Artykuł sponsorowany

Udogodnienia montażowe w produktach do ogrzewań podłogowych KISAN

Firma KISAN była jednym z pionierów na rynku polskim oferujących materiały do ogrzewań podłogowych.

Bazując na swoich wieloletnich doświadczeniach, wprowadziła do swojej oferty produkty mające wiele udogodnień dla instalatorów ułatwiających montaż instalacji ogrzewania podłogowego.

Rozdzielacze

Rozdzielacze do ogrzewań zostały zaprojektowane w sposób jak najbardziej przyjazny. Poczynając od usztywnionych opakowań, które pozwalają na bezpieczny transport, jak i wyposażenia produktu w kompletną instrukcję montażu.

Rozdzielacze są kompletnie zmontowane i umożliwiają montaż bezpośrednio po wyjęciu z opakowania.

Kisan - ogrzewanie podłogowe

Belki rozdzielaczy

Belki rozdzielaczy wykonane są z profili mosiężnych, mają one długą trwałość, a pogrubienia profilu w górnej i dolnej części, ze względu na większą liczbę zwojów gwintu, pozwalają na pewny montaż elementów wyposażenia, również przez instalatorów.

Belki mocowane są na uchwytach, ale aby wszelkiego rodzaju szumy z instalacji nie przedostawały się na zewnątrz oraz aby jak najbardziej je ograniczyć ze względu na wzmacniające odgłosy szafki instalacyjnej, w których są montowane, standardowo stosuje się izolatory gumowe. Dowiedz się więcej >>

Kisan

Szerokość pomiędzy poszczególnymi obiegami na belce wynosi 50 mm, pozwala to na komfortowy montaż. W odróżnieniu od wersji „oszczędnościowych” rozdzielaczy, dostępnych na rynku w niższej cenie, o węższym rozstawie 45 mm. Przy tak ciasnym ustawieniu montaż złączek na poszczególnych obiegach jest utrudniony, a zamontowanie niektórych siłowników termoelektrycznych wręcz niemożliwe ze względu na brak miejsca.

Ogrzewanie podłogowe

Przepływomierze

Zastosowane w rozdzielaczach przepływomierze zwane również rotametrami, mają specjalny pierścień, którym można zaznaczyć ustalony przepływ poprzez przesunięcie na rurce pomiarowej opaski znacznika. Dodatkowo istnieje możliwość zablokowania nastawy poprzez założenie na przepływomierz kapturka blokującego. Konstrukcja rozdzielaczy pozwala na montaż rozdzielacza w dowolnym położeniu, również odwróconym. O szczegóły zapytaj naszych ekspertów >>

Rozdzielacz KISAN regulacja przepływomierza

Moduł mieszający

Moduł mieszający stosowany jest w instalacjach centralnego ogrzewania, w których wymagane jest obniżenie temperatury medium grzewczego dla rozdzielacza zasilającego pętle ogrzewania płaszczyznowego. Moduł mieszający z energooszczędną pompą elektroniczną i mieszającym zaworem trójdrogowym przystosowany jest do montażu pomiędzy rozdzielaczem ogrzewania grzejnikowego a rozdzielaczem ogrzewania płaszczyznowego.

Dzięki takiemu rozwiązaniu cały zmontowany zestaw wymaga tylko jednego zasilania i powrotu od strony kotła. Przewód zasilający podłącza się do górnej belki, a powrotny do dolnej belki rozdzielacza grzejnikowego. Zastosowanie tego innowacyjnego rozwiązania pozwala na montaż całego zestawu do ogrzewania grzejnikowego i płaszczyznowego w jednej szafce instalacyjnej oraz uniknięcie kłopotów z podłączeniem zasilania i powrotu z kotłowni.

Kisan
KISAN sp. z o.o.

ul. Piłsudskiego 21
37-220 Kańczuga
tel. +48 16 649 20 61
fax +48 16 648 84 33
e-mail:

(kisan, ogrzewanie podłogowe, montaż ogrzewania podłogowego, przepływomierze, rozdzielacze, belki rozdzielaczy)

   16.11.2019

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
9/2021

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 9/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Instalacje PV z magazynami energii
  • - Wentylacja obiektów gastronomicznych
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

Mamy dla Ciebie prezent 


Wystarczy,

że zapiszesz się na newsletter,
a otrzymasz link do

e-book

" Kotły na biomasę i biopaliwa "

Zapisuję się »

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl