Pełny numer Rynku Instalacyjnego 7-8/2020 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu »

Artykuł sponsorowany

Mobilne wentylatory promieniowe

Wentylator GMT MOBILE ZWP
Wentylator GMT MOBILE ZWP
Fot. Venture Industries

Powinniśmy być wdzięczni losowi, że właśnie na czas naszego życia przypadł tak dynamiczny rozwój technologiczny.  W perspektywie trzydziestu  lat świat zmienił się nie do poznania, niedostępne niegdyś urządzenia stały się podstawowym wyposażeniem domów. Producenci prześcigają się w innowacyjnych pomysłach, a w nasze codzienne życie wkroczyły smartphony i komputery. Okazuje się jednak, że wśród całej rzeszy otaczających nas przedmiotów są takie, które trwają niezmiennie odkrywając przed konsumentami coraz to nowe oblicze.


Pośród bogatego asortymentu urządzeń produkowanych przez Venture Industries znajduje się typoszereg zasługujący na wyjątkową uwagę. Seria wentylatorów promieniowych GMT jest w ofercie od samego początku istnienia firmy. To niemal legendarny produkt, który dzięki kolejnym modyfikacjom z powodzeniem utrzymuje pozycję wśród najlepiej sprzedawanych artykułów.
Sukces urządzeń tkwi w prostej budowie
, połączeniu rozmaitych konfiguracji oraz wszechstronnym zastosowaniu urządzeń  z typoszeregu.

Jedną z wersji, której warto przyjrzeć się bliżej jest GMT-MOBILE. Seria obejmuje  produkty  zamontowane na mobilnym statywie, co umożliwia sprawne przemieszczanie jednostki bez konieczności podnoszenia maszyny przez Użytkownika.

Produkcja urządzeń objęta jest Zintegrowanym Systemem Zarządzania Jakością zgodnym m.in. z ISO 9001:2015
i 14001:2015
oraz normą potwierdzającą wysoki standard spawów wykonanych w fabryce Venture Industries - PN-EN ISO 3834-3:2007. Do GMT MOBILE zaprojektowano obudowy spawane z wysokogatunkowej blachy stalowej, zabezpieczonej dodatkowo powłoką malarską - standardowo niebieską farbą proszkową (RAL 5010).  Na życzenie klienta istnieje możliwość wyboru innego koloru obudowy z palety RAL.

Typoszereg  GMT- MOBIL, w zależności od mocy wentylatora, realizowany jest w oparciu o silniki jedno lub trójfazowe. Na życzenie Klienta istnieje możliwość zastosowanie napędu na niestandardowe napięcie i częstotliwość zasilania. Szeroki wybór silników spełniających światowe normy, determinuje export GMT-MOBILE również poza kraje europejskie.
 

Ze względu na masę urządzenia i możliwość zastosowania w transporcie powietrza zanieczyszczonego  – seria została wyposażona  w lekkie wirniki z prostymi łopatkami, odlewane ze stopu aluminium. Tym samym urządzenia otrzymały dodatkowe zastosowanie - mogą transportować zanieczyszczone powietrze bez ryzyka uszkodzenia jednostki. Wentylatory doskonale sprawdzają się w przedsiębiorstwach zajmujących się obróbką drewna, tworzyw sztucznych. Wszędzie tam, gdzie  podczas procesu produkcyjnego powstają wióry, trociny lub granulaty.

 typoszereg GMT MOBILE ZWM

GMT MOBILE można zaliczyć do maszyn wielozadaniowych - z  powodzeniem realizują   zarówno  funkcję wywiewu jak i nawiewu. Pracują w charakterze odciągów spalin i dymów spawalniczych, przy przewietrzaniu zbiorników i pomieszczeń oraz hal. Sprawdzają się w szybkim napowietrzaniu czy chłodzeniu stref produkcyjnych. Znajdują zastosowanie w miejscach potrzebujących osuszenia, gdzie konieczne jest zwiększenie cyrkulacji.

Dostarczają powietrze do miejsc, w których  nie ma wentylacji -  takich jak studzienki kanalizacyjne, kanały
w warsztatach samochodowych  i stacjach diagnostycznych.
W celu ułatwienia transportu w trudnych warunkach, przy nierównym terenie, po piachu lub po schodach – seria została wyposażona w stosunkowo duże koła o średnicy 20cm,  oraz regulowany uchwyt (3 pozycje, w zależności od wzrostu operatora). Wentylatory standardowo dostarczane do Klientów z wyposażeniem  umożliwiającym natychmiastową pracę (wystarczy podpięcie urządzenia do prądu). Znormalizowanie średnicy wlotu i wylotu pozwala na podłączanie akcesoriów takich jak przewody, czy ssawki. Obydwa króćce zaprojektowano w identycznych wymiarach, tak aby Użytkownik mógł  korzystać z tego samego osprzętu zarówno przy funkcji nawiewu jak i wywiewu.

Pierwowzorem GMT MOBILE pod względem konstrukcyjnym był zestaw ZWP, czyli wentylator GMT zamocowany na statywie. Przez długie lata urządzenia z serii ZWP z powodzeniem były używane w zakresie zastosowań opisanych dla GMT-MOBILE. ZWP to również zestaw gotowy do natychmiastowego  rozpoczęcia pracy. Urządzenia stosowane w rozwiązaniach, gdzie transport wentylatorów jest konieczny, ale  nieuciążliwy, stąd ZWP często są wykorzystywane do utrzymania różnego rodzaju konstrukcji pneumatycznych.

Wentylatory GMT-MOBILE i ZWPprodukowane w sześciu wielkościach. Wydajność maksymalna urządzeń sięga do 3 500 m3/h. Dzięki swojej konstrukcji wentylatory mogą transportować medium o temperaturze do 80°C, przy temperaturze otoczenia silnika  od -20 do 40°C.

Na rynku istnieje wiele rozwiązań wentylacyjnych, niemniej możemy śmiało powiedzieć, że wersje mobilne GMT to urządzenia z przyszłością. Sekretem wentylatorów  jest wielofunkcyjność, jakość oraz możliwość dostosowania produktu końcowego do indywidualnych wymagań Użytkownika.  

KONTAKT

Venture Industries logo

Venture Industries Sp. z o.o.
05-092 Łomianki-Kiełpin
ul. Mokra 27
tel.: 22 751 95 50, 751 20 31
e-mail: 

www.venture.pl

[GMT MOBILE ZWP, Venture Industries, wentylacja, wentylator, artykuł sponsorowany]

   15.09.2020

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
4/2021

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 4/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Technologie dekarbonizacji ciepłownictwa
  • - Pompy ciepła w praktyce
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

Mamy dla Ciebie prezent 


Wystarczy,

że zapiszesz się na newsletter,
a otrzymasz link do

e-book

" Kryteria dla oczyszczaczy
powietrza
do pyłów zawieszonych "

Zapisuję się »

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl