Pełny numer Rynku Instalacyjnego 7-8/2020 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu »

Artykuł sponsorowany

Ozonator pomocny w walce z koronawirusem

Generator ozonu OZI
Generator ozonu OZI
Fot. Venture Industries

Aktualnie człowiek ma nieograniczony dostęp do wiedzy i technologii. Na każdym kroku dowiadujemy się czegoś nowego, na co dzień korzystamy z wynalazków ostatnich dziesięcioleci i większość z nas osiągnęła można by powiedzieć stabilizację – to wszystko powinno dawać nam poczucie, kontroli nad naszym życiem. Niestety w sytuacji, kiedy na co dzień mierzymy się z Covid-19 – możemy mieć wrażenie, że to ktoś inny – a właściwie coś innego przejęło nad nami kontrolę. Nie możemy jednak czekać z założonymi rękami i szukamy rozwiązania, które pozwoli na bezpieczne funkcjonowanie w nowej rzeczywistości. To, że nie widzimy wirusa, nie znaczy, że nie możemy go skutecznie wyeliminować.

Ozon jest jednym z najlepszych naturalnych środków dezynfekujących. Jako gaz, może wnikać w trudno dostępne miejsca. Dzięki właściwościom sterylizującym skutecznie zwalcza popularne alergeny i mikroorganizmy (wirusy, bakterie). Zaletą opisywanego gazu jest również absorpcja przykrych zapachów z otoczenia (nie maskuje zapachu, ale skutecznie go neutralizuje). W naturze ozon powstaje podczas wyładowań atmosferycznych, jest nietrwały i szybko ulega rozkładowi w środowisku. Ale tu z pomocą przychodzi technika, która umożliwia, poprzez kontrolowane wyładowania elektryczne, wytwarzanie ozonu w bezpieczny sposób, w dowolnym momencie i miejscu. Dowiedz się więcej >>

Proces ozonowania jest znany użytkownikom samochodów, którzy okresowo korzystają z usługi czyszczenia klimatyzacji, w celu pozbycia się nieprzyjemnego zapachu z układu klimatyzacji. Dzięki temu w szybki sposób możemy unicestwić rozwijające się w układzie nawiewu pleśnie i grzyby, a także przywrócić świeżość we wnętrzu auta. Ten sam proces ozonowania można również przeprowadzić w pomieszczeniach. Na przykład lokalach handlowych i usługowych, gabinetach medycznych, szatniach sportowych, biurach czy salach szpitalnych, wszędzie tam, gdzie jest zagrożenie związane z zanieczyszczeniem wirusami nie tylko powietrza, ale i rozmaitych powierzchni.

Venture Industries wprowadza do swojej oferty profesjonalny generator ozonu własnej produkcji o nazwie OZI. Jest to odpowiedź firmy na oczekiwania swoich klientów w dobie rozprzestrzeniającego się wirusa. OZI to kompaktowe urządzenie przeznaczone zarówno do zastosowań amatorskich jak i profesjonalnych. Umieszczony w nim generator ozonu o wydajności 10 g/h pozwala na skuteczną dezynfekcję pomieszczeń o powierzchni do 100m2. Urządzenie wyposażone jest w wentylator o wydajności, 535m3/h. Wysoka, jak na urządzenia tego typu, wydajność pozwala na skuteczne rozprowadzenie wytworzonego gazu po całym pomieszczeniu i wtłoczenie go w trudno dostępne miejsca. Ze względu na bezpieczeństwo i wygodę użytkownika, w generatorze ozonu zastosowano przekaźnik czasowy, który pozwala ograniczyć do minimum kontakt operatora ze ozonem. Standardowo jest on zaprogramowany z funkcją opóźnienia włączenia oraz wyłączenia, po określonym, łatwo regulowanym czasie. Dla użytkowników wymagających bardziej zaawansowanego działania przewidziano wiele innych trybów, które pozwalają dostosować urządzenie do własnych potrzeb. Urządzenie jest wyposażone w filtr zabezpieczający przed dostawaniem się do wnętrza pyłu i zanieczyszczeń, które mogą zostać zassane podczas pracy. Pozwala to tym samym na utrzymanie urządzenia w należytej czystości, ograniczeniu czyszczenia jego komponentów oraz wydłużenie żywotności płytek ceramicznych będących sercem urządzenia, odpowiadającym za wytwarzanie ozonu. Żywotność samych płytek jest określona na około 6000 godzin pracy, jednak ta wartość jest uzależniona od warunków oraz częstotliwości użytkowania urządzenia. Dowiedz się więcej >>

Biorąc pod uwagę właściwości ozonu należy bezwzględnie przestrzegać obowiązujących procedur zawartych w Instrukcji Obsługi urządzenia. OZI został zaprojektowany w taki sposób, aby pełniąc swoje funkcje – ozonowanie pomieszczeń – był przede wszystkim bezpieczny dla użytkownika. Zastosowane sterowanie umożliwia pracę urządzenia w pożądanym trybie, bez konieczności obecności operatora w czasie  ozonowania. Podczas procesu w  pomieszczeniu nie mogą przebywać ludzie ani zwierzęta (zaleca się również wyniesienie roślin), a po zakończeniu procesu, pomieszczenie należy dobrze przewietrzyć. Zaleca się ozonowanie w trakcie długich przerw w pracy np. w nocy. Zakup generatora ozonu to stosunkowo niewielki koszt za uzyskanie świeżego powietrza, wolnego od wirusów, bakterii, grzybów, pleśni, roztoczy i nieprzyjemnych zapachów.

KONTAKT

Venture Industries logo

Venture Industries Sp. z o.o.
05-092 Łomianki-Kiełpin
ul. Mokra 27
tel.: 22 751 95 50, 751 20 31
e-mail: 

www.venture.pl

[Venture Industries, ozon, ozonowanie, OZI, bakterie, grzyby, świeże powietrze, generator ozonu, środki dezynfekujące, artykuł sponsorowany]

   25.08.2020

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
1-2/2021

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 1-2/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Wentylacja budynków szkolnych
  • - Powszechna elektryfikacja ogrzewania
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

Mamy dla Ciebie prezent 


Wystarczy,

że zapiszesz się na newsletter,
a otrzymasz link do

webinaru

"Grzejniki w pomieszczeniach
niskotemperaturowych"

Zapisuję się »

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl