Pełny numer Rynku Instalacyjnego 7-8/2020 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu »

Artykuł sponsorowany

Kupuj i sprzedawaj na MerXu – nowoczesnej platformie zakupowej

 merXu  

Platforma zakupowa MerXu nie tylko oferuje szeroką gamę produktów z branży instalacyjnej i budowlanej, ale także zapewnia swoim klientom wiele przydatnych funkcjonalności. Jedną z nich jest możliwość składania przez kupujących zapytań ofertowych. Zobacz, jak łatwe może być zawieranie transakcji.

Tradycyjne zapytania ofertowe kierowane są do konkretnego sprzedawcy. Jednak przeglądanie bogatych ofert dostawców i poszukiwanie sprzedawcy, który ma w ofercie pożądany produkt, może być czasochłonne, a wysyłanie do kilku sprzedawców tego samego zapytania dodatkowo wydłuża proces zakupowy.

Złóż zapytanie ofertowe na MerXu

Specjaliści MerXu stworzyli więc rozwiązanie, odpowiadające na potrzeby dzisiejszych użytkowników oraz wymagania rynku. Kupujący składa jedno zapytanie ofertowe, nie wybierając konkretnego sprzedawcy. Trafia ono na listę dostępną dla sprzedawców poszukujących zbytu dla swoich produktów. W ten sposób mogą oni odpowiedzieć na zapytanie i rozpocząć negocjacje, proponując klientom swoje warunki. Autor pytania może natomiast wybrać optymalną dla siebie ofertę. Opcja ta przyda się zwłaszcza kontrahentom szukającym nietypowych rozwiązań lub tym, którzy proponują różnorodne produkty.

merXu

merXu

Zapytanie ofertowe można złożyć z poziomu konta użytkownika lub ze strony głównej platformy. Rejestracja konta jest łatwa i można ją przeprowadzić w kilku prostych krokach. Rejestracja i składanie zapytań ofertowych są bezpłatne. Po zalogowaniu na konto należy wybrać opcję Stwórz zapytanie i określić jego parametry:

  • przedmiot zapytania,
  • ilość potrzebnych produktów oraz jednostkę (sztuki, metry etc.),
  • inne właściwości produktu – w polu parametrów można dodać parametr wraz z jego określoną wartością – dzięki temu łatwiej znaleźć produkt o konkretnych, a nietypowych parametrach,
  • datę ważności zapytania – po tym terminie zapytanie automatycznie wygaśnie,
  • dodatkowe informacje. W polu opisu można wpisać np. szczegółowe cechy przedmiotu, wymagane certyfikaty itp.

merXu

Przy składaniu zapytania należy również określić kategorię produktu. Ponieważ sprzedający mogą w różny sposób przyporządkować wyroby do kategorii, kupujący może wybrać dla jednego zapytania ofertowego 5 najbardziej pasujących działów. Można dołączyć do zapytania również do 8 zdjęć oraz wpisać dokładną nazwę przedmiotu lub jego EAN.

Zapytanie ofertowe i co dalej?

Zapytanie ofertowe złożone na platformie trafia na listę dostępną dla sprzedawców, którzy mogą odpowiedzieć zainteresowanym i złożyć im ofertę. Ważną zaletą zakupów na platformie jest gwarancja bezpieczeństwa dla obu stron transakcji, dlatego w zapytaniu na liście nie widać danych klienta. Niezarejestrowani użytkownicy widzą tylko temat zapytania oraz czas jego obowiązywania. Dopiero po zalogowaniu się na swoje konto, kontrahent MerXu zobaczy więcej informacji.

merXu

Dlaczego warto złożyć zapytanie ofertowe na MerXu?

Możliwość składania zapytań ofertowych to lubiana i popularna wśród użytkowników funkcja. Ich tworzenie i publikowanie jest całkowicie bezpłatne. Opcja ta pozwala szybciej zweryfikować dostawców oraz skraca czas poszukiwań konkretnych rozwiązań i producentów. Kupujący zaś otrzymują więcej ofert, łatwiej im więc wybrać tę najlepszą. Jeśli w Twoim biznesie liczy się czas lub szukasz nietypowych rozwiązań, skorzystaj z MerXu.

Chcesz wiedzieć więcej o funkcjonalności składania zapytań ofertowych? Skontaktuj się ze specjalistami MerXu
pomoc@merXu.com

merXu
merXu

www.merxu.com/pl

(merXu, platforma merXu, zakupy na merXu)

   12.02.2021

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
1-2/2021

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 1-2/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Wentylacja budynków szkolnych
  • - Powszechna elektryfikacja ogrzewania
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

Mamy dla Ciebie prezent 


Wystarczy,

że zapiszesz się na newsletter,
a otrzymasz link do

webinaru

"Grzejniki w pomieszczeniach
niskotemperaturowych"

Zapisuję się »

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl