Pełny numer Rynku Instalacyjnego 7-8/2020 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu »

Artykuł sponsorowany

Ochrona domu przed skutkami obfitych opadów deszczów

Ulewy ponownie dominują w doniesieniach medialnych. Ucierpiało wiele osób, podtapiane są liczne domy. Meteorolodzy są zgodni – silne opady będą występować coraz częściej. Ocieplenie klimatu prowadzi do tworzenia się coraz większej liczby chmur w atmosferze ziemskiej, co skutkuje obfitymi opadami deszczu, które doprowadzają do lokalnych zalań. Dostępne są jednak urządzenia przeciwzalewowe, które pozwalają skutecznie ochronić budynki mieszkalne.

Podczas intensywnego deszczu kanalizacja w wielu miejscach nie jest w stanie przyjąć i odprowadzić napływającej dużej ilości wody. Napierająca woda, zamiast spływać do kanału, cofa się i wdziera do piwnic oraz innych nisko usytuowanych pomieszczeń. Przepływ zwrotny ścieków, który powstaje w sytuacji przeciążenia kanalizacji na skutek silnego opadu deszczu, jest bardzo niebezpieczny. Efektem są zalane i zniszczone sprzęty domowe, zawilgocone mury budynku, a także stres związany z bieżącą sytuacją i możliwymi problemami związanymi z ubezpieczeniem.

Niektóre firmy ubezpieczeniowe jako jeden z warunków stawiają zamontowanie urządzenia przeciwzalewowego. Lepiej odpowiednio zabezpieczyć pomieszczenia, niż w sposób żmudny i kosztowny przywracać je do użytku. Firma KESSEL proponuje szeroką ofertę rozwiązań, które można dopasować do własnych potrzeb. Dowiedz się więcej >>

Kessel

Zatrzymać nadmiar wody i ścieki

W zaworze przeciwzalewowym Staufix FKA sonda umieszczona w kanale rozpoznaje przepływ zwrotny przy 80-proc. wypełnieniu kanału i za pomocą siłownika domyka klapy. Chroni w ten sposób przed zalaniem i powiadamia, uruchamiając alarm na szafce sterowniczej. Po ustąpieniu cofki następuje automatyczne podniesienie klapy. A co, jeśli konieczne jest korzystanie z przyborów sanitarnych także w sytuacji przeciążenia kanalizacji? Umożliwia to zawór przeciwzalewowy z pompą Pumpfix F. Jeżeli przy zamkniętej klapie z wnętrza budynku napływają ścieki, to za pomocą sondy włącza się pompa, która je zasysa, rozdrabnia elementy stałe i tłoczy ścieki w kierunku przeciwnym do przepływu zwrotnego.

Kessel

Te dwa urządzenia przeznaczone są do ścieków zawierających fekalia. Często wystarcza jednak prostsze rozwiązanie – dla tzw. ścieków szarych, czyli brudnej wody z pralki, zmywarki, wanny lub umywalki, oraz wody deszczowej. W tej sytuacji sprawdzi się zawór przeciwzalewowy Staufix Basic z jedną swobodnie zawieszoną klapą.

Żeby monitorować wystąpienie przepływu zwrotnego, warto zastosować zawór przeciwzalewowy StaufixControl, który ma dodatkową funkcję powiadomień wizualnych i akustycznych. Dowiedz się więcej >>

Ochronę przeciwzalewową zapewnia także wpust piwniczny Drehfix z wyjmowanym, dwuklapowym zaworem zwrotnym i ręcznym zamknięciem awaryjnym. Łatwe czyszczenie wpustu umożliwia funkcja demontażu Easy Entry.

A jeżeli, zabezpieczając budynek, chcemy zaoszczędzić miejsce, interesującą opcją będzie studzienka przeciwzalewowa KESSEL instalowana na zewnątrz. Zamontowany oryginalnie w kinecie czyszczak może w każdym momencie zostać przezbrojony w automatyczny lub mechaniczny zawór przeciwzalewowy, chroniący przed zalaniem.

Dobór urządzenia przeciwzalewowego

Miejsce montażu zależy od cech budynku. Montując urządzenie wewnątrz domu, należy dokonać wyboru pomiędzy dwoma wariantami. Zabudowa na swobodnym przewodzie kanalizacyjnym to idealne rozwiązanie podczas renowacji istniejących budynków, gdzie ponowne ułożenie wszystkich przewodów ściekowych wiązałoby się z dużymi nakładami czasowymi i finansowymi. W przypadku nowych budynków warto wybrać wariant do zabudowy w podłodze, który umożliwia uzyskanie estetycznego wyglądu i nie zajmie cennej powierzchni użytkowej.

Kessel

Interesującym rozwiązaniem jest także montaż zaworów w studzienkach przyłączeniowych na zewnątrz budynków. Możliwości jest wiele, warto przemyśleć ich wybór już teraz, żeby przy kolejnych opadach mieć zapewnione poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

PROGRAM PREMIOWY. Firma KESSEL przygotowała dla instalatorów specjalną akcję promocyjną związaną z urządzeniami przeciwzalewowymi, szczegóły na stronie www.kessel.pl/promocja.

KONTAKT

KESSEL SP. Z O.O.
55-040 Kobierzyce, ul. Innowacyjna 2
tel.: 71 774 67 60
faks: 71 774 67 69
e-mail:
www.kessel.pl

KESSEL

(kessel, pompa Pumpfix F,  zawór przeciwzalewowy Staufix FKA, zawór przeciwzalewowy StaufixControl, studzienka przeciwzalewowa KESSEL)

   30.09.2020

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
1-2/2021

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 1-2/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Wentylacja budynków szkolnych
  • - Powszechna elektryfikacja ogrzewania
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

Mamy dla Ciebie prezent 


Wystarczy,

że zapiszesz się na newsletter,
a otrzymasz link do

webinaru

"Grzejniki w pomieszczeniach
niskotemperaturowych"

Zapisuję się »

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl