Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Artykuł sponsorowany

ASK Caleffi

Caleffi

Serwis internetowy www.caleffi.com zyskał nową funkcjonalność, rozwijając naszą ofertę w Polsce, zgodnie z międzynarodowymi standardami Grupy Caleffi postanowiliśmy zebrać najciekawsze i najczęściej zadawane pytania i zagadnienia docierające do nas ze strony naszych Partnerów Biznesowych oraz Klientów z rynku polskiego i odpowiedzi na nie zamieścić na naszej stronie internetowej w postaci bloga pod hasłem: ASK CALEFFI.

Dział techniczny firmy Caleffi Poland odpowiada na szereg pytań Naszych Klientów dotyczących unikalnych rozwiązań, które stosujemy w naszych produktach. Celem naszych publikacji jest zwiększenie wiedzy o naszych produktach i rozwiązaniach wśród naszych Klientów i osób z nami współpracujących. Wierzymy, że tak jak na innych rynkach, podniesienie kultury technicznej poprzez jak najszerszy dostęp do wiedzy technicznej przełoży się na bardziej świadomy wybór urządzeń, produktów i rozwiązań oferowanych przez producentów na rynku HVAC. W tym produktów oryginalnie zaprojektowanych i wytworzonych przez Firmę Caleffi S.P.A., a finalnie przyczyni się do wzrostu satysfakcji końcowego użytkownika ze sprawnie i bezpiecznie działającej instalacji CO / CWU.

W premierowym wpisie naszego bloga ASK CALEFFI na www.caleffi.com prezentujemy informacje dotyczące oferowanych przez nas niezawodnych i stosowanych od wielu lat z powodzeniem przez producentów urządzeń grzewczych (kotłów, pomp ciepła) oraz systemów pompowych odpowietrzników, m.in. z serii Caleffi ROBOCAL oraz dostępnego osprzętu akcesoryjnego do tych urządzeń, w tym  SYSTEMU CALEFFI AQUASTOP. Warto w tym miejscu wspomnieć, że Firma Caleffi S.P.A. jest największym europejskim producentem odpowietrzników dla systemów HVAC. Tylko w roku 2018 na rynek trafiło ponad czternaście milionów odpowietrzników zaprojektowanych oraz wyprodukowanych w zakładach Caleffi zlokalizowanych w północnych Włoszech. Zapraszamy do korzystania z naszej strony internetowej www.caleffi.com.

W naszym serwisie ASK Caleffi znajdą państwo odpowiedzi na pytania związane z urządzeniami odpowiedzialnymi za odpowietrzanie instalacji HVAC, m.in.:

• Co to jest system Caleffi Aquastop ?

System Caleffi Aquastop to specjalne rozwiązanie, które stosujemy już od lat 80 przeznaczone dla wszelkiego rodzaju elementów odpowiedzialnych za usuwanie powietrza w instalacjach grzewczych i chłodniczych. System ten zabezpiecza przed niekontrolowanym wyciekiem w przypadku uszkodzenia elementów usuwających powietrze.

• Jak działa system Caleffi Aquastop ?

Zasada działania opiera się na zastosowaniu dysków celulozowych, które pod wpływem wody zwiększają swoją objętość, zamykając tym samym ujście powietrza, co jednocześnie zapobiega wyciekowi wody.

 Jak działa system Caleffi Aquastop?

• Dla jakich elementów przewidziany jest system Caleffi Aquastop?

W ofercie naszej firmy możemy odnaleźć takie produkty, które standardowo wyposażyliśmy w Caleffi Aquastop oraz te, dla których elementy te stosowane są opcjonalnie. I tak:

Automatyczny zawór odpowietrzający dla grzejników Caleffi Aercal

Automatyczny zawór odpowietrzający dla grzejników Caleffi Aercal pomimo specjalnych rozwiązań zabezpieczających go przed zanieczyszczeniami dodatkowo otrzymał w standardzie system Caleffi Aquastop. Inżynierowie naszej firmy uznali odpowietrznik Caleffi Aercal za element wyjątkowo narażony na zanieczyszczenia stąd dodatkowy system mający ochronić przede wszystkim użytkownika. Trzeba pamiętać, że tego typu odpowietrzniki montowane są na grzejnikach w pomieszczeniach mieszkalnych, gdzie ewentualny wyciek wody mógłby spowodować znaczne szkody.

Dowiedz się więcej o automatycznym zaworze odpowietrzającym do grzejników AERCAL >>

Pamiętajmy, że aby Caleffi Aquastop w przypadku tego zaworu był aktywny, po zamontowaniu odpowietrznika należy dokręcić kapturek znajdujący się w miejscu usuwania powietrza.

Kompaktowy separator powietrza Caleffi DiscalSlim


Kompaktowy separator powietrza Caleffi DiscalSlim, który przeznaczony jest do montażu bezpośrednio pod kotłami gazowymi zlokalizowanymi najczęściej w pomieszczeniach mieszkalnych (tj. kuchnie), wyposażono dodatkowo w system Caleffi Aquastop, aby w przypadku uszkodzenia zabezpieczyć użytkownika oraz jego mienie.  

Dowiedz się więcej o automatycznym separatorze powietrza DISCALSLIM >>

Automatyczne odpowietrzniki z serii Caleffi Minical/Valcal


Automatyczne odpowietrzniki z serii Caleffi Minical/Valcal mogą występować w wersji z fabrycznie zamontowanym systemem Caleffi Aquastop. Tego typu odpowietrzniki przewidziane są do montażu w miejscach o ograniczonym dostępie, gdzie nie ma możliwości okresowej kontroli.

Dowiedz się więcej o automatycznym zaworze odpowietrzającym MINICAL >>

• Dlaczego system Caleffi Aquastop nie występuje dla odpowietrzników z serii Caleffi Robocal ?

Robocal Robocal

Poznaj gamę produktów ROBOCAL >>

Tego typu pytanie bardzo często zadawane jest przez osoby, które uczestniczą w szkoleniach technicznych naszej firmy, a które nie miały wcześniej okazji stosowania naszych odpowietrzników. Odpowiedź jest bardzo prosta i niejednokrotnie udzielają ją uczestnicy zaznajomieni z naszymi produktami: system Caleffi Aquastop nie został zastosowany dla serii Robocal, ponieważ nie ma takiej potrzeby! Inżynierowie firmy Caleffi projektując odpowietrznik z serii Caleffi Robocal, dołożyli wszelkich starań, aby był to produkt spełniający najwyższe standardy również w zakresie odporności na ewentualne uszkodzenia spowodowane zanieczyszczeniami.

Mamy nadzieję, że zamieszczone powyżej odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Państwa pytania rozwieją wszelkie wątpliwości dotyczące tego tematu.

Serdecznie zapraszam do kontaktu z działem technicznym naszej firmy i zadawanie pytań, w miarę możliwości odpowiemy na wszystkie a najciekawsze zagadnienia omówimy w kolejnych wpisach w cyklu ASK CALEFFI na naszej stronie www.caleffi.com. Zapraszamy do współpracy!

Caleffi Calefii Poland Sp. z o.o.
ul. Walerego Sławka 5
30-633 Kraków
tel.: +48 12 357 22 29
e-mail.: Info.PL@caleffi.com

[Aquastop, Robocal, Caleffi, ASK Caleffi]

   04.09.2019

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
3/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 3/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Hybrydowa wentylacja pożarowa
  • - Wytwornice wody lodowej
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl