Artykuł sponsorowany

Separatory magnetyczne oraz środki do uzdatniania wody marki Adey

Produkty do montażu
Produkty do montażu
Fot. Adey

Adey Innovation jest liderem wśród producentów separatorów magnetycznych oraz środków chemicznych do uzdatniania wody w systemach grzewczych i chłodniczych.

Założona w 2006 roku przez Chrisa Adeya firma stała się globalną firmą zatrudniającą 160 pracowników. Firma otworzyła w zeszłym roku nowy zakład produkcyjny i przeniosła się do nowej siedziby głównej. Od lutego 2021 jesteśmy członkiem grupy Polypipe. Szeroka gama produktów zaspokaja zarówno potrzeby systemów domowych, jak i przemysłowych. Nasza oferta wysokowydajnych separatorów ma zakres od 3/4" do 8". Mogą one być wykorzystane zarówno do utrzymania, jak i przywrócenia pełnej wydajności systemów ogrzewania i chłodzenia. Dowiedz się więcej >>

Najmniejszymi modelami w ofercie są produkty Atom i XS 90, które są optymalne do zastosowania z kotłami wiszącymi, zapewniają one skuteczną ochronę we wszystkich zastosowaniach przy jednoczesnej minimalizacji rozmiarów. Kolejną grupą separatorów są modele MagnaClean Micro2 i Professional 2, oddzielają one zarówno zanieczyszczenia magnetyczne, jak i niemagnetyczne. Działanie filtrów jest oparte na bazie separacji magnetycznej oraz wirowej. Ich cylindryczna konstrukcja obudowy umożliwia przechwytywanie dużych ilości szlamu.

Dzięki pełnym 1" zaworom przyłączeniowym filtr Professional 2 XP jest idealny do ochrony większych systemów grzewczych. Dzięki zwiększonemu przepływowi (80 l/min) sprawdza się nie tylko we współpracy z kotłami, ale również pompami ciepła. Dwukomorowy separator szlamu Dual XP 1 1/2" jest najmniejszym filtrem przemysłowym. Przeznaczony do ochrony średniej wielkości przemysłowych systemów grzewczych oraz chłodniczych. Kolejnymi reprezentantami grupy urządzeń przemysłowych są filtry MagnaClean DRX oraz Commercial. To separatory oferujące efektywne rozwiązania w zakresie produktów przemysłowych od 2"do 8". Instalacje o średnicach powyżej 2" są głównie wykonywane ze stali węglowej, więc zanieczyszczenia są również oparte na tlenku żelaza, zatem separacja osadów magnetycznych jest niezwykle ważna w przypadku tych systemów. Oprócz ochrony w formie filtracji i wychwytywania szlamu firma ADEY oferuje również skuteczne, przyjazne dla środowiska i użytkownika rozwiązania w zakresie chemicznego usuwania zanieczyszczeń oraz zapobiegania ich powstawaniu. Zobacz produkty >>

Cleaner MC3+ to środek do czyszczenia na bazie detergentów, który zawiera również dyspergator, delikatnie, ale skutecznie rozpuszczając zanieczyszczenia. Działa poprzez cyrkulację w temperaturze roboczej przez co najmniej 1 godzinę w nowych systemach i do 28 dni w starszych. Dodatki te muszą zostać wypłukiwane z systemu po zakończeniu procesu czyszczenia. Inhibitor korozji MC1+ hamuje utlenianie metalu i wytrącanie soli w systemach, dzięki czemu takie zanieczyszczenia nie mogą się tworzyć. Stabilizuje również poziom pH medium grzewczego, co jest niezwykle ważne w ochronie elementów aluminiowych. Dodatkowo hamuje osadzanie się kamienia kotłowego na elementach układu.

Środek uszczelniający MC4+ eliminuje drobne wycieki, które są trudne do wykrycia i naprawy. Po zmieszaniu z czynnikiem grzewczym krąży w instalacji w „poszukiwaniu” miejsca wycieku. Gdy je znajdzie, na skutek kontaktu z tlenem zaczyna krystalizować, wypełniając lukę. BIOCYD MC10+ zapewnia długotrwałą i skuteczną ochronę przed powstawaniem tlenowych i beztlenowych glonów i bakterii w niskotemperaturowych systemach ogrzewania lub chłodzenia. Płyn antyzamrożeniowy MC Zero to mieszanina na bazie glokolu monopropylenowego zapobiegającego zamarzaniu oraz dodatków antykorozyjnych, opracowana specjalnie dla systemów grzewczych. Jego odmiana MC Zero+ zawiera dodatkowo biocyd, chroniący w ten sposób przed powstawaniem zanieczyszczeń biologicznych w systemach. Idealne rozwiązanie dla systemów niskotemperaturowych zarówno grzewczych, jak i chłodniczych, ogrzewania płaszczyznowego oraz pomp ciepła. Obydwa środki zabezpieczają również układ przed osadzaniem się kamienia kotłowego.

MC40+ to środek czyszczący na bazie kwasu cytrynowego ze wskaźnikiem pH i inhibitorem korozji, który może być stosowany do zakwaszenia wymienników ciepła lub do czyszczenia całego systemu. Organiczna baza kwasowa jest skuteczna nawet w przypadku uporczywego brudu, ale zapewnia jednocześnie delikatne czyszczenie. Pozostałości kwasu w systemie lub wymienniki ciepła muszą być zneutralizowane po zakończeniu czyszczenia!

Dzięki tak szerokiemu asortymentowi produktów firma Adey stale się rozwija. Obecnie wprowadzane są nowe produkty: urządzenia do podnoszenia ciśnienia, zbiorniki dozowania chemikaliów i połączenie magnetycznego filtra przepływu częściowego z wkładkami filtracyjnymi.

adey
ADEY Innovation SAS
tel. 518 240 897
www.adey.com/pl

[adey, środek czyszczący, uzdatnianie wody, woda, separatory magnetyczne, system grzewczy, system chłodniczy]

   23.02.2021

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2021

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Smart City – utopia czy konieczność?
  • - Zmiany w systemach różnicowania ciśnienia
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

Mamy dla Ciebie prezent 


Wystarczy,

że zapiszesz się na newsletter,
a otrzymasz link do

e-book

" Kotły na biomasę i biopaliwa "

Zapisuję się »

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl