REGULUS®-system Wójcik spółka jawna
ul. Grażyńskiego 51
43-300 Bielsko-Biała
POLSKA

 

(regulus system, grzejniki, ogrzewanie, instalacje c.o.)

   13.03.2018

Komentarze

(1)
Przemek | 02.10.2018, 12:56
Myślę, że najwyższy czas odesłać już grzejniki do muzeum. W dzisiejszych pomp ciepła, ogrzewania elektrycznego grzejniki zupełnie nie są potrzebne w systemie CO budynku jednorodzinnego.
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
7-8/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne kotły na gaz i paliwa stałe
  • - Dezynfekcja powietrza wentylacyjnego
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl