Pełny numer Rynku Instalacyjnego 7-8/2020 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu »

Artykuł sponsorowany

Strefa bezpiecznego powietrza

Hybrydowy oczyszczacz powietrza – LAUTUS
Strefa bezpiecznego powietrza
Strefa bezpiecznego powietrza
Fot. Venture Industries

Przyszło nam żyć w nowych czasach. W powietrzu, którym oddychamy rozprzestrzenia się wirus paraliżujący świat i jego gospodarkę. Nagle prozaiczne czynności, typu wyjście do sklepu – stały się zagrożeniem.

Covid-19 przeorganizował naszą rzeczywistością, a my nadal uczymy się jak bezpiecznie przetrwać. Jak współegzystować z niewidzialnym wrogiem. Z rozrzewnieniem wspominamy czasy koncertów, szaleństw na basenie, wyjścia do teatru i kina. Tkwimy w zawieszeniu  i pytamy: kiedy poczujemy się bezpiecznie wsiadając do autobusu, albo stojąc w kolejce do kasy w sklepie, kiedy zabierzemy dzieci na basen? Jest wiele niewiadomych, natomiast jedno jest pewne – wirus odebrał nam poczucie beztroski w kontaktach międzyludzkich. Każde kichnięcie za naszymi plecami  sprawia, że zaczynamy się zastanawiać. Dociera do nas, że przecież wciągamy do płuc powietrze, w którym mogą się unosić zarazki, zwyczajnie boimy się o siebie i naszych bliskich. I choć staramy się żyć normalnie, eliminować zagrożenia z naszego otoczenia – towarzyszy nam świadomość, że nie jesteśmy bezpieczni.  I po ludzku boimy się perspektywy, tego, że jedno  kichnięcie sparaliżuje nas i całe nasze środowisko na dwa tygodnie. Przyzwyczailiśmy się do noszenia maseczek, do nieustannego mycia i odkażania rak, ale nie zmienia to faktu, że wokół nas, w powietrzu mogą unosić się wirusy. Co zatem robić, jak pozbyć się intruza z najbliższego otoczenia ? Odpowiedzią jest profesjonalny oczyszczacz powietrza, który nie tylko filtruje, ale eliminuje wszelkie drobnoustroje. Dowiedz się więcej >>

 W odpowiedzi na potrzeby Konsumentów – firma Venture Industries zaprojektowała przenośny hybrydowy oczyszczacz powietrza – LAUTUS. Na etapie wstępnych badań nad produktem, zostały przeanalizowane dostępne na rynku komponenty i technologie dedykowane do usuwania z powietrza wirusa COVID-19. W efekcie do produkcji została skierowana hybryda łącząca w sobie zalety wyspecjalizowanych filtrów HEPa, lapy UV-C oraz materiałów uniemożliwiających długą żywotność wirusa.

Wspomniane urządzenie zostało wyposażone  w wewnętrzny system filtracyjny (3 etapy filtracji):

  • wstępnego w klasie G4 – zatrzymującego pyły i kurze przed dostaniem się do urządzenia;
  • pośredniego H13 – filtry tej klasy są w stanie zatrzymywać bakterie;
  • końcowego H14 – zapewnia 99,995% skuteczność filtracji. Jest w stanie zatrzymać cząstki rozmiarów wirusa.

hybrydowy oczyszczacz powietrza – LAUTUS

Całość zamknięto w łatwej do utrzymania w czystości, białej, prostopadłościennej obudowie z oświetleniem bocznym LED. Wspomniane oświetlenie sygnalizuje prace działania lampy UV-C znajdującej się w zamkniętej komorze filtracyjnej pomiędzy filtrami HEP’a. Funkcją wspomnianej lampy jest przyśpieszenie rozkładu wirusów osiadających w filtrach, zwiększając przy tym komfort i bezpieczeństwo użytkownika. Na wlocie do urządzenia oraz pomiędzy filtrem pośrednim i końcowym zaprojektowano przegrody wykonane z miedzi. Decyzja ta została podjęta na bazie dostępnych publikacji naukowych, w których miedź przedstawia się jako materiał, na którym wirus utrzymuje się najkrócej względem innych metali i ich stopów.

Urządzenie zaprojektowano w dwóch wersjach LAUTUS 50 oraz LAUTUS 100. Pierwsza, mniejsza wersja urządzenia zapewnia filtrację powietrza o wydajności 450 m^3/h (pomieszczenie do 40m^2) większy odpowiednik daje możliwość filtracji na poziomie 800 m^3/h (pomieszczenie do 65 m^2). Dowiedz się więcej >>

Nowy oczyszczacz jest gotowe do pracy, wystarczy ustawić w pomieszczeniu i włączyć zasilenie. Wbudowany potencjometr pozwala na czteropoziomową regulacje wydajności. Inteligentny system diagnostyki wewnątrz urządzenia informuje Użytkownika o stanie zabrudzenia filtrów oraz o prawidłowym funkcjonowaniu. LAUTUS można zaliczyć do tzw. urządzeń bezobsługowym, jedynymi czynnościami wykonywanymi przez użytkownika poza włączeniem i wyłączeniem jest okresowe czyszczenie filtra wstępnego G4. Wystarczy go wyjąć i odkurzyć. W momencie kiedy filtr ulegnie zabrudzeniu urządzenie zasygnalizuje to migająca diodą. Nie zatrzyma się jednak od razu pozostawiając użytkownika bez odpowiedniej filtracji. Wentylator zwolni swoje obroty informując Użytkownika, że ma 12h na wyczyszczenie filtra w przeciwnym razie oczyszczacz się wyłączy.

Dzięki swojej kompaktowej obudowie i zestawowi kół montowanych do podwozia urządzenia możliwy jest jego swobodny transport w obrębie całego lokalu. Neutralny design powoduje, że łatwo wtapia się w otoczenie nie zaburzając harmonii pomieszczenia. Wygłuszenie obudowy nowoczesnym materiałem umożliwia cichą pracę urządzenia przy zachowaniu wysokiej wydajności (np. przy pomieszczeniu wielkości 40 m, 3 pełne filtracje powietrza na godzinę).

LAUTUS to urządzenie dzisiejszych czasów zapewniające bezpieczeństwo i komfort Tobie i Twojemu najbliższemu otoczeniu.

KONTAKT

Venture Industries logo

Venture Industries Sp. z o.o.
05-092 Łomianki-Kiełpin
ul. Mokra 27
tel.: 22 751 95 50, 751 20 31
e-mail: 

www.venture.pl

[LAUTUS, klimatyzacja, oczyszczacz powietrza, Venture Industries, hybrydowy oczyszczacz powietrza, czyste powietrze,artykuł sponsorowany]

   18.08.2020

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Układy hybrydowe w ogrzewaniu
  • - Bezprzewodowe systemy wentylacji
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

Mamy dla Ciebie prezent

Wystarczy,

że zapiszesz się na newsletter,

a otrzymasz link do

mini e-book

"Jakość powietrza w szkołach
i przedszkolach 2021"

Zapisuję się »

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl