Pełny numer Rynku Instalacyjnego 7-8/2020 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu »

Artykuł sponsorowany

MerXu – jakie systemy automatyki budynkowej znajdziesz na platformie?

 merXu  

Automatyka budynkowa wywodzi się z ogrodnictwa – w latach 70. ubiegłego wieku po raz pierwszy systemy automatyki zastosowano w uprawie roślin na amerykańskich farmach. Kolejno automatyczna regulacja oświetlenia, klimatyzacji i wentylacji rozpowszechniła się w biurach, żeby następnie objąć sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, roletami, bramami, a także detekcję i alarmy w domach mieszkalnych. Elementy wszystkich tych systemów dostępne są w ofercie platformy zakupowej MerXu.

Elementy automatyki budynkowej na platformie MerXu

Korzystając z dostępnych na MerXu urządzeń stosowanych w automatyce budynkowej można zrealizować najbardziej powszechne w tej dziedzinie systemy:

 • sterowanie roletami zewnętrznymi,
 • automatyczne otwieranie i zamykanie bram,
 • sterowanie oświetleniem zewnętrznym,
 • sterowanie ogrzewaniem,
 • alarmy oraz systemy detekcji.

Automatyka rolet oraz bram zintegrowana jest najczęściej z systemem alarmowym. Sterowanie oświetleniem nie tylko ułatwia i uprzyjemnia codzienne życie, ale może również służyć do symulacji obecności w mieszkaniu czy domu. Z kolei systemy wykrywające i ostrzegawcze sygnalizują niepożądane zdarzenia – włamania, zbyt wysoki poziom czadu, nieszczelność instalacji gazowej itp.

Jakie urządzenia automatyki budynkowej znajdziesz na MerXu?

Merxu oferuje szeroką gamę czujników stosowanych w systemach oświetleniowych, grzewczych i innych. Instalatorzy mogą zaopatrzyć się nie tylko w popularne czujniki ruchu, wilgotności i temperatury czy dymu, ale również w czujniki deszczu, wiatru oraz wibracji i drgań. Te ostatnie mogą być używane m.in. do ochrony cennych przedmiotów znajdujących się np. w witrynie ekspozycyjnej, której w normalnych warunkach się nie dotyka.

Poza bogatą ofertą czujników, MerXu to również programowalne moduły sterujące, a także piloty i przyciski, służące do zarządzania systemami automatyki budynkowej stacjonarnie oraz zdalnie. Na platformie zakupowej nie zabrakło również tradycyjnych elementów automatyki instalowanych w rozdzielnicach elektrycznych, takich jak zegary sterujące przydatne dziś głównie w przemyśle.

MerXu

Smart Home z protokołem Z-Wave na platformie MerXu

Na platformie zakupowej MerXu użytkownicy znajdą wiele urządzeń z zakresu automatyki budynkowej współpracujących z protokołem Z-Wave. Oparte na nim rozwiązania gwarantują szereg zalet, do których należy przede wszystkim:

 • bezproblemowa instalacja w istniejących budynkach, bez konieczności wiercenia czy układania nowych przewodów – Z-Wave opiera się na komunikacji radiowej,
 • rozszerzalność systemu – można zacząć od oświetlenia, kolejno dodać ogrzewanie, multimedia itd.,
 • topologia Mesh – każdy moduł jest zarówno odbiornikiem, jak i nadajnikiem, dlatego nie musi znajdować się w zasięgu jednostki centralnej – wystarczy, że zlokalizowany jest w zasięgu innego modułu. Takie rozwiązanie sprawia, że nawet w bardzo dużym domu komunikacja między modułami działa bez zarzutu.
 • duża ilość dostępnych modułów, w tym m. in. automatyczna miska do karmienia psa czy kota

MerXu

Elementy systemu inteligentnego domu opartego na Z-Wave dostępne na MerXu często nie wymagają nawet wymiany istniejącego osprzętu elektrycznego. Na przykład, żeby sterować oświetleniem, wystarczy w istniejące elektryczne wyłączniki ścienne włożyć odpowiedni moduł.

merXu
merXu

www.merxu.com/pl

(merxu, platforma merxu, systemy automatyki budynkowej)

   16.02.2021

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
1-2/2021

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 1-2/2021
W miesięczniku m.in.:
 • - Wentylacja budynków szkolnych
 • - Powszechna elektryfikacja ogrzewania
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

Mamy dla Ciebie prezent 


Wystarczy,

że zapiszesz się na newsletter,
a otrzymasz link do

webinaru

"Grzejniki w pomieszczeniach
niskotemperaturowych"

Zapisuję się »

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl