Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Artykuł sponsorowany

Rozwiązania Dräger dla oczyszczania ścieków

Fot. Dräger

Uzdatnianie wody: Dräger zapewnia rozwiązania w ramach poszczególnych etapów uzdatniania wody, czyli oczyszczania, usuwania osadów, filtracji, dezynfekcji i dystrybucji na potrzeby komunalne oraz przemysłowe. 

Oczyszczanie ścieków: Dräger wspiera cały cykl pracy systemów kanalizacji oraz oczyszczalni ścieków, które zbierają, oczyszczają, transportują i usuwają ścieki komunalne oraz przemysłowe. 

Odsalanie: to różnego rodzaju metody wykorzystywane do usuwania soli oraz innych minerałów ze słonej wody. Dräger współpracuje z wiodącymi firmami na świecie, dzięki czemu może pochwalić się bogatym doświadczeniem w zakresie tego typu rozwiązań.

Zastosowania Dräger:

Wejście do obszarów zamkniętych 

Wejście do ograniczonych przestrzeni to wchodzenie do obszarów, gdzie dopływ powietrza może być ograniczony i mogą występować pozostałości niebezpiecznych produktów. W przypadku oczyszczania ścieków stanowi to część codziennych obowiązków i jeden z obszarów o najwyższym poziomie ryzyka. 

Kontrola przed wejściem i osobisty monitoring powietrza: przed wejściem do ograniczonej przestrzeni należy sprawdzić w niej stan powietrza. Osobisty monitoring powietrza jest także niezbędny, ponieważ warunki otoczenia mogą się szybko zmieniać. Dlatego Dräger oferuje szeroki wybór detektorów wielogazowych.

Ochrona głowy, ciała i dróg oddechowych: dostarczamy sprawdzone rozwiązania w zakresie ochrony głowy, ciała i dróg oddechowych do pracy w ograniczonych przestrzeniach. Nasze produkty chronią przed kontaktem z toksycznymi substancjami i chemikaliami, zapewniając jednocześnie wysoki poziom komfortu.

Monitorowanie obszaru: ciągłe monitorowanie wnętrza pojemników, zbiorników czy kolumn (np. przy użyciu naszych stacjonarnych lub przenośnych detektorów gazu) jest bardzo istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa. Zapewnienie komunikacji z pracownikami przebywającymi w zamkniętych czy ograniczonych przestrzeniach pozwala na bieżąco informować ich o stanie otoczenia.

Bezpieczne funkcjonowanie zakładu

Biorąc pod uwagę liczne niebezpieczne substancje wykorzystywane w procesie oczyszczania, należy skoncentrować się na zdrowiu pracowników i środowisku, a także na zapewnieniu wydajności całego procesu.

Transmitery Tox i Ex: urządzenia powinny mieć różne charakterystyki na poszczególnych etapach procesu oczyszczania ścieków. Dlatego polecamy nasze stacjonarne urządzenia do monitorowania gazu wyposażone w transmitery Tox i Ex wykrywające substancje palne. 

Jednostki sterujące i detektory typu Open path: Dräger oferuje także systemy typu Open path do monitorowania dużych obszarów oraz dodatkowe jednostki sterujące w zależności od wielkości systemu. 

Wyposażenie ucieczkowe: bezpieczne funkcjonowanie zakładu to za mało, należy również zapewnić bezpieczeństwo personelu. W przypadku nagłego niebezpieczeństwa pracownicy muszą mieć możliwość skorzystania z wyposażenia ucieczkowego.

Postępowanie z materiałami niebezpiecznymi

Postępowanie z materiałami niebezpiecznymi to jedno z głównych zadań w obszarze oczyszczania ścieków, wymagające zastosowania odpowiedniego wyposażenia bezpieczeństwa. Ze względu na powszechne występowanie takich materiałów istnieje ciągłe ryzyko wybuchu, zapłonu, zatrucia lub wyczerpania tlenu. 

Ochrona dróg oddechowych: dostępne są różne rozwiązania, w zależności od rodzaju materiału niebezpiecznego: począwszy od masek filtrujących, przez półmaski i maski pełnotwarzowe, aż po maski filtrujące ze wspomaganiem.

Ochrona głowy i ciała: nasze różnorodne rozwiązania w zakresie ochrony głowy i ciała zapewniają ochronę przed substancjami toksycznymi i chemikaliami przy wysokim komforcie noszenia. Kombinezony można dostosować do konkretnych wymagań klienta.

Monitorowanie obszaru: stacjonarne systemy detekcji gazu Dräger zapewniają ciągłe monitorowanie obszaru pod kątem występowania niebezpiecznych zanieczyszczeń powietrza. Wczesne wykrywanie pozwala w odpowiednim czasie przedsięwziąć odpowiednie środki zapobiegawcze w celu ochrony personelu i miejsca pracy.

Ewakuacja w warunkach zagrożenia

Jednym z największych zagrożeń w branży oczyszczania ścieków jest narażenie na kontakt z materiałami niebezpiecznymi. W ciągu paru sekund w danym miejscu może dojść do sytuacji zagrażającej życiu. Na wypadek wystąpienia najgorszego scenariusza należy udostępnić aparaty oddechowe umożliwiające ucieczkę z miejsca zagrożenia.

Osobisty monitoring powietrza: aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa, zaleca się, by pracownicy korzystali w trakcie zmiany roboczej z osobistych detektorów gazu i monitorowali swoje bezpośrednie otoczenie pracy. Osobiste detektory gazu mogą być urządzeniami jedno- lub wielogazowymi. 

Filtrujące urządzenia ucieczkowe: filtrujące urządzenia ucieczkowe powinny być dostępne w specjalnych szafach lub stale noszone przez pracowników. Dostępny jest szeroki wybór urządzeń dostosowanych do różnych sytuacji. 

Ucieczkowe aparaty oddechowe: jeśli przewiduje się spadek stężenia tlenu, urządzenia ucieczkowe muszą zapewniać powietrze do oddychania niepochodzące z otoczenia. Dräger oferuje aparaty dostarczające powietrze do oddychania z butli na sprężone powietrze lub z wkładu z ponadtlenkiem potasu.

KONTAKT

Dräger Safety Polska Sp. z o.o.
40-007 Katowice
ul. Uniwersytecka 18
Polska

+48 32 388 76 64
www.draeger.com


Drager
   19.10.2018

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
6/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Szczelność powietrza budynków
  • - Systemy regulacyjne HVAC i BMS
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl