Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Artykuł sponsorowany

Kleje w sprayu TensorGrip® dla HVAC i izolacji

Fobaro

Firma Extrem/Fobaro z Poznania, wyłączny dystrybutor klejów kontaktowych szkockiej marki TensorGrip®, wprowadziła nową gamę produktów przeznaczonych do zastosowań w przemyśle HVAC (ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja) oraz w izolacjach technicznych do swej oferty.

- Dynamiczny rozwój polskiego i europejskiego rynku izolacji jak również rosnąca presja na wysoką efektywność energetyczną budynków sprawia, iż rynek materiałów izolacyjnych i komponentów do ich montażu to jeden z najbardziej perspektywicznych i wymagających obszarów rynku. Intensywna promocja energooszczędnych rozwiązań, coraz powszechniejsze gruntowne remonty i modernizacje oraz dynamicznie rosnąca aktywność budownictwa mieszkaniowego i usługowo-handlowego stanowi Kleje Fobaroistotne wyzwanie dla inwestorów, architektów i instalatorów.

W związku z zapotrzebowaniem rynku instalacyjnego, firma Extrem/Fobaro wprowadziła nową gamę produktów przeznaczonych do klejenia izolacji technicznych oraz akustycznych. Za pomocą naszych klejów w sprayu połączysz takie materiały jak np.: płyty Kingspan®, maty i płyty z wełny mineralnej szklanej i skalnej, maty z włókien mineralnych i skalnych, otuliny do wentylacji, klimatyzacji, ogrzewnictwa i przemysłu, materiały do izolacji akustycznych, EPS (styropian/polistyren ekspandowany), XPS (styrodur/polistyren ekstrudowany), FRP/GRP, poliuretanowe płyty warstwowe, płyty zbrojone folią i wiele innych. Dowiedz się więcej >>

Technologia klejenia kontaktowego została opracowana, aby znacząco zredukować czas pracy i produkcji, jak również maksymalnie usprawnić proces aplikacji, przy jednoczesnej gwarancji silnego, spójnego i wytrzymałego wiązania. Nasze systemy klejów eliminują konieczność użycia tradycyjnych metod, których używanie jest nieekonomiczne i czasochłonne. Dzięki temu, że Tensorgrip® jest klejem kontaktowym w sprayu mamy pełną kontrolę nad tym ile kleju używamy oraz uzyskujemy równą warstwę po rozpyleniu.

Nanoszenie jest łatwe, precyzyjne, oszczędne i schludne, jest to system nie wymagający konserwacji i całkowicie mobilny. Technologia ta została opracowana, aby w szybki i wygodny sposób łączyć ze sobą różnorodne elementy. Wystarczy nanieść klej na obie powierzchnie za pomocą aerozolu w wygodnej puszce 500ml, lub pistoletu podłączonego do kanistra pod ciśnieniem o pojemności 22 lub 110L, odczekać kilka minut aż naniesiona warstwa odparuje i połączyć obie powierzchnie dociskając wałkiem. Klejone powierzchnie można poddawać dalszej obróbce niemal natychmiast.

Zastosowanie klejenia kontaktowego przy montażu izolacji kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych to przełom, gwarantujący trwałość, bezpieczeństwo i komfort. Wiodącymi materiałami stosowanymi w izolacjach jest wełna mineralna (skalna i szklana), syntetyczny kauczuk i spieniony polietylen. Wszystkie te materiały oferowane są w postaci płyt, otulin czy mat samoprzylepnych lub klejonych za pomocą klejów kontaktowych.

Kleje Fobaro Kleje Fobaro
Kleje Fobaro Kleje Fobaro

Do tej pory zdecydowana większość instalatorów decydowała się na materiały samoprzylepne, jednak ten trend się zmienia. Zaobserwowaliśmy tą zmianę w USA i Australii, gdzie posiadamy centra produkcyjne i powoli wprowadzamy odpowiednią gamę produktową na nasz europejski rynek. Klienci doceniają kleje kontaktowe w tej aplikacji ze względu na moc, wydajność, prostotę, szybkość i wygodę w procesie instalacji. Dodatkowo, zapewnia silne, odporne na wilgoć i temperaturę wiązanie w przypadku większości stosowanych na naszym rynku materiałów izolacyjnych. Innowacyjna technologia klejów TensorGrip® znacząco zwiększa wydajność i zapewnia trwałość oraz bezpieczeństwo instalacji. Czytaj więcej o innowacyjnych rozwiązaniach Fobaro >>

Kleje FobaroProducent kleju TensorGrip® wraz wiodącymi producentami płyt do izolacji wewnętrznej stworzył zaawansowany technologicznie klej kontaktowy w sprayu do klejenia płyt izolacyjnych tj. Kooltherm Kingspan® czy płyty ALP. Klej TensorGrip® H45 zapewnia bardzo wysoką przyczepność, umożliwiając użytkownikowi skuteczną instalację paneli izolacyjnych, nawet w najbardziej wymagających warunkach. Chociaż TensorGrip® H45 jest klejem bardzo lepkim, spoina klejowa po utwardzeniu jest niezwykle odporna i wytrzymała, zapewnia trwałość przez cały okres użytkowania izolacji. Klej ten jest rozpylany w formie pajęczynki i zapewnia łatwą kontrolę aplikacji przy użyciu profesjonalnego pistoletu podłączonego do kanistra lub specjalnie dopasowanej dyszy w opakowaniu aerosolowym.

Kolejnym innowacyjnym produktem wprowadzonym przez naszą firmę jest klej TensorGrip® H40 – jest on odpowiednim rozwiązaniem przy klejeniu kanałów w systemach KoolDuct. Klej dostępny jest w wygodnej puszce 500ml, jak również w kanistrze 22L, do którego podłączamy wąż i pistolet – opakowania te zapewniają użytkownikowi pełną mobilność i nie wymagają dodatkowych, zewnętrznych źródeł zasilania. Klej H40 gwarantuje odporność na wysokie temperatury oraz stabilność strukturalną, bezproblemowo wytrzymuje również wahania temperatury podczas pracy w kanałach. Wytrzymała, elastyczna spoina klejowa i niezwykle przyjazna dla użytkownika metoda aplikacji zapewnia znacząco zwiększoną wydajność i produktywność. Klej dodatkowo posiada certyfikację California Compliant oraz niską zawartość substancji lotnych – low VOC.

Na bazie zapotrzebowania naszych klientów stworzyliśmy również całkowicie niepalny klej o wysokiej lepkości - TensorGrip® H11N. Klej jest oparty na zaawansowanej Kleje Fobarotechnologicznie formule na bazie kauczuku syntetycznego o dużej zawartości substancji stałych, dostępny w kanistrach i przeznaczony do łączenia różnorodnych materiałów tj. wełna mineralna szklana i skalna, pianka, FRP/GRP, poliuretanowe płyty warstwowe, płyty zbrojone folią i wiele innych.

Posiadamy w swej ofercie również kleje odpowiednie do łączenia styropianu (EPS), styroduru (XPS), pianek poliuretanowych i poliamidowych, tworzyw sztucznych, blach czy aluminium. Jednym z nich jest TensorGrip® H50, klej który można aplikować jednostronnie w sytuacjach tymczasowego mocowania, lub dwustronnie – w przypadku aplikacji wymagającej trwałego i mocnego wiązania. H50 można również stosować do łączenia blach i aluminium, w przypadku których bardzo ważne jest właściwe przygotowanie powierzchni – powierzchnia powinna być odtłuszczona i delikatnie przeszlifowana papierem ściernym lub włókniną.

To tylko skromny wycinek naszej gamy produktów – więcej informacji na stronie https://fobaro.pl/pl/oferta/hvacizolacja

Oferujemy nie tylko wysokiej jakości nowoczesne produkty, lecz także pomoc techniczną w dobrze odpowiedniego rozwiązania oraz bezpłatne szkolenia z ich aplikacji.

 Fobaro

Extrem

Fobaro Sp. z o.o. S.K.A.
Ul. Robocza 40 ; Poznań 61-517
tel. 61 89 66 600, fax. 61 89 66 601
e-mail: , http://www.fobaro.pl

(fobaro, extrem, kleje, klej, izolacje, HVAC, tensorgrip, izolacje techniczne)

   14.03.2018
Tagi: 
artykuł sponsorowany | 
fobaro | 
extrem | 
kleje | 
klej | 
izolacje | 
hvac | 
tensorgrip | 
izolacje techniczne

Komentarze

(1)
wojtek | 18.10.2018, 15:35
Może się przyda przy najbliższych ociepleniach - dobrze że nie są palne
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl