Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Artykuł sponsorowany

Wkręć się w rewolucję. speedE® - pierwszy na świecie wkrętak Wiha z napędem elektrycznym

Wiha Polska Sp. z o. o.

Gdyby zapytać fachowca z branży instalacyjnej, elektrycznej, budowlanej czy samochodowej o cechy, którymi powinno wyróżniać się narzędzie idealne, w ścisłej czołówce znalazłyby się precyzja, szybkość, dbałość – zarówno o własne zdrowie, jak i o powierzony materiał, a także jego funkcjonalność. Łącząc więc potrzeby płynące z rynku oraz ciągłą potrzebę poszerzania swojego portfolio, Wiha dokonuje przełomu w dziedzinie narzędzi ręcznych i wprowadza do oferty pierwszy na świecie wkrętak Wiha z napędem elektrycznym.

Kluczem do eliminowania poszczególnych problemów wykonawczych, a co za tym idzie gwarancją bardziej wydajnej i optymalnej pracy jest ścisła współpraca na linii wykonawca – producent narzędzi oraz nieustanne prowadzenie badań nad kolejnymi innowacjami produktowymi.

- Myśląc o stworzeniu tego rewolucyjnego rozwiązania, zapytaliśmy fachowców o najczęstsze problemy i niedogodności, na które napotykają podczas wykonywania precyzyjnych i wymagających połączeń śrubowych – podkreśla Dražen Markešić, Prezes firmy Wiha Polska. Dowiedz się więcej >>

- Wśród utrudnień związanych z użyciem tradycyjnych wkrętaków najczęściej pojawiały się niezadowalające tempo pracy oraz bolesne kontuzje zawodowe. Z drugiej strony „wzięliśmy na warsztat” wkrętarki udarowe, które choć są znacznie szybsze, nie gwarantują pełnej kontroli wykonawczej, a co za tym idzie stwarzają ryzyko uszkodzenia powierzonego materiału. Większość z nich uniemożliwia również prace pod napięciem. Nasza decyzja była wiec oczywista – należy zaprojektować narzędzie, które połączy zalety obu rozwiązań. Tak do portfolio Wiha trafił pierwszy wkrętak z napędem elektrycznym - speedE® - dodaje Dražen Markešić.

speedE® - pierwszy na świecie wkrętak Wiha z napędem elektrycznym

Innowacja, która zmieni branżę narzędziową

Nowy wkrętak firmy Wiha, wyposażony w napęd elektryczny, w znacznym stopniu skraca czas wkręcania śrub oraz zmniejsza siłę, jakiej należy użyć podczas wykonywania wymagających połączeń śrubowych. Specjalnie opracowany, elektryczny mechanizm precyzyjnej regulacji przenoszenia siły, w połączeniu z kontrolą momentu obrotowego, gwarantuje pełną ochronę materiału przy momencie obrotowym maks. 0,4 Nm, dając tym samym możliwość ręcznego regulowania wkręcania z pełnym wyczuciem w zakresie do 8 Nm lub dokręcania do oporu. Skontaktuj się z naszymi specjalistami >>

Dodatkowo, zastosowana tu grzechotka elektryczna eliminuje konieczność ciągłego przytrzymywania, mając niebagatelny wpływ na wydajność i komfort pracy, zaś zintegrowane światło LED precyzyjnie oświetla stanowisko robocze.

speedE® - pierwszy na świecie wkrętak Wiha z napędem elektrycznym

Jednokrotne naładowanie akumulatora wkrętaka speedE® umożliwia wykonanie do 800 połączeń śrubowych bez konieczności ponownego ładowania. Standardowe akumulatory wielokrotnego ładowania, zintegrowane z rękojeścią, pozwalają zaś uniknąć wysokich kosztów zakupu osobnego źródła zasilania. Poznaj szeroki asortyment firmy WIHA >>

Wszechstronny wielozadaniowiec

- Różnorodność wykonywanych przez fachowców prac wymaga kompleksowego wyposażenia torby narzędziowej, dlatego projektując wkrętak speedE® położyliśmy ogromny nacisk na jego funkcjonalność, która sprawdzi w każdej branży – podkreśla Wojciech Gradowski.

Narzędzie znajdzie swoje miejsce w warsztatach samochodowych czy punktach serwisowo - wykonawczych, zajmujących się montażem i konserwacją ogrzewania, klimatyzacji oraz instalacji sanitarnej, gdzie specjaliści muszą poradzić sobie z niełatwymi zadaniami – pracą z drobnymi elementami poszczególnych podzespołów, działaniem w trudnodostępnych miejscach, a także bardzo dużą ilością drobnych śrub.

speedE® - pierwszy na świecie wkrętak Wiha z napędem elektrycznym

Oprócz wspomnianych funkcjonalności, użytkownicy wkrętaka speedE® zyskują maksymalną elastyczność – narzędzie jest kompatybilne z odbiornikami napędu serii Wiha slimBit, a w połączeniu z nimi może być również używane jako pełnowartościowy, bezpieczny wkrętak do pracy z częściami pod napięciem. W trosce o jeszcze większe bezpieczeństwo prac przy elementach pod napięciem, bity podlegają precyzyjnej kontroli jakości.

Elementy zanurza się w wodzie, a następnie części izolowane podawane są działaniu napięcia 10.000 V AC. Dziesięciokrotna rezerwa bezpieczeństwa gwarantuje pewność, że narzędzie może być dopuszczone do pracy pod napięciem 1000 V prądu zmiennego.

speedE® - pierwszy na świecie wkrętak Wiha z napędem elektrycznym

Ale to nie wszystko - speedE® doskonale odnajdzie się również w gospodarstwie domowym – podczas montażu i regulacji drzwi czy stolarki okiennej, naprawy sprzętu RTV i AGD, a nawet przedsezonowego przeglądu roweru – wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z wywierconym uprzednio otworem.

Wraz z projektem wkrętaka napędzanego elektrycznie, który zapewnia ogromną przewagę dzięki jedynemu na świecie 3-stopniowemu procesowi dla licznych operacji wkręcania, Wiha wskoczyła na zupełnie nowy poziom w sektorze narzędzi ręcznych.

Precyzyjnie wyregulowane przeniesienie siły w trybie automatycznym, funkcja ochrony materiału od 0,4 Nm i możliwość ręcznej regulacji w połączeniu z ergonomicznym designem i niespotykaną wielofunkcyjnością stanowią podstawę zaawansowanej technologii speedE®.

-Branża, jaką znamy już nigdy nie będzie taka sama – podsumowuje Dražen Markešić, Prezes Wiha Polska.

Wiha Polska Wiha Polska Sp. z o.o.
ul. Budowlanych 10 b
80-298 Gdansk

Tel.: +48 58 762 38 30
Fax: +48 58 762 39 00

 

(wiha, wiha polska, speedE®, wkrętak, wkrętak z napędem elektrycznym, narzędzia)

   09.04.2018

Komentarze

(1)
Pedrooo | 03.07.2019, 08:44
Gadżet fajny ale znając życie nie przyda się fachowcom nikt nie będzie pilnował czy jest naładowany czy nie to samo można wkręcić wkrętarką.
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
9/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 9/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - WT 2021 w typowych projektach
  • - Regulacja ciśnienia i strumienia powietrza
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl