Artykuł sponsorowany

Przetworniki poziomu NIVELCO

Przetworniki poziomu
Przetworniki poziomu
Fot. NIVELCO

NIVELCO Group to firma rodzinna prowadzona już przez trzecią generację. Firma, której tradycja sięga siedemdziesięciu lat, ma ponad 35 lat doświadczenia w rozwoju i produkcji urządzeń do pomiaru poziomu i temperatury. W swojej ofercie firma ma przetworniki poziomu m.in.: mikrofalowy, pojemnościowy, hydrostatyczny, magnetostrykcyjny, i mikrofalowy bezkontaktowy.

Przetworniki poziomu

MicroTREK – mikrofalowy – Przyrząd pomiarowy MicroTREK jest zaprojektowany wyłącznie do pomiarów odległości, poziomu i objętości cieczy, materiałów sypkich oraz materiałów jednorodnych. Może pracować w zbiornikach magazynowych i zbiornikach procesowych, a także studzienkach i zbiornikach odniesienia.

NIVOCAP – dwuprzewodowym miernikiem poziomu działającym na zasadzie pomiaru pojemności. Aktywna sonda miernika i przewodząca ścianka zbiornika (lub sonda referencyjna) tworzy dwie okładki kondensatora. Izolacjasondy, otaczający gaz lub medium wypełniające zbiornik stanowią dielektryk kondensatora.

NIVOPRESS D – to przetwornik nadający się do dokładnego pomiaru poziomu i/lub ciśnienia w zbiornikach, zasobnikach oraz rurociągach. Wersje wyposażone w membrany czołowe NIVOPRESS D znajdują zastosowanie w przemyśle spożywczym i napojów. Płaska powierzchnia membrany oraz zakres temperatury do 125 °C pozwala na czyszczenie typu CIP wymaganego w zastosowaniach o wysokich wymaganiach higienicznych.

NIVOPRESS N – hydrostatyczny miernik NIVOPRESS N przeznaczony jest do pomiaru poziomu cieczy czystych i zanieczyszczonych. Czujnik ciśnienia umieszczony na dole sondy mierzy sumę ciśnienia hydrostatycznego słupa cieczy powyżej czujnika i ciśnienia atmosferycznego. Z drugiej strony do czujnika jest doprowadzane ciśnienie atmosferyczne poprzez kapilarę wyposażoną w filtr zabezpieczający elektronikę przed wilgocią. Różnica ciśnień pomiędzy ciśnieniem zmierzonym przez czujnik a doprowadzonym przez kapilarę do czujnika jest proporcjonalna do wysokości słupa cieczy i jest przetwarzana na sygnał wyjściowy.

NIVOTRACK – został opracowany dla zapewnienia ekonomicznego miernika dla dokładnych pomiarów poziomu w małych i średnich zbiornikach. Wysokie parametry temperaturowe i ciśnieniowe umożliwiają jego wykorzystanie do ciężkich warunków przemysłowych, wszędzie tam, gdzie występuje medium o stosunkowo niskiej lepkości i niezawierające cząstek stałych. NIVOTRACK MT-200 jest doskonałym wyborem do pomiaru poziomu rozpuszczalników, alkoholi, substancji ropopochodnych i paliw, a dzięki wysokiej dokładności znajduje zastosowanie jako przyrząd do pomiarów rozliczeniowych.

EasyTREK SP-500 – Przetwornik jest niezawodnym, przeznaczonym do trudnych aplikacji ultradźwiekowym miernikiem poziomu, w którym promiennik i elektronika zawarte są w jednej tworzywowej obudowie o IP68. Nowy EasyTREK jest wyposażony w HART 7, co umożliwia budowanie systemów multidrop podłączonych do MultiCONT lub do PC (SCADA) za pomocą np. modemu UNICOMM HART®-USB. Dodatkowo może być programowany za pomocą HFC (Handheld Field Communicator) i może być podłączony do PC bezprzewodowo za pomocą modemu Bluetooth® HART® SAT-504.

PiloTREK – to seria radarowych, inteligentnych mierników poziomu typu FMCW. Obejmuje cztery grupy urządzeń od ekonomicznych do mierników o wysokiej do+/-1 mm dokładności pomiaru poziomu cieczy i zakresach do 100 m. Technologia FMCW pokazuje swoje zalety zwłaszcza w przypadku substancji o niskiej stałej dielektrycznej, gdzie jakość pracy radarów impulsowych jest problematyczna. Zmiany właściwości produktu, obecność gazów, zmiany ciśnienia i temperatury nie mają wpływu na jakość pomiaru.

Więcej informacji o produktach i ofercie NIVELCO można znaleźć na stronie: www.nivelco.com.

Nivelco

NIVELCO-Poland Sp.z.o.o.

ul. Chorzowska 44b, PL-44100 Gliwice
48-32-270-3701
48-32-270-3832

   07.10.2019

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
11/2021

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - OZE w budynkach wielorodzinnych
  • - Klimat w pomieszczeniach szkolnych
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

Mamy dla Ciebie prezent 


Wystarczy,

że zapiszesz się na newsletter,
a otrzymasz link do

e-book

" Kotły na biomasę i biopaliwa "

Zapisuję się »

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl