Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Artykuł sponsorowany

Komu zlecić czyszczenie instalacji przemysłowych?

Brawent

Czyszczenie instalacji przemysłowych to usługa, którą należy zlecić odpowiednim specjalistom. Od stanu kanałów wentylacyjnych zależy nie tylko bezpieczeństwo pracowników, lecz także posiadanego mienia. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze firmy, by być zadowolonym z wykonanej usługi? Czytajcie dalej, by się tego dowiedzieć.

O czym pamiętać przy wyborze firmy do czyszczenia wentylacji?

Czyszczenie wentylacji przemysłowej powinno być dokonywane regularnie. Najlepiej zlecać coroczną inspekcję całej instalacji, by mieć świadomość, w jakim stanie znajdują się kanały wentylacyjne. Pozostaje jednak pytanie: komu zaufać w tak ważnej kwestii? Przy wyborze firmy do czyszczenia wentylacji przemysłowych warto zwrócić uwagę na to, czy posiada ona doświadczonych pracowników, którzy zajmowali się już tego typu usługami w obiektach wielkogabarytowych. Często takie informacje można znaleźć po prostu na stronie producenta. W niektórych wypadkach, jeśli posiadamy pewne wątpliwości, możemy sięgnąć po opinie w internecie lub skontaktować się z poprzednimi klientami.

Dlaczego doświadczenie jest tak ważne? W przypadku instalacji przemysłowych, jak i odciągów stanowiskowych mamy do czynienia z różnego rodzaju zabrudzeniami. Pracownik z dużym doświadczeniem będzie w stanie dobrać odpowiednią metodę, która pozwoli na uzyskanie jak najlepszych efektów.

Nie możemy również zapominać o tym, jak wielkie znaczenie ma wysokiej klasy sprzęt. Firma musi posiadać roboty z kamerami do wykonywania inspekcji, a także szeroki wybór specjalistycznych szczotek wykorzystywanych w suchych metodach czyszczenia i zestawy środków chemicznych do zastosowania w mokrych metodach czyszczenia.

Powinniśmy również zwrócić uwagę na lokalizację firmy, by nie ponosić zbyt dużych kosztów transportu. Jest to szczególnie istotne w przypadku, gdy czyszczenie będzie trwało kilka dni.

Na czym polega czyszczenie wentylacji przemysłowych?

Jeśli decydujemy się na wykonanie czyszczenia wentylacji przemysłowych warto wiedzieć, na czym ono polega. Kluczowe jest wykonanie inspekcji za pomocą robotów z czułymi kamerami. Pozwala to na ocenę zarówno stopnia, jak i rodzaju zabrudzenia.

Najczęściej wybieraną metodą czyszczenia jest metoda sucha. Sprawdza się ona w szczególności, jeśli stopień zabrudzenia jest umiarkowany. Ten sposób czyszczenia opiera się na mechanicznym wyszczotkowaniu kanałów, przedmuchaniu ich i odessaniu brudu za pomocą specjalnych odkurzaczy.

Jeśli mamy do czynienia z tłustym lub znacznie większym zabrudzeniem, niezbędne będzie wykorzystanie metody mokrej. Wykorzystywana jest tu woda pod dużym ciśnieniem i silne środki chemiczne. W tym przypadku bardzo istotne jest zabezpieczenie całej instalacji przed wyciekami.

Po wszystkim dokonywana jest powtórna inspekcja kanałów wentylacyjnych. Porównywane są obrazy z kamer przed czyszczeniem i po jego zakończeniu. Dzięki temu możliwe jest ocenienie jakości wykonanej usługi. Jeśli brud nie został usunięty w wystarczającym stopniu, to czyszczenie jest powtarzane. O szczegółach dotyczących czyczenia instalacji przemysłowych przeczytasz również na stronie http://brawent.pl/czyszczenie-instalacji-przemyslowych/


   21.06.2018

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
7-8/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne kotły na gaz i paliwa stałe
  • - Dezynfekcja powietrza wentylacyjnego
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl