Artykuł sponsorowany

DTRON (R)ewolucja wśród pomp zatapialnych!

DTRON (R)ewolucja wśród pomp zatapialnych!
DTRON (R)ewolucja wśród pomp zatapialnych!
Fot. DAB

DAB projektuje rozwiązania szyte na miarę z myślą o rzeczywistych wymaganiach każdego, kto funkcjonuje w tej branży. Dzięki wiedzy technicznej i doświadczeniu ekspertów DAB, nowe pompy zatapialne DTron oferują korzyści zarówno dla użytkowników, jak i dystrybutorów i instalatorów, zapewniając oszczędność miejsca, zużycia energii, czasu oraz kosztów. Jednak przełomowe i trwałe zmiany możliwe są tylko wtedy, gdy uważnie wsłuchamy się w głos najważniejszych ekspertów na rynku, czyli naszych Klientów.

I tak oto powstał nowy typoszereg pomp zatapialnych z elektronicznym sterowaniem zał./wył. do podnoszenia ciśnienia w budynkach mieszkalnych. Dwa modele, DTron 2 oraz DTron 3 wraz z akcesoriami, tworzą szereg rozwiązań dla różnych typów instalacji.

Typoszereg pomp Dtron można zainstalować na trzy różne sposoby – w zbiorniku, na powierzchni oraz w studni. To ogromny krok w kierunku przedefiniowania cech pompy zatapialnej. Pompy zatapialne DTron 2 i DTron 3 są efektem wytężonych prac zmierzających do stworzenia pomp cechujących się nie tylko łatwą obsługą, ale również wysoką sprawność. Dowiedz się więcej >>

Szybki i łatwy montaż, oraz wysoka niezawodność dzięki zintegrowanemu naczyniu przeponowemu

Naczynie przeponowe zabezpiecza przed zapowietrzeniem instalacji, zapobiega przypadkom niepotrzebnego załączania się pompy oraz chroni przed skutkami uderzeń hydraulicznych, wydłużając jej żywotność. Dzięki zintegrowaniu naczynia przeponowego z konstrukcją pompy, instalacja przebiega znacznie szybciej.

Łatwa i stała kontrola pracy pompy oraz prosty montaż akcesoriów dzięki technologii NFC, oraz PLC

NFC (ang. Near Field Communication) pozwala zastosować wyłącznik pływakowy lu czujnik poziomu wody* bez potrzeby połączeń kablowych. Akcesoria można łatwo podłączyć d pompy bez konieczności demontażu korpusu pompy. Pozwala to na szybkie prowadzeni prac i zachowanie szczelności. PLC* (ang. Power Line Communication) pozwala na podłączenie elektronicznego sterownika Com Box przy wykorzystaniu przewodu sieci elektrycznej, zamiast przewodu komunikacyjnego.

Maksymalna elastyczność montażu,  ochrona i odporność dzięki DOC68

DOC68 to akcesorium posiadające certyfikat potwierdzający stopień ochrony IP68, które pozwala na instalację pomp DTron w wynurzeniu i korzystanie z nich jak z konwencjonalnego hydroforu.
Korzyści podczas instalacji i eksploatacji dzięki wbudowanemu zaworowi odpowietrzającemu
Zawór odpowietrzający umożliwia poprawne zasysanie bezpośrednio po instalacji pompy i gwarantuje jej niezawodną pracę.

Łatwa konserwacja dzięki modułowej konstrukcji

Konstrukcja pompy składająca się z elementów modułowych sprawia, że czynności konserwacyjne i serwisowe są niezwykle proste. Poszczególne podzespoły można wymontować niezależnie od pozostałych, naprawić lub wymienić je, dzięki czemu czas naprawy jest krótszy, a koszty prac niższe.

Akcesoria do pomp DTron na nowo definiują obszar zastosowania typoszeregu, umożliwiając instalację zaledwie dwóch modeli w różnych warunkach pracy. Zastosowany wraz z pompą w wersji X, zestaw umożliwia zasysanie wody, unikając dostawania się do pompy osadów i zanieczyszczeń zalegających na dnie zbiornika czy studzienki. DOC68 pozwala na montaż pompy DTron na zewnątrz jako pompy powierzchniowej o stopniu ochrony IP68. Wyłącznik pływakowy wykrywa poziom wody w zbiorniku oraz zapobiega jego całkowitemu opróżnieniu i pracy na sucho.

Sterownik DConnect Box 2 umożliwia sprawdzenie statusu pompy, modyfikację parametrów jej załączania i wyłączania, przegląd alarmów i monitorowanie ciśnienia bezpośrednio na Twoim smartfonie, zapewniając jednocześnie niezrównaną wydajność i obsługę prostszą niż kiedykolwiek (tylko DTron3). Po podłączeniu do urządzenia sterującego DConnect Box 2 czujnik kontroluje poziom wody w zbiorniku i przekazuje dane z pomiaru do aplikacji użytkownika (tylko DTron 3). COM BOX pozwala modyfikować ciśnienie załączenia i wyłączenia pompy oraz sprawdzać alarmy w prosty i intuicyjny sposób (w standardzie dla DTron 3). Dowiedz się więcej >>

SŁUCHAMY NASZYCH KLIENTÓW

Dostarczając ponad 2 miliony pomp rocznie, zapewniamy wydajne zaopatrzenie w wodę na całym świecie i wychodzimy naprzeciw szczególnym wymaganiom naszych Klientów. W Australii, gdzie natura bywa nieprzewidywalna, otrzymaliśmy bardzo ważną lekcję: owady i małe gady często dostają się do pomp i zakładają w nich gniazda. Skorzystaliśmy z tej wiedzy, projektując nowe modele typoszeregu DTron, które są odporne na wszelkie czynniki zewnętrzne. Rozwiązaliśmy tym samym problem napotkany przez australijskich użytkowników naszych pomp i sprawiliśmy, że ich eksploatacja jest jeszcze bardziej bezpieczna, w każdej szerokości geograficznej.

DTron w skrócie

DTron2 to elektroniczna, wielowirnikowa pompa o średnicy 7” do wody czystej przeznaczona do stosowania w zbiornikach i studzienkach. Możliwa praca w zanurzeniu, częściowym wynurzeniu lub na powierzchni (po doposażeniu w odpowiednie akcesorium). Pompa odpowiednia do podnoszenia ciśnienia oraz do stosowania w systemach wykorzystania wody deszczowej i nawadniania w segmencie mieszkaniowym. Możliwy montaż poziomy. Dostępna wersja X z przyłączem 1” oraz zestaw X zawierający przewód ssawny o długości 1 m oraz pływak zapobiegający zasysaniu zanieczyszczeń z dna. Pompa posiada stopień ochrony IP68. Istnieje możliwość zastosowania urządzenia jako pompy powierzchniowej po zastosowaniu akcesorium DOC68 (dostarczane oddzielnie). Atestowana wersja do wody pitnej dostępna na zapytanie. W zakresie dostawy zintegrowane naczynie przeponowe (brak konieczności stosowania zewnętrznego naczynia). Dowiedz się więcej >>

KONSTRUKCJA CZĘŚCI HYDRAULICZNEJ
Korpus pompy wykonany z odpornego na korozję i oksydację technopolimeru. Zintegrowany zawór zwrotny. Zintegrowany filtr cząstek stałych. Zawór nadmiarowo-upustowy redukuje ciśnienie wytworzone w wyniku tworzenia się kryształków lodu w rurociągach i zabezpiecza przed uderzeniami hydraulicznymi. Zawór odpowietrzający w korpusie pompy wspomaga zasysanie przy pierwszym uruchomieniu oraz po opróżnieniu zbiornika lub studzienki. Uchwyt do przenoszenia pompy wykonany z technopolimeru. Zintegrowane naczynie przeponowe o pojemności 0,04 litra zwymiarowane w taki sposób, aby zapobiec cyklicznym załączeniom pompy w przypadku niewielkich wycieków oraz w celu zabezpieczenia pompy przed uderzeniami hydraulicznymi. Naczynie przeponowe nie wymaga obsługi oraz uzupełniania gazu. Sprzęgło pomiędzy wirnikami z technopolimeru, pierścień pływający i dysk stabilizujący ze stali nierdzewnej zapewniają niższy stopień zużycia części hydraulicznej. Możliwość regulowania poziomu zasysania po zastosowaniu specjalnego akcesorium (w zakresie dostawy): 3,5 - 4 - 6 lub 8 cm.

KONSTRUKCJA SILNIKA

Silnik zatapialny, asynchroniczny, chłodzony wodą. Wał części hydraulicznej ze stali nierdzewnej AISI 303. Podwójne uszczelnienie mechaniczne w komorze olejowej zapewnia szczelność. Kondensator i zintegrowane zabezpieczenie termiczne silnika. Przewód posiada szybkozłącze umożliwiające szybkie podłączenie w zbiorniku. Złącze przewodu zasilającego zabezpieczone przed przypadkowym rozłączeniem.

FUNKCJE UKŁADU ELEKTRONICZNEGO

Układ elektroniczny pozwala na automatyczną pracę pompy w zależności od zapotrzebowania instalacji oraz zabezpiecza ją przed pracą na sucho. Kieszeń z komunikacją NFC przeznaczona do podłączenia wyłącznika pływakowego (dostarczanego oddzielnie) bez konieczności otwierania pompy, dzięki czemu zachowana jest jej szczelność. Funkcja ANTI-FLOOD zabezpiecza przed zalaniem w przypadku awarii klapy burzowej, a funkcja ANTI-BURPING zapewnia ochronę pompy przed nieuzasadnionymi załączeniami spowodowanymi pęcherzami powietrza w wodzie.

KONTAKT

DAB

DAB Pumps Poland Sp. z o.o.
ul. Janka Muzykanta 60
02-188 Warszawa

e-mail:
www.dabpumps.com.pl

[DAB, pompy zatapialne, woda, instalacja wodna, zaopatrzenie w wodę, Typoszereg pomp Dtron]

   20.05.2020

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
10/2021

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Zmiany klimatyczne a ogrzewanie
  • - Rekomendacje dla central basenowych
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

Mamy dla Ciebie prezent 


Wystarczy,

że zapiszesz się na newsletter,
a otrzymasz link do

e-book

" Kotły na biomasę i biopaliwa "

Zapisuję się »

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl