Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Artykuł sponsorowany

Walka z niską emisją w ramach programu „Czyste Powietrze”

 LG  
LG

W 2018 roku wystartował program Czyste Powietrze. Dzięki tej akcji, właściciele domów jednorodzinnych, mogą starać się o dofinansowanie przy modernizacji cieplnej budynku, jak i wymiany źródła ciepła w istniejącym obiekcie. Program koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych.

W praktyce program dotyczy większości poważniejszych inwestycji związanych z lepszym i wydajniejszym ogrzewaniem domu. Start programu daje dużą obietnicę nie tylko oszczędności, ale też pozwala pomyśleć o środowisku naturalnym i ekologii. Adresatem programu są właściciele domów jednorodzinnych, przedmiotem dofinansowania są czynności związane z ogólnie pojętym zmniejszeniem ilości zużywanej energii cieplnej. Może to być dofinansowanie zakupu okien lub wymiany starego źródła ogrzewania — wysokoemisyjnych kotłów na nowoczesne urządzenia grzewcze. Warto zapoznać się ze szczegółami programu — każdy inwestujący w dom właśnie budowany, czy remontowany może skorzystać z dotacji. Idą za tym konkretne oszczędności finansowe. Dowiedz się więcej >>

Wszystkie pompy ciepła znajdujące się w ofercie LG spełniają wymagania Programu Czyste Powietrze. Therma V to pompa ciepła typu powietrze-woda, która znalazła zastosowanie w nowych, jak i modernizowanych domach gwarantując zaawansowaną technologię grzewczą i oszczędność energii. To rozwiązanie grzewcze współpracujące z instalacją ogrzewania podłogowego, a także grzejnikowego. Dodatkowo pompa może być użyta do przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz współpracy z kolektorami słonecznymi czy panelami fotowoltaicznymi. Dzięki wykorzystaniu technologii inwerterowej i pobieraniu energii z otoczenia jest 4 razy bardziej wydajna energetycznie niż instalacje z kotłem grzewczym. Ponadto technologia regulacji ciśnienia zapewnia stabilną wydajność grzewczą w niskiej temperaturze i sprawia, że bez trudu osiągane są docelowe parametry pracy. Dodatkowo zróżnicowane konstrukcje typu monobloc (wszystko-w-jednym), czarne ożebrowanie oraz funkcje zorientowane na użytkownika pozwalają zwiększyć renomę wśród specjalistów, a także zadowolenie użytkowników korzystających z bogatej linii wyrobów LG o wydajności grzewczej od 5 kW do 16 kW.

Pompy ciepla LG Czyste powietrze

Pompa ciepła THERMA V typu Monoblok na czynnik R32 stanowi kompletne urządzenie, w którym jednostka wewnętrzna i zewnętrzna są połączone w jeden moduł. Dlatego też nie ma potrzeby prowadzenia prac montażowych instalacji chłodniczej, a urządzenie typu Monoblok wymaga jedynie podłączenia do instalacji wodnej. Ponadto, dodatkowe elementy obiegu wodnego, jak płytowy wymiennik ciepła, naczynie wzbiorcze i pompa wodna są zawarte w zestawie. System sterowania firmy LG oferuje szereg rozwiązań, które zmniejszają koszty eksploatacyjne i zapewniają efektywną kontrolę zużycia energii. Dzięki swoim właściwościom czynnik R32, w odróżnieniu od R410A, znacznie mniej negatywnie wpływa na potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (GWP). Jego wartość wynosi 675, podczas gdy GWP dla czynnika R410A wynosi 2087,5. Zdalny sterownik Standard III wraz z odpowiednimi akcesoriami posiada prosty interfejs ułatwiający sterowanie, a także dostarcza różnorodnych informacji oraz oferuje funkcje zarządzania takie jak:

 •     kontrola zużycia energii elektrycznej,
 •     kontrola wytworzonej energii cieplnej,
 •     trendy roczne.

Do zalet pompy ciepła Therma V Monobloc można zaliczyć m.in.:

1) Rewolucyjną inverterową sprężarkę R1 typu scroll zapewniającą:

 •     Wysoką wydajność (małe obciążenie przy niskiej prędkości/całkowita wydajność),
 •     Niski poziom hałasu (możliwa wysoka prędkość),
 •     Poprawiony ruch przechylania się zespołu spirali,
 •     20% zmniejszepompnie ciężaru (w odniesieniu do sprężarki konwencjonalnej).

Pompy ciepla LG Czyste powietrze

2) Obniżony poziom hałasu

W konstrukcji jednostek typu monoblok z R32 osiągnięto obniżenie poziom hałasu w porównaniu do poprzednich modeli. Jednostki mniejszych wydajności osiągają ciśnienie akustyczne rzędu 50 dB(A), natomiast agregaty dwuwentylatorowe to samo ciśnienie mają na poziomie 52 dB(A).

Pompy ciepla LG Czyste powietrze

3) Wtrysk cieczy z parą (Flash Gas)

W przypadku czynnika chłodniczego R32 bardzo ważne jest, aby prawidłowo kontrolować temperaturę po stronie tłocznej sprężarki. W jednostkach Monoblok R32 w celu efektywnego sterowania temperaturą na wyjściu sprężarki zastosowano technologię wtrysku tzw. „flash gas”, mieszaniny cieczy i pary. Wykorzystanie tej technologii zwiększa zakres roboczy przy ogrzewaniu i poprawia wydajność grzewczą przy niskich temperaturach otoczenia.

Wtrysk pary

 •     Temperatura na wyjściu sprężarki jest bardzo wysoka (160°C),
 •     Nieprawidłowości cyklu wtrysku i pracy sprężarki zależą od ochronnej logiki.

Pompy ciepla LG Czyste powietrze

Wtrysk cieczy z parą (flash gas)

 •     Temperatura na wyjściu sprężarki jest poniżej 110˚C,
 •     Prawidłowa praca cyklu wtrysku.

Pompy ciepla LG Czyste powietrze

4) Różne opcje regulacji temperatury

Dla zapewnienia komfortu i wygody użytkownika wprowadzono różne opcje sterowania temperaturą. Uwzględniając europejski styl życia, gdzie preferowany jest komfort termiczny, specjalnie dodano funkcję jednoczesnej regulacji temperatury powietrza w pomieszczeniu oraz temperatury wody.

1.     Regulacja temperatury wody na wyjściu.
2.     Regulacja temperatury wody na wejściu.
3.     Regulacja temperatury powietrza w pomieszczeniu.
4.     Jednoczesna regulacja temperatury powietrza w pomieszczeniu i temperatury wody.

    Włączenie termostatu: Gdy jednocześnie spełnione są warunki dotyczące temperatury powietrza w pomieszczeniu, jak i temperatury wody.
    Wyłączenie termostatu: Gdy spełnione są warunki dotyczące temperatury powietrza w pomieszczeniu lub temperatury wody.

Pompy ciepla LG Czyste powietrze

5) Szeroki zakres roboczy

Ze względu na osiąganie wartości temperatury wody na wyjściu aż do 65°C możliwe jest pełne pokrycie zakresu pracy grzejnika średniotemperaturowego. W rezultacie jednostka Monoblok R32 jest bardzo konkurencyjna zarówno w przypadku wymiany, jak i jako nowe źródło ciepła. Ponadto może ona pracować w trybie ogrzewania do temperatury zewnętrznej –25°C.

 Pompy ciepla LG Czyste powietrze

 

6) Nowy zdalny sterownik i rozwiązanie LG Wi-Fi
System monoblok R32 został wyposażony w nowy standardowy zdalny sterownik z menu w języku polskim, który posiada wiele możliwości:

 •     Intuicyjny interfejs – informacje są wyświetlane z wykorzystaniem prostej grafiki, ikon i tekstu. Łatwe w obsłudze przyciski nawigacyjne,
 •     Więcej funkcji energooszczędnych – automatyczne sterowanie pogodowe i czasowe,
 •     Wygodne funkcje – optymalizacja logiki ustawiania harmonogramów pracy (ustawianie okresu, daty, czasu włączenia/ wyłączenia, trybu pracy, temperatury docelowej).

Rozwiązanie Wi-F LG

Dostęp do THERMA V każdej chwili z dowolnego miejsca.

Pompy ciepla LG Czyste powietrze

Logo LG

LG Electronics Polska

Zapytaj o ofertę >>

   02.04.2019

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
9/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 9/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Dofinansowanie ogrzewania i fotowoltaiki
 • - Eksploatacja gruntowych pomp ciepła
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl