Pełny numer Rynku Instalacyjnego 7-8/2020 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu »

Artykuł sponsorowany

Wentylatory łazienkowe SILENT DUAL

Wentylator łazienkowy SILENT DUAL
Wentylator łazienkowy SILENT DUAL
Fot. Venture Industries

Nie od dziś wiadomo, że wentylacja łazienki to bardzo ważna kwestia, o której nie można zapomnieć podczas jej urządzania oraz projektowania. Najbardziej skutecznym rozwiązaniem problemu z nadmierną wilgocią, parą wodną oraz z nieświeżym powietrzem jest zastosowanie wentylatora łazienkowego. To niezastąpione urządzenie w każdej łazience, gdyż służy do wspomagania wymiany wilgotnego powietrza w pomieszczeniu i utrzymywania właściwego mikroklimatu. Wybierając odpowiedni wentylator, warto zwrócić uwagę, aby nie tylko spełniał on swoje funkcje, ale także estetycznie wyglądał, był łatwy w instalacji, energooszczędny cichy, a nawet… inteligentny.

W odpowiedzi na potrzeby rynku, firma Venture Industries wprowadziła do swojej oferty gamę inteligentnych wentylatorów łazienkowych SILENT DUAL, które łączą w sobie wszystkie wcześniej wymienione zalety. SILENT DUAL automatycznie dostosowuje swoją wydajność do warunków otoczenia i wymagań wentylacyjnych dzięki dwóm czujnikom – ruchu i wilgotności. Wentylator zawiera algorytm sterowania, który automatycznie dostosowuje ustawienia bez konieczności ingerencji użytkownika. Włącza się automatycznie, gdy wykryje ruch lub wzrost poziomu wilgotności
i uruchamia ustawiony tryb pracy tak, aby osiągnąć najniższe zużycie energii i najniższy poziom hałasu.

Zasada działania wentylatorów SILENT DUAL jest bardzo prosta. W zależności od ustawienia początkowego można wybrać jeden z dwóch trybów pracy – przerywany lub ciągły. W trybie przerywanym, wentylator uruchamia się automatycznie po wykryciu powolnego wzrostu wilgotności
i zaczyna pracę z prędkością, która jest automatycznie regulowana w zależności od poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Urządzenie działa dopóki poziom wilgotności nie powróci do stanu wyjściowego. Wentylator uruchamia się automatycznie również przy średniej prędkości (75% maksymalnej prędkości) po wykryciu ruchu i kontynuuje pracę przez czas jaki wcześniej został ustawiony.

Możliwe jest ustawienie dwóch okresów czasowych: 2 minuty (w łazienkach o powierzchni mniejszej iż 4 m2) i 15 minut (o powierzchni większej niż 4 m2). Jeśli po upływie ustawionego czasu wentylator nie wykrywa ruchu, a poziom wilgotności jest poniżej progu uruchamiania, wentylator zatrzyma się automatycznie. Natomiast jeśli urządzenie wykryje nagły wzrost wilgotności, rozpocznie pracę z maksymalną prędkością i zachowa ją do momentu, aż poziom wilgotności spadnie poniżej progu uruchomienia. Przy pracy w trybie ciągłym różnica polega na tym, że wentylator nie pozostaje początkowo w bezruchu, ale pracuje cały czas (z prędkością przepływu równą 43% maksymalnej prędkości).

Warto zaznaczyć, że wentylatory z opisywanego typoszeregu są niezwykle proste w montażu (zarówno w pionie jak i w poziomie). Podłączenia elektrycznego dokonuje się za pomocą zaledwie dwóch przewodów elektrycznych - takie rozwiązanie pozwala na zamontowanie SILENT DUAL
w łazienkach, gdzie na etapie projektu nie zaplanowano trójżyłowej instalacji elektrycznej na potrzeby wentylacji.

wentylator domowy

Urządzenia SILENT DUAL wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które oprócz znakomitej odporności na zarysowania cechuje wysoka estetyka. Na uwagę zasługuje również elegancki design wentylatora i jego uniwersalna forma.

Na froncie urządzenia znalazło się miejsce na drugi wlot powietrza, co wpłynęło na zoptymalizowanie przepływu medium i zwiększenie wydajności wentylatora. Znajdziemy również diodę LED sygnalizującą pracę silnika. Wentylatory SILENT DUAL zostały wyposażone w demontowalną klapę zwrotną oraz łopatki kierujące powietrze, co zapewniło wzrost efektywności urządzenia oraz wyeliminowało efekt cofania się powietrza.

Większość wentylatorów łazienkowych najczęściej dostępna jest w trzech wielkościach średnicy rury przyłączeniowej do kanału wentylacyjnego.
W przypadku SILENT DUAL nie mogło być inaczej, tu również znajdziemy standardowe wielkości 100, 120 oraz 150 mm, dzięki czemu dopasujemy odpowiedni wentylator nawet do bardzo dużej łazienki.

Słowo DUAL oznacza podwójny i taki jest też wentylator SILENT DUAL – dwa wloty powietrza, dwa czujniki, dwa tryby pracy i dwa przewody zasilające – słowem, podwójna inteligencja dostępna teraz dla każdego.

KONTAKT

Venture Industries logo

Venture Industries Sp. z o.o.
05-092 Łomianki-Kiełpin
ul. Mokra 27
tel.: 22 751 95 50, 751 20 31
e-mail: 

www.venture.pl

[Venture Industries,artykuł sponsorowany, wentylator łazienkowy, wentylator domowy, silent dual]

   08.09.2020

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
4/2021

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 4/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Technologie dekarbonizacji ciepłownictwa
  • - Pompy ciepła w praktyce
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

Mamy dla Ciebie prezent 


Wystarczy,

że zapiszesz się na newsletter,
a otrzymasz link do

e-book

" Kryteria dla oczyszczaczy
powietrza
do pyłów zawieszonych "

Zapisuję się »

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl