Pobierz pełny numer miesięcznika Rynku Instalacyjnego 7-8/2017

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu 

Artykuł sponsorowany

Czyszczenie i udrażnianie rur kanalizacyjnych

 SZOTT  
Czyszczenie i udrażnianie rur.
Czyszczenie i udrażnianie rur.
archiwum

Najczęściej stosowanymi metodami czyszczenia instalacji kanalizacyjnej są metoda ciśnieniowa oraz metoda mechaniczna. Ta pierwsza sprawdza się przede wszystkim w kanalizacji miejskiej, do rur o wielkich średnicach, o małej ilości kolan. Z kolei druga zalecana jest do stosowania w budynkach mieszkalnych i komercyjnych, do rur o mniejszych średnicach i trudniejszym dostępie oraz do rur w złym stanie technicznym. Metoda mechaniczna jest bardziej precyzyjna, pozwala również na usunięcie tak trudnych zanieczyszczeń jak resztki cementu, kleju lub innych substancji poremontowych, które nigdy nie powinny były się znaleźć w rurze.

 

Na czym polega mechaniczne czyszczenie rur kanalizacyjnych?

Jest to praca za pomocą specjalnych urządzeń oraz odpowiednio do nich dobranych spirali, głowic i końcówek czyszczących o różnych średnicach w zależności od tego, z jaką rurą mamy do czynienia, jak bardzo jest zanieczyszczona i czy pojawił się w niej zator. Duża prędkość obrotowa głowic pozwala nie tylko na dokładne wyczyszczenie rury, ale także na rozbicie ewentualnego zatoru i usunięcie przeszkód. Głowice te są wprowadzane do przewodów kanalizacyjnych poprzez rewizję lub demontaż wc. W zależności od tego, jakim sprzętem dysponuje firma, zasięg urządzeń czyszczących może sięgać nawet kilkudziesięciu metrów.

Kup ElastoTec! Zarabiaj na bezinwazyjnej renowacji rur kanalizacyjnych >>

rura przed zastosowaniem metody Szott Rura po zastosowaniu metody Szott

 

Rura przed zastosowaniem metody Szott Rura po czyszczeniu Szott

 

Jak często powinno się wykonywać czyszczenie kanalizacji?

Częstotliwość, z jaką powinno się przeprowadzać czyszczenie instalacji sanitarnej w budynku, zależy od wielu czynników. W głównej mierze jest ona uzależniona od tego, czy są zachowane prawidłowe spadki, dzięki którym woda wraz z zanieczyszczeniami swobodnie przepływa. Jeśli spadki są zbyt małe, może się zdarzyć, że na fragmentach rur zaczną się tworzyć „kałuże”, w nich osiadać zanieczyszczenia, co może skutkować powstawaniem w tych miejscach zatorów.

 Kup ElastoTec! Zarabiaj na bezinwazyjnej renowacji rur kanalizacyjnych >>

Drugim niezwykle ważnym czynnikiem jest prawidłowe korzystanie z instalacji sanitarnej – nie wrzucanie do niej rzeczy, które nie powinny się w niej znaleźć.

Monitoring kanalizacji - Szott Monitoring kanalizacji - szott 

 

Trzecim, istotnym elementem, jest odpowiednie dopasowanie średnicy rur do wielkości budynku i liczby osób korzystających z instalacji. Jeśli choć jeden z tych elementów budzi nasze wątpliwości powinniśmy dbać o regularne przeglądy naszej instalacji sanitarnej. Łatwiej i taniej jest przeprowadzać okresowe czyszczenie kanalizacji, niż narazić użytkowników budynku na awarię, która zwykle wiąże się nie tylko z kosztowną naprawą, ale także czasowym wyłączeniem instalacji z użytkowania.

 Kup ElastoTec! Zarabiaj na bezinwazyjnej renowacji rur kanalizacyjnych >>

Firma SZOTT świadczy usługi monitorowania sieci kanalizacyjnej, czyszczenia, udrażniania oraz renowacji metodą natryskową. Jednocześnie jednym w Polsce dystrybutorem sprzętu i materiałów do renowacji rur kanalizacyjnych fińskiego producenta Relining Group. Oferujemy najwyższej jakości sprzęt, profesjonalne szkolenia z obsługi oraz doradztwo i pomoc techniczną.

Zadaj pytanie: 733-11-88-00

 

SZOTT

SZOTT

tel. 22 122-88-59
tel. 733-11-88-00
tel. 733-11-88-82

www.szott.pl

Szott

(szott, awaria kanalizacji, kanalizacja, udrażnianie rur kanalizacyjnych, wykonawca SZOTT)

Przeczytaj również:

Jak zostać wykonawcą natryskowej renowacji rur kanalizacyjnych?

   12.07.2018

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
11/2018

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - O programie Czyste Powietrze
  • - Narzędzia do modelowania budynku
Zobacz szczegóły
DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o. DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o.
DAB oferuje innowacyjne rozwiązania technologiczne , zapewniające niezawodność, efektywność oraz optymalizację zużycia energii w...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl