Artykuł sponsorowany

Korzyści wynikające z zastosowania urządzeń bezkanałowych FLOWAIR

Korzyści wynikające z zastosowania urządzeń bezkanałowych FLOWAIR
Korzyści wynikające z zastosowania urządzeń bezkanałowych FLOWAIR
Fot. Flowair

Obecnie panująca industrializacja sprawia, że inwestorzy, chcąc pozostać konkurencyjnymi stają przez wyzwaniem nieustannego rozwoju. Czasami, żeby rozwój ten był możliwy, konieczne jest poczynienie inwestycji w postaci budowy nowych obiektów. Wtedy okazuje się, że problemem staje się czas ich realizacji.

Budowa obiektów przemysłowych jest procesem złożonym i wymagającym połączenia doświadczenia wielu branż. W ostatnich latach został poczyniony niesamowity postęp w dziedzinach konstrukcyjnych, dzięki czemu szkielet zakładu produkcyjnego lub magazynu jest w stanie powstać w zaledwie kilka miesięcy. Niestety w dalszym ciągu słabym ogniwem pozostaje wykończenie. Przykładem mogą być instalacje HVAC, które bardzo często są tak skomplikowane, że ich zaprojektowanie i wykonanie może zająć więcej czasu niż wykonanie całej konstrukcji budynku.

Firma FLOWAIR jest świadoma powyższych problemów i podąża razem z postępem, jaki został poczyniony w dziedzinie konstrukcji. Mając na celu uproszczenie i przyspieszenie realizacji instalacji HVAC przy jednoczesnym obniżeniu kosztów inwestycyjnych, firma rozwija ideę pracy bezkanałowej zapoczątkowaną przez jednostki wentylacyjne z odzyskiem ciepła OXeN. Tym razem inżynierowie FLOWAIR za cel obrali urządzenia Cube, czyli linię kompaktowych rooftopów służących do chłodzenia, ogrzewania oraz wentylacji z odzyskiem ciepła. Opracowali oni rozwiązanie mające na wykorzystanie tych urządzeń typu „all in one” do pracy zupełnie bezkanałowej.

Dowiedz się więcej >>

Specjalne moduły nawiewne NW w połączeniu z urządzeniami Cube tworzą kompletny system obróbki termicznej powietrza z jego bezpośrednią dystrybucją do obsługiwanego pomieszczenia za pomocą automatycznego nawiewnika wirowego. Moce grzewcze i chłodnicze Cube są dobierane do pokrycia zarówno straty wynikającej z wentylacji jak i przenikania w związku z czym w wielu przypadkach urządzenia te mogą być jedynymi źródłami ciepła zastosowanymi w hali.  Ponadto moduły NW są w standardzie wyposażone w tłumiki akustyczne co przekłada się na komfort użytkownika. W najnowszej odsłonie tego rozwiązania klient uzyskuje również możliwość swobodnej konfiguracji i możliwość określenia np. rodzaju nagrzewnicy lub jej lokalizacji w części dachowej, lub w części nawiewnej.

Korzyści płynące z zastosowania Cube z modułami nawiewnymi NW są policzalne w zasadzie na każdym etapie realizacji inwestycji. W związku z możliwością pracy bezkanałowej istotnemu przyspieszeniu ulegają wszelkie prace projektowe. Projektant nie musi już wykonywać złożonych kalkulacji związanych z instalacją kanałową, spadków ciśnienia, poziomów akustycznych czy dobierać nawiewników. Wszystkie te parametry są zawarte w karcie doborowej urządzenia przygotowanej przez Dział Wsparcia Projektowego FLOWAR pod warunki projektowe danej inwestycji. Dla wykonawcy z pewnością istotne będzie to, że uzyskuje on kompletną instalację HVAC wykonując w zasadzie jedynie posadowienie oraz podłączenie zasilania. Urządzenia są od razu gotowe do rozruchu przy czym pomoże Dział Wsparcia Posprzedażowego FLOWAIR. Inwestor natomiast zyskuje cenny czas, oszczędności eksploatacyjne wynikające z zastosowania  w urządzeniach Cube energooszczędnych komponentów oraz nieocenione oszczędności wynikające z usprawnienia całego procesu realizacji inwestycji.


FLOWAIR wychodzi naprzeciw potrzebom klientów poprzez opracowywanie innowacyjnych produktów dostosowanych do zmian, jakie obecnie zachodzą w branży budowlanej oraz HVAC. W dzisiejszych czasach oszczędności eksploatacyjne wynikające z komponentów o wysokich sprawnościach powoli stają się standardem. FLOWAIR jednak nie zatrzymuje się w tym miejscu i wciąż opracowuje innowacyjne rozwiązania umożliwiające klientom uproszczenia w trudnym procesie projektowania i realizacji inwestycji.

KONTAKT

Flowair

FLOWAIR Głogowski i Brzeziński Sp.j.
81-571 Gdynia
ul. Chwaszczyńska 135
tel.: (58) 627 57 20

e-mail:
www.flowair.com

[artykuł sponsorowany, flowair, HVAC, klimatyzacja, urządzenia bezkanałowe, branża budowlana, projektowanie, instalacja kanałowa]

   19.03.2020

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
9/2021

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 9/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Instalacje PV z magazynami energii
  • - Wentylacja obiektów gastronomicznych
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

Mamy dla Ciebie prezent 


Wystarczy,

że zapiszesz się na newsletter,
a otrzymasz link do

e-book

" Kotły na biomasę i biopaliwa "

Zapisuję się »

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl