Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Artykuł sponsorowany

Ultra cicha pompa ciepła do ogrzewania i chłodzenia domów

 Hoval    |  1
Pompy ciepła UltraSource B (powietrze/woda) oraz UltraSource T (solanka/woda lub woda/woda)
Pompy ciepła UltraSource B (powietrze/woda) oraz UltraSource T (solanka/woda lub woda/woda)
Hoval

Firma Hoval zainstalowała swoją pierwszą pompę ciepła w 1975 roku. Mając ponad 40-letnie doświadczenie, właśnie wypuściła na rynek najnowszą generację pomp ciepła UltraSource®. Pompa UltraSource została zaprojektowana z myślą o budownictwie mieszkaniowym. Jest to bardzo wydajne rozwiązanie, a jednocześnie wyjątkowo ciche o generowanym hałasie wynoszącym zaledwie 28 dB(A) w odległości 3m.

Nowa pompa ciepła Hoval jest cicha, kompaktowa i posiada nowoczesny wygląd

Pompa ciepła UltraSource® pobiera ciepło z powietrza, ziemi lub wody. W przypadku, gdy energia potrzebna do ogrzewania i podgrzania ciepłej wody jest pobierana z powietrza, UltraSource® wymaga zainstalowania również jednostki zewnętrznej, którą można zainstalować np. w ogrodzie.

Cicha jak liść na wietrze

UltraSource® zdecydowanie rozwiewa przesąd, że pompy ciepła pracują głośno. Hoval porównał dźwięk jednostek zewnętrznych pomp ciepła powietrze / woda. Wynik: poziom hałasu jest porównywalny z szeleszczącymi liśćmi w lesie, czyli prawie niesłyszalny.

Wewnętrzne jednostki nie są wyjątkiem, pracują bardzo cicho i stale dostosowują swoją wydajność do zapotrzebowania, aby sprostać wymaganiom ciepła w danym momencie - jest to proces, który specjaliści nazywają "modulacją".

Podsumowując, UltraSource® jest tak cicha, że nie trzeba jej nawet przenosić do piwnicy - można ją łatwo zainstalować w bawialni lub pomieszczeniu gospodarczym.

Tak skuteczny, jak ptak w locie

Dzięki sile wiatru ptaki mogą pokonywać ogromne odległości bez wydatkowania dużej ilości energii. Dzięki zaawansowanej technologii UltraSource® jest w stanie również zaoszczędzić ogromne ilości energii. Zawsze idealnie dopasowuje się do panujących warunków - zdolność, która przynosi korzyści zarówno dla środowiska, jak i portfela.

Kompaktowa jak plaster miodu

Nowe urządzenie przynosi korzyści również instalatorom. Dzięki swojemu kształtowi spokojnie mieści się w wąskich klatkach schodowych i ciasnych korytarzach.

Jeszcze więcej miejsca można zaoszczędzić, jeśli zasobnik ciepłej wody jest zintegrowany z pompą ciepła, ponieważ w tym przypadku dodatkowy zbiornik nie jest już potrzebny.

Jeśli pompa ciepła w klasie "Compact" posiada wbudowany zasobnik c.w.u., to obydwa elementy można oddzielić w celu wniesienia ich do środka, a następnie szybko i łatwo złożyć ponownie w miejscu montażu.

Hoval dostarcza swoje pompy ciepła UltraSource® w stanie gotowym do podłączenia. Przyłącza są rozmieszczone do montażu narożnego i zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalną elastyczność. W celu przeprowadzenia konserwacji pompy ciepła serwisant potrzebuje uzyskać dostęp jedynie do przedniej części jednostki. Wszystkie modele są wyposażone w zawór przełączający do wytwarzania ciepłej wody użytkowej, co pozwala zaoszczędzić czas i siły.

Nowoczesne jak formy znalezione w przyrodzie

Nowa pompa ciepła firmy Hoval jest imponująca. Podobnie jak w przypadku form nowoczesnej architektury, jednostka zewnętrzna pompy ciepła powietrze/woda UltraSource® doskonale wtapia się w otoczenie. W rzeczywistości jej listwy nadają wygląd podobny do nowoczesnego mebla ogrodowego lub części elewacji.

Zaawansowany system sterowania redukuje koszty

Wszystkie modele UltraSource® są wyposażone w system sterowania TopTronic®E. System ten gwarantuje, że UltraSource® wytwarza ciepło zgodnie z zapotrzebowaniem. Modulacyjna pompa ciepła pracuje z maksymalną wydajnością przez cały rok, przyczyniając się do zmniejszenia kosztów eksploatacji.

Więcej o pompach ciepła UltraSource® możesz przeczytać TUTAJ »

KONTAKT

HOVAL SP. Z O.O.
ul. Krzemowa 1, Złotniki
62-002 Suchy Las
tel: 61 659 38 10
faks: 61 659 38 19
e-mail:
www.hoval.pl

logo
   05.09.2018

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
10/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Ogrzewanie obiektów przemysłowych
  • - Wentylacja domów jednorodzinnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl