Pełny numer Rynku Instalacyjnego 7-8/2020 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu »

Artykuł sponsorowany

Nowe izolacje akustyczne ARMACELL

Hałas w coraz większym stopniu wpływa na nasze życie. Szczególnie dokuczliwy jest w miejscu pracy, gdyż utrudnia skuteczną komunikację oraz negatywnie oddziałuje na nasze samopoczucie i wydajność. We znaki potrafi nam się także dać w naszych domach i mieszkaniach, które przecież powinny być miejscami gwarantującymi prywatność, intymność i poczucie bezpieczeństwa. Jak więc radzić sobie z kontrolą hałasu? Pomocne mogą być elastyczne bariery akustyczne ArmaComfort od firmy Armacell.

Skuteczna, bezpieczna i łatwa w montażu izolacja akustyczna

Aby chronić ludzi przed negatywnymi skutkami nieprzyjemnych odgłosów i ich niekorzystnym wpływem na zdrowie, Unia Europejska wprowadziła dyrektywę w sprawie hałasu w środowisku (dyrektywa 2002/49/WE). Nakłada ona na państwa członkowskie obowiązek opracowania planu działania w zakresie zarządzania hałasem. W większości krajów europejskich przepisy budowlane określają wymagania izolacyjne oraz dopuszczalny poziom hałasu w budynkach. Sposobem na spełnienie tych wymogów może być zastosowanie wysokiej jakości izolacji akustycznych ArmaComfort od firmy Armacell. Zmniejszając hałas od instalacji w budynku, produkty te poprawiają zdrowie i bezpieczeństwo w miejscu pracy oraz zapewniają lepszą jakość życia mieszkańców miast.

Elastyczne izolacje akustyczne zapewniają doskonałą redukcję transmisji akustycznej, umożliwiając tworzenie stref ciszy i ograniczając szkodliwe skutki narażenia na hałas w budynkach, zakładach przemysłowych i pojazdach. W porównaniu z tradycyjnymi produktami wielowarstwowymi akustyczne materiały izolacyjne ArmaComfort zapewniają większą redukcję hałasu przy cieńszych ściankach. Innowacyjna technologia Armacell polega na zwiększeniu masy ścian poprzez umieszczenie izolacji pomiędzy źródłem dźwięku a jego odbiornikiem. Dzięki temu możliwe jest skuteczne ograniczenie transmisji fal dźwiękowych w pomieszczeniu i tym samym zmniejszenie hałasu (zastosowanie izolacji o grubości 3 mm pozwala na ograniczenie hałasu nawet o 30 dB).
Ponieważ otulina jest łatwa w montażu, cienka i elastyczna, może zostać ukryta w przestrzeni nad podwieszanym sufitem, ściankach działowych czy elementach konstrukcyjnych. Tym samym pozostaje niewidoczna, a my nie tracimy dodatkowego miejsca w pomieszczeniu. Dowiedz się więcej >>

Nowe produkty w rodzinie ArmaComfort

Przez wiele lat za idealny materiał dźwiękochłonny uznawane były arkusze ołowiu,
które doceniano ze względu na ich wysoką gęstość i niską sztywność. Przez dziesięciolecia wykorzystywano je do produkcji ścian dźwiękoszczelnych i innych systemów redukcji hałasu. Dziś wiemy, że ołów jest substancją toksyczną, która negatywnie wpływa na układ nerwowy, a dodatkowo jest magazynowana w układzie kostnym.
Podejrzewa się również, że jest rakotwórczy i ma negatywny wpływ na środowisko naturalne. Alternatywą dla takiego rozwiązania mogą być najnowsze produkty firmy Armacell wchodzące w skład rodziny ArmaComfort: izolacje ArmaComfort Barrier P, ArmaComfort Barrier B oraz ArmaComfort Barrier B Alu, do których produkcji wykorzystano innowacyjną mieszankę EVA/EPM, stanowiącą połączenie winylu i kauczuku.

Te innowacyjne bariery akustyczne zaprojektowano tak, aby spełniały surowe wymagania dotyczące zastosowań budowlanych, transportowych i przemysłowych, a jednocześnie były bezpieczne dla ludzi i środowiska. Nie tylko zapewniają doskonałą redukcję transmisji akustycznej przy niewielkiej grubości, ale też są elastyczne, łatwe do cięcia i instalacji, a dodatkowo w 100% nadają się do recyklingu – nie zawierają substancji niebezpiecznych, takich jak ołów, bitumy, halogeny i fosforany.

Są też trudnopalne, niskodymowe, trwałe, odporne na gnicie i większość chemikaliów. Ich atutem jest także samoprzylepność, dzięki której ich montaż przebiega szybko, łatwo i jest czysty – wystarczy odkleić podkład i przykleić go do suchej, oczyszczonej powierzchni. ArmaComfort Barrier P to estetyczny, samoprzylepny perłowobiały arkusz, który może być stosowany do izolacji akustycznej istniejących ścianek działowych i kanałów wentylacyjnych. Izolacja ma klasyfikację ogniową B-s2, d0, certyfikat Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) oraz została sklasyfikowana zgodnie z normą UL94. Jest dostępna w grubościach 1, 2, 3, 4 oraz 5 mm i w razie potrzeby może być malowana akrylem na bazie wody.

Z kolei ArmaComfort Barrier B to czarna, elastyczna izolacja akustyczna do zastosowania na instalacjach grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych ukrytych w konstrukcjach ściennych. Produkt dostępny w grubościach 2, 3 i 4 mm. Natomiast ArmaComfort Barrier B Alu to trwała i odporna na rozdarcie izolacja pokryta srebrną folią aluminiową, która łączy w sobie atrakcyjny wygląd i bezpieczeństwo (ma najwyższą klasyfikację ogniową B-s1, d0 dla produktów ekologicznych).

Armacell Armacell Poland Sp. z o.o.
55-300 Środa Śląska, ul. Targowa 2
tel. 71 317 29 99, 71 396 88 00
www.armacell.pl
   21.12.2020

Komentarze

(1)
Adam | 13.01.2021, 10:32

Ciekawy produkt, ale w swojej ofercie Armacell ma podobne maty. Natomiast faktycznie wariant czarny ArmaComfort Barrier B może znaleźć wielu nabywców.

   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
3/2021

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 3/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Wielobranżowy proces projektowy
  • - Chłodzenie obiektów przemysłowych
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

Mamy dla Ciebie prezent 


Wystarczy,

że zapiszesz się na newsletter,
a otrzymasz link do

e-book

" Kryteria dla oczyszczaczy
powietrza
do pyłów zawieszonych "

Zapisuję się »

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl