Artykuł sponsorowany

3 oznaki, że czas na wymianę filtra w Twoim klimatyzatorze

 AUX  
AUX

Filtry w klimatyzatorze odgrywają istotną rolę w utrzymaniu urządzenia i domu w czystości. Za każdym razem, kiedy powietrze jest wciągane do klimatyzatora, w celu ochłodzenia bądź ogrzania, przechodzi przez filtr. Zadaniem filtra jest zatrzymanie zanieczyszczeń, pozwalając na przedostanie się jedynie oczyszczonego powietrza.

Filtry w klimatyzatorze wyłapują takie zanieczyszczenia jak kurz, pył, grzyby czy pleśń, a nawet dym papierosowy. Z czasem filtry zaczynają się zapychać, uniemożliwiając swobodny przepływ czystego powietrza i wpływając negatywnie na zdrowie.

Z tego powodu warto zwracać uwagę na pierwsze oznaki, świadczące o konieczności wymiany filtra. Po czym możesz to poznać?

1. Zwiększona ilość kurzu w Twoim domu

Jedną z oznak brudnego filtra w klimatyzatorze jest większa ilość kurzu w Twoim domu. Jeśli filtr nie jest w stanie wyłapać wszystkich zanieczyszczeń, to będą one przemieszczały się do otoczenia razem z powietrzem.

Jeśli masz wrażenie, że ostatnio coraz częściej musisz odkurzać mieszkanie, a i tak nie widzisz różnicy to znak, że czas na wymianę filtrów. Aby tego uniknąć marka AUX zaleca mycie swoich filtrów co dwa tygodnie. Dowiedz się więcej >>

2. Wyższe rachunki za prąd

Zapchane filtry zmniejszają efektywność i wydajność działania klimatyzacji. Z powodu mniejszego przepływu powietrza urządzenie musi działać dłużej i intensywniej, żeby osiągnąć ten sam efekt. Pobiera przez to więcej energii.

Jeśli nagrzanie lub schłodzenie powietrza w Twoim domu zajmuje więcej czasu niż zwykle, a rachunki rosną bez wyraźnej przyczyny, koniecznie sprawdź stan filtra w klimatyzatorze.

3. Powietrze jest schładzane mniej efektywnie niż zwykle

Powodów, dlaczego klimatyzator nie działa już tak dobrze, jak kiedyś może być kilka. Jednak najczęstszą i najłatwiejszą do zdiagnozowania przyczyną jest zapchany filtr. Dlaczego tak się dzieje? Przy filtrze wymagającym wymiany, zanieczyszczenia dostają się do wnętrza urządzenia i utrudniają jego efektywne działanie. Skontaktuj się z naszymi ekspertami >>

Podsumowanie: Jak sobie poradzić z filtrami w klimatyzatorze?

W ramach bieżącego użytkowania, filtry zainstalowane w klimatyzatorze należy myć co 2 tygodnie. Jeśli chodzi o czystość wymienników, bardzo pomagają funkcje automatycznego czyszczenia.

Przykładowo w modelu Jupiter marki AUX agregat odwraca obroty wentylatora i zdmuchuje kurz, pyłki, liście z wymiennika. Jednak mimo tej funkcji urządzenie powinno być poddane konserwacji 2 razy do roku przez profesjonalny serwis.

Czy jednak w czasach kiedy mamy tak wiele spraw na głowie musimy pamiętać również o filtrze w naszej klimatyzacji? Otóż nie. Klimatyzatory AUX przypominają użytkownikowi o potrzebie czyszczenia filtrów odpowiednim komunikatem.

Po 500 godzinach pracy klimatyzatora na wyświetlaczu temperatury pojawi się komunikat „CL” i włączy funkcję automatycznego czyszczenia wymiennika. Dzięki temu wiemy, że nastał dobry moment na umycie filtrów wielokrotnego użytku, celem zapobiegania rozwoju na nich grzybów i pleśni.

Dowiedz się więcej na temat rozwiązań urządzeń marki AUX na cnaux.pl.

AUX

Generalny importer:
Action Energy Sp. z o.o.
ul. Zakopiańska 159, 30-435 Kraków
12 656 31 38
dok@actionenergy.pl
http://www.cnaux.pl/


Znajdź nas na:


   05.09.2018

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
7-8/2021

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowe kotły gazowe
  • - Retencja wód opadowych
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

Mamy dla Ciebie prezent 


Wystarczy,

że zapiszesz się na newsletter,
a otrzymasz link do

e-book

" Kotły na biomasę i biopaliwa "

Zapisuję się »

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl