Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Energooszczędne drzwi do domu – zminimalizuj zużycie energii na co dzień.

 www.delta.net.pl    |  1

Dobre rozwiązania to takie, które imponują nam swoją funkcjonalnością i mają realne zastosowanie w życiu codziennym. W dobie powszechności działań proekologicznych, niezwykle cenne są produkty, które nie wpływają negatywnie na środowisko naturalne. Jednym z takich rozwiązań są drzwi pasywne, pozwalające na zatrzymanie ciepła w naszym domostwie. Dlaczego warto zastanowić się nad kupnem drzwi energooszczędnych?

Tanio i ekologicznie
Drzwi energooszczędne mają wiele zalet, m.in. pozytywnie wpływają na środowisko naturalne oraz na nasz portfel. Wspomniany aspekt ekologiczny przekłada się na zmniejszenie wykorzystywania energii, potrzebnej do ogrzania naszego domu. Informacji o tym, jak izolacyjne są nasze drzwi, dostarcza współczynnik przenikania ciepła (Ud). Te, o wysokich właściwościach termoizolacyjnych charakteryzują się wartością równą lub niższą 0,6 W/m2K im niższa wartość Ud, tym lepsza izolacja i ochrona przed wychłodzeniem. Zwiększa to komfort wszystkich domowników, zmniejszając przy tym wysokość rachunków za ogrzewanie.

Drzwi energooszczędne

Konstrukcja drzwi pasywnych
Wpływ na poziom termoizolacyjności drzwi ma przede wszystkim ich konstrukcja, a dokładniej mówiąc przylgi oraz brak tzw. mostków termicznych. . Modele, które zostały wyposażone w takie elementy dolegają do ościeżnicy swoim pełnym obwodem, zwłaszcza przy progu oraz wyposażone są w listwy izolacyjne lub uszczelki w miejscach , które izolują między sobą materiały , które są dobrymi przewodnikami ciepła . Zwiększa to właściwości izolacji termicznej. O wpływie na zatrzymanie ciepła decyduje również materiał, z którego zostało wyprodukowane skrzydło drzwiowe albo specjalna konstrukcja np. w przypadku drzwi stalowych lub aluminiowych, ale w takim przypadku należy zadbać o wypełnienie np. pianką poliuretanową oraz brak ww. mostków cieplnych. Obecne tendencje oraz nowe technologie pozwalają uzyskiwać znakomitą izolacyjność cieplną nawet z ościeżnicami aluminiowymi (które to aluminium jest jednym z najlepszych przewodników ciepła), ale pod warunkiem odizolowania od siebie komór aluminiowych tzw. thermo break-iem oraz wypełnieniem komór np. pianką poliuretanową.

Oknami, drzwiami, a nawet dachem
Faktem jest, że ciepło szuka sobie przeróżnych dróg ucieczki z naszego domowego miru. Często za utratę ciepła odpowiedzialne są okna oraz drzwi, dlatego tak ważne jest, aby przemyśleć kwestię właściwego doboru drzwi wejściowych, chroniących nasze pomieszczenia przed podmuchami wiatru i wychłodzeniem. Dobrze dobrane modele energooszczędne spełnią swe zadanie także wtedy, kiedy chodzi o zmienność warunków atmosferycznych - mowa tutaj o wodoszczelności oraz przepuszczalności powietrza. Takie drzwi posiadają najczęściej podwójne uszczelki w skrzydle, ale również uszczelki w ościeżnicy.

Szczelne drzwi wejściowe dają wiele możliwości. Do najważniejszych aspektów – poza czynnikiem czysto ekologicznym – zaliczyć można podwyższony komfort oraz niższe opłaty za ogrzewanie domu lub mieszkania. Te elementy z pewnością zostaną docenione przez każdego Użytkownika. Przykładem takiego energooszczędnego wyrobu są drzwi serii Delta Perfect produkowane przez firmę DELTA Zbigniew Różycki z Katowic. www.delta.net.pl.

https://www.delta.net.pl/produkty/drzwi-pasywne-i-energooszczedne,18,3,25

„Projekt Współfinansowany przez Unię Europejską z EFRR w ramach RPO WSL na lata 2014-2020”.

EU

   31.03.2020

Komentarze

(1)
mariak | 23.04.2020, 08:48
Dzień dobry, czy przy drzwiach wejściowych energooszczędnych przewidziana jest klasa antywłamaniowa RC4?
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie

 Poznaj rodzaje wymienników ciepła »

Zapewnij większe bezpieczeństwo dzięki certyfikowanym pompom ppoż »
wymienniki ciepła film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Na czym polega hybrydowa dystrybucja ciepła »

ogrzewanie hybrydowe

 Poznaj fenomen nowoczesnych studni wodomierzowych »

Obejrzyj 20 minutowe szkolenie z pompowni ppoż »
produkcja studni wodomierzowych film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Zapewnij kompleksową cyrkulację powietrza w budynku »

systemy wentylacyjne

 Obejrzyj film z montażu pompy cyrkulacyjnej »

Na czym polega fenomen pomp wodnych »
 film pompy cyrkulacyjne pompy wodne
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jak zaprojektować niezawodne instalacje w budynku »

innowacyjne projektowanie instalacji

 5 sposobów na szybką i dokładną pracę w miernictwie »

Dobierz wielogazowy detektor podtynkowy »
rozwiązania pomiarowe detektor gazów
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jesteś instalatorem, ale elektryka nie jest Ci obca? Dołącz do klubu »

klub instalatora

 Jak usprawnić obieg i odzysk wody w gospodarstwie domowym » Jaki rekuperator poleci Instalator »
kanalizacja centrale rekuperacyjne
wiem więcej » poznaj dziś »

 


Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
6/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Szczelność powietrza budynków
  • - Systemy regulacyjne HVAC i BMS
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl