Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Artykuł sponsorowany

Systemy kanalizacji od WiPlast

Firma WiPlast to wiodący producent i dystrybutor artykułów wodno-kanalizacyjnych, którego oferta obejmuje rury kanalizacyjne PVC-PP, rury ciśnieniowe PVC-u i PEHD oraz bogaty wybór kształtek i elementów łączeniowych. Dzięki doświadczeniu i zaawansowanemu procesowi technologicznemu oferowane przez firmę produkty są najwyższej jakości, mają podwyższoną trwałość oraz precyzyjne wykonanie.

Oferta WiPlast obejmuje artykuły wodno-kanalizacyjne m.in. rury kanalizacyjne wewnętrzne i zewnętrzne, standardowe rury ciśnieniowe i rury wielowarstwowe, niezbędne kształtki montażowe oraz oczyszczalnie ścieków pod szamba ekologiczne.

Kanalizacja wewnętrzna

W skład systemu kanalizacji wewnętrznej wchodzą:

 • Rury kanalizacyjne PVC w zakresie średnic od fi 32mm do fi 110mm;
 • Rury kanalizacyjne PP w zakresie średnic od fi 32mm do fi 110mm;
 • Kształtki kanalizacyjne PP w zakresie od fi 32mm do fi 110mm:
  • kolano,
  • trójnik,
  • czwórnik,
  • korek,
  • złączka,
  • redukcja,
  • wywiewka,
  • czyszczak,
  • dołącznik,
  • kompensator,
  • napowietrzacz.

Podstawowymi elementami systemu kanalizacji wewnętrznej są rury i kształtki bezciśnieniowe, przeznaczone do zbierania i odprowadzania ścieków socjalno-bytowych, sanitarnych powstających w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym oraz w rolnictwie, montowane wewnątrz budynku. Rury i kształtki kanalizacji wewnętrznej wytwarzane są z granulatu polipropylenu oraz polichlorku winylu w kolorze szarym lub białym. Ze względu na neutralność biologiczną materiału, z którego wykonane są poszczególne elementy kanalizacji, powyższy system przeznaczony jest również do stosowania w instalacjach wentylacyjnych, ponadto system rur z PP zalecany jest dodatkowo do wykorzystania w przemyśle spożywczym. Taki system jest odporny na ścieki, chemię i uderzenia, a gładka powierzchnia utrudnia odkładanie się osadów. Producent daje gwarancję a okres 50 lat eksploatacji.

Dowiedz się więcej >>

System ciśnieniowy PE

W skład systemu PE; HDPE wchodzą:

Rury ciśnieniowe HDPE 80 w zakresie średnic od fi 25mm do fi 800mm – PN 10 SDR 13,6 i PN 12,5 SDR 11. Rury ciśnieniowe HDPE 100 w zakresie średnic od fi 32mm do fi 400mm – PN 6 SDR 26, PN 10 SDR 17 i PN 16 SDR 11. Rury ciśnieniowe HDPE 100 RC w zakresie średnic od fi 32mm do fi 500mm – PN 10 SDR 17 i PN 16 SDR 11. Kształtki ciśnieniowe HDPE 100 w zakresie średnic od fi 90mm do fi 800mm

 • łuki ciśnieniowe (PN-10; PN-16);
 • trójniki równoprzelotowe (PN-10; PN-16);
 • trójniki redukcyjne (PN-10; PN-16);
 • trójniki redukcyjne kołnierzowe (PN-10; PN-16);
 • tuleje kołnierzowe (PN-10; PN-16);
 • redukcje centryczne (PN-10; PN-16).

System rur i kształtek ciśnieniowych HDPE produkowany z polietylenu HDPE, przeznaczony jest m.in. do budowy sieci wodociągowych, sieci kanalizacyjnych oraz do transportu płynów agresywnych. Głównymi kategoriami systemu są rury jednowarstwowe i dwuwarstwowe RC, obydwa te warianty przeznaczone są do przesyłania wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, wody przed jej uzdatnieniem, układania przewodów rurowych ciśnieniowych, grawitacyjnych oraz do wykonywania przepustów pod nasypami drogowymi, układnych pod ziemią w pasie drogowym. Rury HDPE w zależności od średnicy i przeznaczenia można łączyć następującymi metodami: zgrzewanie doczołowe, zgrzewanie przy pomocy złączy elektrooporowych, łączenie za pomocą kształtek zaciskowych. Maksymalne ciśnienie robocze rurociągu polietylenowego, odpowiadające ciśnieniu nominalnemu (PN), zależne jest od klasy materiału rury (PE 80 lub PE 100), szeregu wymiarowego rury (SDR) i współczynnika bezpieczeństwa konstrukcji rurociągu (C), zależnego od rodzaju transportowanego medium lub warunków eksploatacji (np. temperatura, środowisko chemiczne). Najważniejszą zaletą systemu HDPE jest szczelność, trwałość oraz pewność i łatwość w montażu.

Dowiedz się więcej >>

System drenarski

W skład systemu drenarskiego z wchodzą: rury drenarskie z PVC w zakresie średnic od fi 50mm do fi 200mm, kształtki drenarskie PP w zakresie średnic of fi 50mm do fi 200mm, drenaż ciężki w zakresie średnic od fi 110mm do fi 1000mm i kształtki przepustowe PP w zakresie średnic od fi 160mm do fi 1000mm.

System rur i kształtek drenażowych produkowany jest z polipropylenu (PP), polichlorku winylu (PVC), polietylenu (PE HD). W zależności od wymaganych sztywności obwodowych, zakresów średnic oraz materiału z jakiego wykonane są rury, poszczególne systemy drenarskie mają zastosowanie do budowy odwodnień w budownictwie podziemnym, ogrodowym, krajobrazowym na terenach rolniczych, oraz na terenach piaszczystych w różnych warunkach geologicznych w celu odprowadzenia wody deszczowej. Stosując system drenarski z PVC najskuteczniej można ochronić części podziemne budynku przez podtapianiem wodą zaskórną oraz gruntową. Zapewniają one komfort przebywania w pomieszczeniach pozbawionych nadmiaru wilgoci oraz eliminuje negatywny wpływ na trwałość konstrukcji budowlanych. System drenarski ciężki doskonale nadaje się do wykonywania drenażu odcieków na składowiskach śmieci, a także drenażu kontrolnego montowanego w warstwie piasku pod geomembraną. Drenaż ten pozwala na wykrycie nieszczelności geomembrany i tym samym uniknięcie zanieczyszczenia wód gruntowych. Oferowany system drenarski przeznaczony jest również do odwadniania łąk i pól uprawnych, ochrony budynków przed wilgocią i naporem wody gruntowej w sąsiedztwie ław fundamentowych, i murów. System drenarski WiPlast to wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne, łatwy dostęp do przewodów drenarskich oraz wysoka ochrona na uszkodzenia mechaniczne.

Dowiedz się więcej >>

Więcej informacji o produktach WiPlast można znaleźć na stronie: www.wiplast.com/pl.

wiplast logo


WiPlast Dariusz Rydzyński
ul. Długa 2B, 56-416 Twardogóra
tel. +48 781 439 719
e-mail: biuro@wiplast.com
www.wiplast.com/pl/

   02.10.2019

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Automatyka kotłów na pelety
 • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl