Pobierz pełny numer miesięcznika Rynku Instalacyjnego 7-8/2017

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu 

Artykuł sponsorowany

Czyszczenie i udrażnianie rur kanalizacyjnych

 SZOTT  
Czyszczenie i udrażnianie rur.
Czyszczenie i udrażnianie rur.
archiwum

Najczęściej stosowanymi metodami czyszczenia instalacji kanalizacyjnej są metoda ciśnieniowa oraz metoda mechaniczna. Ta pierwsza sprawdza się przede wszystkim w kanalizacji miejskiej, do rur o wielkich średnicach, o małej ilości kolan. Z kolei druga zalecana jest do stosowania w budynkach mieszkalnych i komercyjnych, do rur o mniejszych średnicach i trudniejszym dostępie oraz do rur w złym stanie technicznym. Metoda mechaniczna jest bardziej precyzyjna, pozwala również na usunięcie tak trudnych zanieczyszczeń jak resztki cementu, kleju lub innych substancji poremontowych, które nigdy nie powinny były się znaleźć w rurze.

 

Na czym polega mechaniczne czyszczenie rur kanalizacyjnych?

Jest to praca za pomocą specjalnych urządzeń oraz odpowiednio do nich dobranych spirali, głowic i końcówek czyszczących o różnych średnicach w zależności od tego, z jaką rurą mamy do czynienia, jak bardzo jest zanieczyszczona i czy pojawił się w niej zator. Duża prędkość obrotowa głowic pozwala nie tylko na dokładne wyczyszczenie rury, ale także na rozbicie ewentualnego zatoru i usunięcie przeszkód. Głowice te są wprowadzane do przewodów kanalizacyjnych poprzez rewizję lub demontaż wc. W zależności od tego, jakim sprzętem dysponuje firma, zasięg urządzeń czyszczących może sięgać nawet kilkudziesięciu metrów.

rura przed zastosowaniem metody Szott Rura po zastosowaniu metody Szott

 

Rura przed zastosowaniem metody Szott Rura po czyszczeniu Szott

 

Jak często powinno się wykonywać czyszczenie kanalizacji?

Częstotliwość, z jaką powinno się przeprowadzać czyszczenie instalacji sanitarnej w budynku, zależy od wielu czynników. W głównej mierze jest ona uzależniona od tego, czy są zachowane prawidłowe spadki, dzięki którym woda wraz z zanieczyszczeniami swobodnie przepływa. Jeśli spadki są zbyt małe, może się zdarzyć, że na fragmentach rur zaczną się tworzyć „kałuże”, w nich osiadać zanieczyszczenia, co może skutkować powstawaniem w tych miejscach zatorów.

Podejmij współpracę w zespole specjalistów SZOTT »

Drugim niezwykle ważnym czynnikiem jest prawidłowe korzystanie z instalacji sanitarnej – nie wrzucanie do niej rzeczy, które nie powinny się w niej znaleźć.

Monitoring kanalizacji - Szott Monitoring kanalizacji - szott 

 

Trzecim, istotnym elementem, jest odpowiednie dopasowanie średnicy rur do wielkości budynku i liczby osób korzystających z instalacji. Jeśli choć jeden z tych elementów budzi nasze wątpliwości powinniśmy dbać o regularne przeglądy naszej instalacji sanitarnej. Łatwiej i taniej jest przeprowadzać okresowe czyszczenie kanalizacji, niż narazić użytkowników budynku na awarię, która zwykle wiąże się nie tylko z kosztowną naprawą, ale także czasowym wyłączeniem instalacji z użytkowania.

 Zostań wykonawcą firmy SZOTT >>

Firma SZOTT świadczy usługi monitorowania sieci kanalizacyjnej, czyszczenia, udrażniania oraz renowacji metodą natryskową. Jednocześnie jednym w Polsce dystrybutorem sprzętu i materiałów do renowacji rur kanalizacyjnych fińskiego producenta Relining Group. Oferujemy najwyższej jakości sprzęt, profesjonalne szkolenia z obsługi oraz doradztwo i pomoc techniczną.

 

SZOTT

SZOTT

tel. 22 122-88-59
tel. 733-11-88-00
tel.
733-11-88-82

www.szott.pl

 

(szott, awaria kanalizacji, kanalizacja, udrażnianie rur kanalizacyjnych, wykonawca SZOTT)

Przeczytaj również:

Jak zostać wykonawcą natryskowej renowacji rur kanalizacyjnych?

   12.07.2018

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
7-8/2018

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Wybór źródła ciepła i chłodu
  • - Projektowanie wentylacji w biurach
Zobacz szczegóły
DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o. DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o.
DAB oferuje innowacyjne rozwiązania technologiczne , zapewniające niezawodność, efektywność oraz optymalizację zużycia energii w...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl