Pełny numer Rynku Instalacyjnego 7-8/2020 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu »

Artykuł sponsorowany

Wentylatory promieniowe KEF oraz KEF/EC

Wentylatory promieniowe KEF oraz KEF/EC
Wentylatory promieniowe KEF oraz KEF/EC
Fot. Venture Industries

Dobra atmosfera w pracy – czasem nabiera dosłownego znaczenia. Szczególnie wiedzą o tym Osoby, które swoje zawodowe życie związały z gastronomią. Godziny spędzone w kuchni, zaparowane sprzęty i okulary, ekstremalne warunki w czasie upałów – to często codzienność kucharzy, Cukierników czy Piekarzy.

Odpowiednio dobrana wentylacja zapewnia nie tylko spadek temperatury w kuchni, ale również sprawne odprowadzenie pary wodnej oraz redukcję zapachów. W pomieszczeniach przeznaczonych do przygotowywania potraw powinna być realizowana wentylacja ogólna oraz odciąg z okapu, czyli wentylacja procesowa.

Odpowiadając na potrzeby rynku, Venture Industries wprowadziło do sprzedaży serie wentylatorów KEF i KEF/EC. Urządzenia zostały zaprojektowane z uwzględnieniem właściwego poziomu i jakości wentylacji dla gastronomii do pracy w odciągach kuchennych oraz w okapach małych punktów usługowych.

Urządzenia z serii KEF przystosowano na potrzeby pracy w profesjonalnej kuchni – w trybie ciągłym odprowadzane medium może osiągnąć temperaturę do +120°C. Dodatkowo w płycie bocznej zamontowany został specjalny drenaż w celu odprowadzania nadmiaru tłuszczu pozostałego i zebranego w obudowie wentylatora. Seria KEF została wyposażona w napęd bezpośredni, realizowany przez asynchroniczne silniki trójfazowe zasilane 230/400V, 50Hz oraz jednofazowe 230V, 50Hz. Oferta opisywanych urządzeń obejmuje również energooszczędną wersję EC, w tym przypadku wentylatory zaopatrzono w wysoko wydajne silniki elektronicznie komutowane trójfazowe zasilane 400V, 50/60Hz oraz jednofazowe 230V, 50/60Hz.

wentylator na duże powierzchnie

Kluczowym elementem zapewniającym ruch powietrza jest wirnik, który w modelach od 160 do 280 posiada łopatki pochylone do przodu typu F zgrzewane z blachy galwanizowanej stalowej. W modelach 315 i 355 wirniki otrzymały łopatki pochyle do tyłu wykonane z blachy aluminiowej. W każdym przypadku ich dobór był podyktowany dążeniem do osiągnięcia minimalnego hałasu przy możliwie najwyższej sprawności. Do produkcji KEF użyto materiałów niekorodujących, odpornych na działanie wysokiej wilgoci, temperatury i oparów tłuszczu – co bezpośrednio przekłada się na żywotność poszczególnych elementów urządzenia oraz bezproblemowe utrzymanie wentylatora w czystości. Ze względu na specyfikę serii, silnik został zabezpieczony przed wpływem warunków atmosferycznych osłoną wykonaną ze stali cynkowanej, co jednocześnie zapewnia odpowiednie chłodzenie napędu. Projekt przeanalizowano pod kątem serwisowania, stąd wysokosprawne silniki w klasie IE3 lub EC wraz z wirnikami znalazły się na uchylnych drzwiach pozwalających na bardzo łatwy dostęp do najważniejszych części wentylatora.

Mając na uwadze jak kluczowym aspektem takiego urządzenia, jest cicha praca oraz bezpieczeństwo i trwałość, obudowy również zostały wykonane ze stali cynkowanej i wyłożone od wewnątrz matą izolującą akustycznie i termicznie w klasie odporności ogniowej A1, a grubość wypełnienia – 50 mm. Warto wspomnieć, że wszystkie powierzchnie cynkowane pozwalają na kategoryzację urządzenia w grupie korozyjności C3. Króciec ssawny, którym łączy się urządzenie z okapem, jak i tłoczony do wyrzutu, zostały wykonanie niemniej starannie jako nyple wyposażone w uszczelki, umożliwiając w ten sposób łatwy, a przede wszystkim gwarantujący szczelny montaż instalacji wentylacyjnej.

Wentylatory serii KEF w standardzie posiadają przemienne stopy montażowe, umożliwiające montaż urządzenia w pozycji pionowej i poziomej, a w standardzie stopy posiadają wibroizolatory. Zakres oferowanych urządzeń KEF/KEF-EC umożliwia pracę w zakresie od 800m3/h do 5100m3/h, co odpowiada okapom o obwodzie od 0,52 m do 3,4 m, przy założeniu prędkości powietrza między okapem a płaszczyzną, z której wydobywają się zanieczyszczenia równej 0,2 m/s. Ponadto warto zauważyć, że są istotną alternatywą dla wentylatorów dachowych.

Jako producent urządzeń wentylacyjnych – Venture Industies – może zaoferować produkty z serii KEF spełniające indywidualne potrzeby Klienta. Począwszy od wykonania ze stali nierdzewnej, a skończywszy na wersjach malowanych w technice proszkowej w kolorze dopasowanym do koloru elewacji.

KONTAKT

Venture Industries logo

Venture Industries Sp. z o.o.
05-092 Łomianki-Kiełpin
ul. Mokra 27
tel.: 22 751 95 50, 751 20 31
e-mail: 

www.venture.pl

[Venture Industries, wentylator, seria KEF, praca wentylatora, wentylacja procesowa, artykuł sponsorowany]

   31.08.2020

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
4/2021

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 4/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Technologie dekarbonizacji ciepłownictwa
  • - Pompy ciepła w praktyce
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

Mamy dla Ciebie prezent 


Wystarczy,

że zapiszesz się na newsletter,
a otrzymasz link do

e-book

" Kryteria dla oczyszczaczy
powietrza
do pyłów zawieszonych "

Zapisuję się »

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl